Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az új mosógép nagyon koptatja...

Az új mosógép nagyon koptatja a ruhákat, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Kb. annyit kopik a ruha ebben a gépben 3-4 mosással, mint a másikban mondjuk 2 vagy 3 év alatt. Fakítja és koptatja az anyagot, bolyhosodik, megy tönkre, elhasználódik. Tudom, mert kb. mindegyik előtte is megvolt... Szóval a gép az oka. Mondjuk akármilyen régi, beszáradt, akár vérfoltot is kiszed sima mosással, de ezáltal a ruha is tönkremegy.


Sajnos beletörődtem, hogy dobhatom el kb. Egy sima pamut pizsamát 2 mosással kivégzett, bolyhosított, megkoptat mindent... Nem mosok nagy hőfokon, sima pamut program.

Mit lehet tenni? Vegyek gyakrabban ruhákat? Most már direkt nagyon olcsó, sima dolgokat veszek, hogy azokat nem sajnálom annyira kidobni egy-két hónap után. Farmert olyan szinten tönkre vágott, kifakított, bolyhosított, hogy dobhattam el, kb. 3-szor lett kimosva...


Lehet mondani, hogy hiszit, de tényleg tönkretett kb. minden ruhámat. Annyit vettem észre, hogy nagyon kevés vízben mos, kb. éppen csak az anyag vizes és semmi több, mert ilyen környezettakarékos, csúcs szuper. De tényleg, kinyitottam, azt hittem tele lesz vízzel és semmi plusz víz nem volt benne se soknál, se kevésnél, csak ami éppen benedvesíti a ruhát.


A típusa: [link]


2021. nov. 16. 14:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
Vedd lejjebb a hőfokot, 30 fok már nagyon jó eredményt hoz, ha nem beszáradt foltokról van szó. Adagolj kevesebb mosószert és öblítőt, ha túl sok van, nem oldódik fel a vízben, kikezdi a ruhát (a modern gépek kevesebb vízzel mosnak, mint a régiek). Használj a ruhához megfelelő mosószert.
2021. nov. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ja meg borzasztóra gyűri is ruhákat, nagyon durván. Legtöbbször 30 fokon mosok mindent, csak ágymenűket és ilyesmit 60 fokon. Kímélő mosószert megpróbálok. De szerintem itt a gép a túl durva amúgy.
2021. nov. 16. 15:35
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

A pamut program a legerősebb. De ezen a gépen legalább 20 féle másik van, nem véletlen.

Válassz a ruháztnak megfelelő programot, pamut programon valóban csak a pamut anyagot lehet mosni.

Nekem ugyanilyen Bosch gépem van, a mix és a kímélő programot szoktam leggyakrabban használni, kifogástalanul működik.

2021. nov. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Jaj a drága mix program, ne is emlegesd azt nekem, én a legelején azt használtam... Na, azt tapasztaltam, hogy az a legdurvább program, úgyhogy le is szoktam róla, bár jól mos, de a ruhával a legdurvábban bánik. Kímélőnél sajnos nem viszi el az öblítőt és nem is tudsz hozz adni. Ami olyan persze azt azon mosom...
2021. nov. 16. 15:48
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor neked valami a gépeddel lesz, nekem tökéletesen működik.
2021. nov. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Ha új a gép, akkor miért nem hívod ki a szakszervízt ?? Amit leírtál, hogy nagyon kevésnek találod a felvett vizet, éppen csak nedves a ruhanemű, az lehet oka az általad kifogásolt "durva" mosásnak. Kevés víz esetén gyakorlatilag egymás felületét koptatják a ruhák. Elképzelhető, hogy a vízszint beállításnál van valami hiba.
2021. nov. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
46%
A probléma nálad van,és nem a géppel.
2021. nov. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Hívjam ki a szervizt, hogy hamar kopnak a ruhák? Öcsém kötötte be az egészet, én ilyen vízszinthez nem értek, hol kell beállítani.


Hát szerintem a fajtája is, mert ezek ilyen extra energia meg víztakarékos gépek, lehet alapból ennyi. Mármint úgy hirdetik, hogy ez okos és érzékeli mennyi ruha van és csak annyi vizet ad hozzá, ezért nem kell csurig tölteni a dobot. Hallottam valakitől, hogy ők slaggal töltenek utána még vizet.


Miért, akinek még ilyen márkájú gépe van, nektek több vizet vesz fel. Komolyan úgy mos, hogy csak a ruha vizes.

2021. nov. 16. 19:11
 9/21 anonim ***** válasza:

Minden gép úgy mos, hogy csak a ruha vizes.

De mint feljebb írtam, ruhatípusnak megfelelő programot kell választani.

A mosás nem csak annyi, hogy bedobom a ruhákat, oszt’ kész.

Nem csak szín, hanem anyag szerint is kell válogatni.

2021. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Úgy vannak válogatva, na mindegy, de az előző akkor sem volt ilyen durva
2021. nov. 17. 10:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!