Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Valakinek bevált, hogy mindenn...

Valakinek bevált, hogy mindennap csak egy kicsit takarít?

Figyelt kérdés
Lehetséges ezzel a módszerrel tiszta, rendezett otthont létrehozni, amiben mindennek megvan a helye? Egyszemélyes háztartásról van szó, vagyis nálam a munkamegosztás nem opció, és bejárónőre, takarítóra sem bíznám a feladatot. Viszont szeretném gyakrabban átélni az elégedettséget, hogy nem szalad a ház, és minden rendben van.
2021. ápr. 29. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Erre a FLYLADY-re gondolsz?

[link]


Nekem ez egy kicsit olyan, mintha folyamatosan takarítani kellene.. Még ha pár percet is naponta...

De sokaknak bejön a környezetemben.

2021. ápr. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehetséges, persze.

Mondjuk nekem sem jön be, legalábbis az a része, hogy meghatározott napokon meghatározott dolgokat csinálj. Mindent akkor csinálok, amikor kell, de nem egyszerre.

2021. ápr. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Nekem nem jött be. Mondjuk egyszerre dolgozom és esti egyetemen tanulok, így reggeltől-estig el vagyok foglalva. Emellett próbálok sportolni, barátokkal kapcsolatot tartani és szükségem van pihenésre is. Ebbe napi fél óra házimunka se fér bele. Bár szerintem akinek gyereke van, semmivel se könnyebb ott se, akkor se, ha van munkamegosztás.



Szerintem online bevásárlás, ebéd rendelése, robotporszívó, felmosó robot, néha takarítónő - persze amíg a pénz engedi ezeket. Plusz a lakás van értünk, nem mi a lakásért szemlélet.

2021. ápr. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Egyszemélyes háztartásban te magad tudsz rendet tartani. A rendrakás semmi plusz időbe nem kerül, ha mindennek megvan a helye, és az ugyan oda vissza is van téve.
2021. ápr. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, persze. Én másképp nem is tudnám elképzelni, utálom mikor pl. beteg vagyok és nincs kapacitásom naponta takarítgatni, felhalmozódik a rumli és a kosz, utána meg órákig tart kitakarítani. (Most vagyok túl egy egy hetes betegségen, a vége fele már jobban szenvedtem a lakás állapota miatt, mint a betegség miatt. :D )
2021. ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

És hogy csinálod? Van listád, hogy melyik nap mit csinálsz?

2021. ápr. 30. 10:47
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Nincs, általában 1 nap konyha, 1 nap fürdőszoba, 1 nap általános rendrakás-porszívózás, stb. Mindig azt csinálom amit látok hogy kell, vagy amihez több kedvem van. :D

2021. ápr. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Este kell hazamenni, hajnalban elmenni. Sosincs kosz!
2021. máj. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!