Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Jó ötlet a mi életünkbe egy...

Jó ötlet a mi életünkbe egy robotporszívó, vagy felesleges?

Figyelt kérdés
Nos, van egy 120 m2-es házunk, 2 cicánk. A cicákra allergiás a párom, de szereti őket, így elviseli az allergiát, és sokszor takarítunk, hogy minél jobb legyen neki. 70 m2-en járólap van, a többiben laminált. Felmerült a robotporszívó, mert nagy a tér, szépen tudna menni, és nekünk is könnyebb lenne. Azonban, nem tudom, hogy ekkora területet mennyi idő alatt birkozna le. Napi szinten kb. 80 m2-t "kérnénk tőle", nem az egész házat. Elindítani nem tudnánk, ha nem vagyunk itthon, mert a macskák frászt kapnának, vagy szetszednek. Ez a funkció tehát kiesik. Ha viszont itthon vagyok és úgy megy, nem tudom mennyi ideig, mennyire lenne zajos, mert pl. Naponta másfél órát hallgatni nem lenne buli, különösen, hogy a legnagyobb rész, a nappali, ahol a tv van, amit szeretünk nézni munka után. Akinek van ilyen "jószága", mit gondol, a mi életünkben ez alapján jó ötlet, vagy sem?
2021. jún. 26. 06:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Ha otthon vagytok is megijednek tőle a macsekok vagy szétszedik, ha csak nem akarod állandóan szemmel tartani. Egyébként egyáltalán nem biztos.
2021. jún. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha otthon vagyok, eltudom zárni őket addig. Biztos, mivel a sima porszívót se szoktak meg, hiába használom igen gyakran.
2021. jún. 26. 06:21
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Anyámnak van robotporszívója és macskája is. A macska imádja a robotporszívót, mindig várja, hogy be legyen kapcsolva, olyankor ráül és "utazik".
2021. jún. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem. Az en macskáim viszont nem bírják a zajt.

A kérdés tehát, hogy kb. mennyi idő alatt gyűr le ekkora területet, ha nincs nagy kosz, hisz naponta menne, és hogy ugyanolyan hangos-e, mint egy átlag sima porszívó?

2021. jún. 26. 06:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Olcsót semmilyen műszaki cikkből nem érdemes venni, ezt nem sznobizmus mondatja velem, hanem a tapasztalat.

A robotporszívó nagy előnye, hogy míg nem vagytok otthon felporszívóz.

Nálatok ez kilőve.

Ennek alapján én úgy gondolom, hogy nektek nem lenne célszerű, annál is inkább, mert a hagyományost is elő kell venned, a kárpitozott cuccok miatt, mert az allergiásra azok a szennyezettebbek, nem a kő.

2021. jún. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Elég nagy számban vannak olyan tulajok akiknek a házi kedvence egy idő után megszokta a robotporszívót így akkor is dolgozhatna nyugodtan mikor nem vagytok otthon. A modern robotporszívók már képesek felmérni a lakást és szoba szerint szétbontani és te magad tudod megadni neki azt, hogy éppen hol dolgozzon. Szóval ha otthon vagy is és éppen pihennél akkor nyugodtan elküldheted pl a konyhába, hogy ott takarítson ha meg ott vagy éppen akkor fordítva szóval nem lenne láb alatt. Az allergiásoknak különösen jó mert igaz, hogy többségében a kárpitozott dolgokban ragad meg a szőr, de elég sokat fel lehet verni a padlóról ami rászáll a bútorokra és ennek a számát ha rendszeresen megy a porszívó akkor eléggé le tudja csökkenteni igaz megszüntetni nem fogja. Én azon vagyok, hogy érdemes vele próbát tenni mert a leírás alapján a lakásotok eléggé robotporszívó barát és ha nem is mernétek otthon hagyni, hogy dolgozzon, de a szoba szerinti takarítási mód szerintem nektek jó lenne. Viszont nagyon fontos, hogy alaposan megnézzétek, hogy mit vesztek mert nagyon könnyű hibázni benne.
2021. jún. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ezek tök jó érvek, köszi!

Azt semmiképp nem veszem számításba, hogy hátha megszokjak, így marad a többi érv.

A nappali kb. 45-50 m2, beleértve a konyhát, így igazából azt kell akkor megfontolnom, hogy azt kibírjuk-e míg ott végig megy. Ettől tartok továbbra is, pedig a nagy tér miatt tényleg mintha nekunk talaltak volna ki, és az allergia miatt is szempont, mert egy 2 személyes szövet kanapén kívül direkt nincs más szövet ott, mégis nagyon poros minden.

2021. jún. 26. 11:44
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Rendben, de azt addig nem tudhatod, hogy megszokja e amíg nem próbáltátok. Egy robotporszívó nem olyan hangos normál módban mint egy sima így nem sok vizet zavar akkor sem ha otthon vagytok. Amit meg írtam a lakás felosztásáról az pedig egy jó dolog arra, hogy ne legyen láb alatt
2021. jún. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kölcsönözz valakitől egyet és indítsátok be, hátha nem is törődnek vele a macskák, esetleg idővel megszokják.
2021. jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem inkább állóporszívót vegyél. Nem vagyok a robot ellen, sőt nekem is van, de a te esetedben nem feltétlen gondolnám jó ötletnek, különösen ha a macskák félnek tőle. Bár ebben nem lehetsz biztos, ahogy írták előttem is, a háziállatok inkább utaznak rajta. :) A mi házunk is 120 négyzetméter, és kb nálunk is olyan 80-90 négyzetmétert takarít, nekem ezzel egy óra alatt végez. Viszont, nincs macska. Tehát ha sok szőrt kell felszedni, akkor az eltarthat simán másfél óráig. Ami tök jó ha nem vagy otthon, mert nem zavar, de így nem biztos, hogy érdemes rá beruházni. Ha úgyis otthon vagy, egy állóporszívóval gyorsabban végzel.
2021. jún. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!