Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Jó ötlet a mi életünkbe egy...

Jó ötlet a mi életünkbe egy robotporszívó, vagy felesleges?

Figyelt kérdés
Nos, van egy 120 m2-es házunk, 2 cicánk. A cicákra allergiás a párom, de szereti őket, így elviseli az allergiát, és sokszor takarítunk, hogy minél jobb legyen neki. 70 m2-en járólap van, a többiben laminált. Felmerült a robotporszívó, mert nagy a tér, szépen tudna menni, és nekünk is könnyebb lenne. Azonban, nem tudom, hogy ekkora területet mennyi idő alatt birkozna le. Napi szinten kb. 80 m2-t "kérnénk tőle", nem az egész házat. Elindítani nem tudnánk, ha nem vagyunk itthon, mert a macskák frászt kapnának, vagy szetszednek. Ez a funkció tehát kiesik. Ha viszont itthon vagyok és úgy megy, nem tudom mennyi ideig, mennyire lenne zajos, mert pl. Naponta másfél órát hallgatni nem lenne buli, különösen, hogy a legnagyobb rész, a nappali, ahol a tv van, amit szeretünk nézni munka után. Akinek van ilyen "jószága", mit gondol, a mi életünkben ez alapján jó ötlet, vagy sem?
2021. jún. 26. 06:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 110 nm házunk van, ebből 60 nmen szoktuk rendszeresen elindítani (xiaomi robot porszívó). A macskánk szintén utálja, de ő addig felmászik valami szekrény tetejére és alszik, amíg végez. A hangja szerintem nem idegesítőbb egy sima porszívónál, és van rajta csendes funkció is, kisebb teljesítménnyel. Nekünk kb 40-50 perc alatt megy végig a 60 nm-en. Ennél a típusnál parciókra osztja a területet, nem folyamatosan rohangál mindenhova, így én a nappaliból indítom, addig pakolászok a konyhában, amikor meg látom, hogy jön át a konyha felé, akkor megyek a nappali felé felmosni.


De kábeleket, hosszú szálú szőnyegeket, vagy bármit, amibe be tud akadni el kell pakolni az útjából, különben megáll. Én imádom, különösen asztalok-ágyak alatti részhez, hogy nem kell hajolgatni, hanem bemegy egyedül és szépen mindent felporszívóz. Nekem nem érne annyit 1 óra tévézés, hogy lecseréljem a robotporszívónkat. :D

2021. jún. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!