Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Munkalap választásakor mire...

Munkalap választásakor mire figyeljek (még)? Milyen színű/anyagú az, amivel meggyűlik a bajotok?

Figyelt kérdés
3 db munkalapra sikerült redukálnom a több 100 mintát amit kaptam (mind préselt fa különböző bevonatokkal 2 fényes és 1 matt maradt "játékban") és most már nem tudom mi alapján fogok dönteni... Gondoltam akkor nézzük meg a praktikum, a takaríthatóság szempontjából. Köszönöm!
2021. júl. 16. 13:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Különben a matt se nem rücskös, se nem barázdás, sima felületű és talán picit selyemfényű is. A burkolat pedig az egész konyha-étkező-nappaliban magasfényű. A konyhaszekrény frontja szintén matt/selyem és akkor talán maradnom kéne az egész konyhapult esetében is a fényesnél!?...🤔
2021. júl. 16. 13:50
 2/12 anonim ***** válasza:
A fényes borzasztó munkaigényes, ha valaki hozzáér, már ott van egy matt folt, ami kifejezetten feltünö, illetve a legkisebb sérülés is látszik rajta, ha egy kicsit is érdesebb tárgyat (vágódeszka, aluminum edény) arréb húz valaki rajta, már elveszti a fényét, és ápolatlan hatása lesz.
2021. júl. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én meg pont azt gondolnám, hogy a fényes könnyebb takaríthatóság szempontjából és evidensnek gondoltam, hogy ezek (is) kopásállók.🤔 Mindenképpen rá fogok erre kérdezni az asztalostól, köszönöm szépen a válaszod!
2021. júl. 19. 11:08
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Ez egy baromság, már bocs. Konyhai munkalapról van szó. Tányér húzogatása, tologatása nem tudja megkarcolni, vágni meg vágódeszkán kell ugye. Nincs vele semmi baj. Matt folt sem keletkezik rajta, ha rátenyerelsz. Aki írta ezt az valószínűleg életében nem látott még fényes munkapultot és keveri az ócska zongoralakkos tárgyakkal vagy én nem tudom.
2021. júl. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ellenvéleményt is. Tegnap volt itt az asztalos és nem volt lehetőségem rákérdezni -csak le lett adva a fényes munkalap és a többi anyag és terv- végig vitáztuk Párommal az egészet, annyira ciki és bántó... Kész terveim voltak és arról volt szó, hogy a konyhát rendezhetem egyedül, erre mindenbe is belekötött, átvariált, pedig csak annyira szokott bemenni a konyhába, hogy kinyissa a hűtőt... úgyhogy ebből még lesz egy-két köröm... Bocsi hogy ide írtam, de gondoltam hátha jobb lesz, ha kiírom mi bánt, de még nem érzem a jótékony hatását.:)
2021. júl. 21. 07:11
 6/12 A kérdező kommentje:

Ja hogy itt rinyáltam, már nem emlékeztem kínomban melyik kérdésem offoltam szét.:)

Szóval azóta már szépen lett ajánlat kérve a szinte matt munkapultra, mert az asztalos is azt mondta valóban sérülékeny a fényes hiába próbálják karcállónak eladni!🤷

Párom végül mégis a fényes mellett döntött, úgyhogy majd kíváncsi leszek.🤦 Én a biztonság kedvéért, hogy míg élünk jó legyen, a másikat választottam volna és design szempontjából is tetszett volna, hogy hátfalnak marad a fényes, munkalap pedig matt, mert színben teljesen összepasszoltak.:/

Végül remélem második válaszolómnak lesz igaza!🙏

2021. júl. 28. 16:58
 7/12 anonim ***** válasza:
A húgomnak van fényes munkapultja, elvileg karcálló, de egy év után azért már látszik, hogy nem új - nagy karcok nincsenek, csak rengeteg pici kopás a használat miatt -, meg naponta kismilliószor kell áttörölnie ahhoz, hogy ne látsszon minden ujjlenyomat meg hasonló rajta. Ha még lehet változtatni, akkor szerintem is jobban járnál a mattabb munkalappal.
2021. júl. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es! Biztos Te vagy 2-es is.:) Esetleg egy képet nem tudnál feltölteni erről az egy éves munkalapról? Hálás lennék, mert meg tudnám mutatni Páromnak. Hétfőig még van időnk! Különben biztos a színe is számít. Köszi!
2021. júl. 28. 17:35
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha bizonytalan vagy, akkor inkább mattot kell venni, ennyi.


Két dolog:


* Mikrokarcok minden felületen képződnek (nézzétek csak meg résfény alatt az autó fényezését vagy akár csak a mobiltelefonotok felületét, ott lesznek rajta a mikrokarcok).


* Valódi karcoknak normál használat mellett nem szabadna... Akkor az valami olcsó munkalap lehetett a húgnál vagy belehúzott valamivel a lapba. Esetleg olyat láttam még, hogy nagyon régi porcelán tányér alján lekopott a mázréteg és utána karcolt mindent, amin végighúzták, de akkor az a matt lapot is megkarcolja.

2021. júl. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A 7-es vagyok, és nem azonos a 2-sel.

Sajnos képet nem tudok feltenni, mert már lecserélte.

Természetesen nem nagy karcokról van szó, hanem arról, hogy a mikrókarcoktól (köszi a kifejezést 9-es, ezt nem ismertem) helyenként mattnak látszott a felület, olyan hatása volt, mintha koszos lenne.

2021. júl. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!