Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan távolítsam el a füst...

Hogyan távolítsam el a füst szagot a lakásból?

Figyelt kérdés
Sikerült odaégetnem a kaját de még az edény is ment a kukába. Két napon is este 2-3órán át szellőztettem,kitakarítottam. Letöröltem MINDENT az ablakot,ajtókat is. Mindent a szekrényből elkezdtem átmosni,ami olyan azt lefújtam textil frissítő sprayvel. (függöny,kárpit,ágynemű egy része). Szagsemlegesítő sprayt is vettem amit a levegőbe kell fújni. Azt hittem jó munkát végeztem, majd következő este hazajöttem és ugyanaz a bűz fogadott, a ruhák konkrétan füst szagúra száradnak de akármit szagolok meg minden illatos… a páraelszívó bűzölög hiába szereltem szét valahogy annyira belülről jön a szag,hogy hiába ment 1órán keresztül még mindig büdös. :( De amiatt a ruhák nem kellene büdösek legyenek… nem értem honnan jön a szag de már kedvem sincs hazajönni. Nem tudom mit kellene még megtakarítsak vagy mit vegyek,hogy eltűnjön a szag. Elég kicsi lakásról van szó, viszont nagy a belmagasság. Ötletek? :(

2021. nov. 4. 05:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minden textilt mossál ki, ami nem zárt szekrénybe volt.
2021. nov. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
2× 2-3 óra nem sok ilyenkor. Próbáld tovább nyitvatartani az ablakot, hagyd nyitva bukóra, mikor nem vagy otthon.
2021. nov. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a durva,hogy a zárt szekrényben lévő ruhák is iszonyat büdösek. Szó szerint mindent át kell mossak… ki kell pakoljak/át kell töröljem a szekrényt. De már mondhatni mindent megtettem a szag ellen. És semmi hatása. Füstölőt olvastam a neten,hogy az mindent kiűz. De füstölővel a füstszag ellen? Nem tudom megmerjem e kockáztatni
2021. nov. 4. 08:22
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem csak szellőztess.
2021. nov. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

a füstszag pernye és hamu eredménye, amíg ezt nem távolítod el nem fog megszűnni. Amit lehet azt ki kell mosni vagy öblíteni és nagyon alaposan kiporszívózni. Pont ugyanaz a metódus mint a cigaretta utáni takarítás, nagyon alaposnak kell lenni és amit lehet szét kell bontani hogy a résekből is el lehessen távolítani.

Régen dolgoztam autókozmetikában, egy dohányos autó kitakarítása akár 3 napot is felemésztett....

2021. nov. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1. a szellőztetés kevés volt.

2. hypo-s víz csodákra képes. Amelyik felület bírja, mindent hypo-zz le, én is jártam így egyszer, a szomszédasszony javasolta, hogy domestos-os ronggyal töröljek át mindent, amit csak lehet, a szekrények tetejét.

3. sajnos több nap, mire teljesen eltűnik a szag. Még egy bundás kenyér sütése közben keletkezett illatnak is kell legalább egy nap, hát egy odaégett kajának mennyi kellhet?

2021. nov. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Domestosos ronggyal áttöröltem az ablakokat,ajtókat. A szekrény teteje elmaradt azt is leporszívózom akkor. Remélem nem marad bent a falak miatt a szag…
2021. nov. 4. 10:11
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, ki fog szellőzni. Egyszer én is jártam így, hetekig érezhető volt a füstszag. Teljesen kétségbe voltam esve, aztán szépen teljesen eltűnt. Kell ugyan egy kis idő, de teljesen meg fog szűnni, majd meglátod.
2021. nov. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Régen öreganyám ha odaégette a nyárikonyhában az ételt, míg a tyúkokat etette, nem sokat problémázott. Nagytakarítást csinált, mindent szódás vízzel átmosott és a falakat is újra meszelte.
2021. nov. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatásokat! Újra nem festenék azért köszi😂
2021. nov. 4. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!