Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az én favágási technikám ezek...

Az én favágási technikám ezek szerint rossz?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy én benzines láncfűrésszel szoktam a fát darabokra vágni, amik nem tudom hány méter hosszúak, de semmi egyéb mással: Ahogy lerakták, úgy vágom. Nem teszem fel a rönköket bakra, hanem ahogy egymásra pakolták, úgy állok neki. Állítólagosan nem jó a technika, mert a láncfűrésszel egyszerre csak egy rönköt kéne vágnom, hiába olyan hosszú a láncfűrész lapja, hogy akár 3-at is egyszerre vágna, de nem szabadna. Igaz ez? Ti hogyan szoktatok otthon fát vágni? Aprítani?

2021. márc. 27. 20:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
#10 Ha megvan a fűrészed és a rutinod hozzá, akkor miért ne csinálnád haladósan? Külön élvezet a vasárnapi ebéd közben a reggeli óta szerencsétlenkedőt, ahogy hallhatóan egyesével kaparászik, mert neki az úgy jobban megéri.
2021. márc. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
*közben hallgatni
2021. márc. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
36%
Nem rossz technika, csak hát életveszélyeske. Nem kell nagyképűsködni, hogy neked még így is megy, hidd el, nem éri meg.
2021. márc. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Azt nem írnám, hogy így is megy, hanem inkább azt, hogy így is megy, HA muszáj. A muszáj pedig nagyúr mostanában.
2021. márc. 29. 13:13
 15/19 anonim ***** válasza:
61%

Ne menjen így, rosz technika. Tényleg ne szokj rá.

Dolgozz mindig biztonságosan, biztosan, még véletlenül se tudjon elrepülni, vagy elborulni, beakadni. Vannak jópár felelőtlen, nagyképű majmok, mint fentebb egyeskék, de nem kell a szintjükre süllyedni.

2021. márc. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
A rönktámasz megfogja. A normális lánc nem fog szakadni neked beszorulástól, ahhoz minimum szeg kell. De azért osszad itt a tapasztalatot!
2021. márc. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
48%
De sok felelőtlen hülye van...
2021. márc. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
72%
11....Gépeim: Ms 260-361-461-661- 500i ,Hq 350-372x-torq megvan a gépem hozzá..... Nálunk a fát ledobálják nem rakják géppel innentől kezdve nincs hova benyomni a 70-es lapot.Kérdező azt sem írta le az a teljes lap mekkora..45cm vagy 1 méteres????Az biztos,hogy szinte garantált a beszorulás és egy 50cm-es Stihl Rollomatic E-Light vezető 25 rongy.Na ezért nem szorítgatom be ha nem muszáj.Ez nem technikai kérdés ,hanem tuti párszor bele ragadsz csak az a kérdés hányszor.
2021. márc. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk szó nem volt odahányt fáról, de ha már megfogod, rakhatod köbméterbe is, legalább látod, miért fizettél. Sehol nem volt szó olyasmiről, hogy a legerősebb gép kell, mert húú... Összesen annyi a gépigény, hogy nem a fullkínait kellene a gyári láncával meg lapjával próbálgatni. Lehet persze kínaival is, de az olyannak megintcsak kezd ára lenni, Béla nem azt vesz, és persze, hogy kész a baj. Egy 40 centis lappal egy farmer kategóriás gép jó kell legyen: nem erőlködik, ha nyugisan dolgozol vele, de kezelhető az ereje, ha mégis megfogja valami.


Ha nagyon biztonságosan akarjátok csinálni a figyelemelkalandozásotokkal, akkor pakoljátok ilyen zártszelvénykaloda remekműbe! Van vagy 15-20 darab ezres, de abban lehet küldeni haladósabban.

2021. márc. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!