Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » W5 vízkőoldó tablettát használ...

W5 vízkőoldó tablettát használtam kávégépbe, de még az ötödik átfőzés után sem tiszta a víz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Összetevőnek szerves és szervetlen savak, plusz segédanyagokat ír. Még főzzem át vagy tízszer vagy kuka vagy lehet már kávét főzni vele? Ti meginnátok? Van valami tapasztalat ezzel a termékkel? Semmit nem találok sehol? Visszahívott termék? (Kaptam vagy fél éve ajándékba)

Már bánom, hogy nem ecetet használtam 😔. Nem akarok mérgezést vagy bármi kárt az egészségben okozni emiatt.



2021. szept. 21. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Kávégépbe nem szabad ilyen vízkőoldót tenni, ecetet meg főleg nem, mert tönkre teszi a belső részeket. A használati (b)utasítást nem olvastad el? A mi kávégépünké kifejezetten tiltja az ecetet, nem véletlenül.

Lehet kapni kimondottan kávégépbe való vízkőoldót, azt kell használni. Nem feltétlen kell a drága gyári, mi is egy Xavax nevűt használunk, ami fele annyi, mint a gyári és garanciát vállalnak rá.

2021. szept. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Ecetet használok már vagy 20 éve.

Mivel a kávéfőzőm nem olvasta el a használati utasítást, így nem tudja, hogy tönkre kellene mennie az ecettől.

Vagyis a mai napig semmi baja.

2021. szept. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
#2: Oké, egy Szarvasi nem megy tönkre tőle, mert szög egyszerű cucc, de egy modern, darálós kávégépbe nem szabad ecetet önteni.
2021. szept. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3# persze ezek a kávétól is tönkremennek.

Sok alu alkatrészt az erősebb savak nagyon megoldják, és az érdes, mart felületen jobban megtapad a vízkő.

Citromsav jobb alternatíva, illetve az olyan főző, ahol a főbb dolgok rozsdamentesek.

A citromsavtól még bajod sem lesz.

2021. szept. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#4 Pontosan ezért citromsav az alapja a kimondottan kávégépbe használatos vízkőoldónak.
2021. szept. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ezt találtam, itt is a citromsavat írják.

[link]

2021. szept. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szarvasi gép és a tabletta kávégéphez és vízforralóhoz készült, szóval az is van a csomagolásán és a leírásban is. Plusz akitől kaptam, ő is használja a kávégépbe. Használati utasítás szerint egyszer a tablettával, majd sima vízzel még 3szor kell átfőzni. De nekem az a probléma, hogy már 6szor lefőztem és még mindig nem víztiszta. Igaz, sokkal tisztább a víz, de még mindig fehéres és nem tetszik.
2021. szept. 21. 15:20
 8/12 A kérdező kommentje:
Lidl-ben lehet kapni.
2021. szept. 21. 15:42
 9/12 anonim ***** válasza:

Ismerem, ezt a szarvasit pár csavarral szét kell szedni és kézzel-smirglivel kipucolni.

De egyébként totálisan fölösleges ezeket vízkőoldózgatni, semmi de semmi bajod nem lesz tőle. A villanybojlerből vödörnyit szoktak kiszedni és attól sincs senkinek baja.

2021. szept. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A kávé nem úgy folyt már belőle, hanem csak csurdogált egy év után sajnos.

Végül még vagy 3-szor átfőztem sima vizzel és véééégre tiszta lett. Azóta kétszer lett kávé főzve és még élve van a tesztalany :D

De az biztos, hogy inkább anyum tanácsát fogadom meg és ecettel fogom legközelebb - az tuti nem árt az egészségnek és nem kell ennyit szenvedni vele. (Neki is szarvasi van és mindig ecettel takarítja)

2021. szept. 23. 23:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!