Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kifulladok az úszástól. Rossz...

Kifulladok az úszástól. Rossz a technika?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tüdő betegségem (copd) úgy gondoltam, hogy nekiállok úszni. 20 éve nem úsztam már.

Eddig két alkalommal mentem el, fenntartott fejjel próbáltam a mellúszást. Sajnos kb a tejles hossz 3/4-nél meg kell mindig állnom, nem bírok tovább úszni. Nem a tüdőm miatt, hanem egyszerűen elfáradok. Ha a medence végére érek, minimum 5 percig pihennem kell, hogy legyen ismét annyi erőm, hogy elinduljak.

Valószínűleg rossz a technikám? Ahogy nézem mindenki más olyan kényelmesen úszik, én meg szinte az életemért küzdök. Valakinek van valami tippje. Felnőtt oktatót nem szeretnék keresni.



2020. jún. 25. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Mármint hogy úgy mellúszol, hogy a fejed folyamatosan a víz felett van? Mert akkor igen, rossz a technikád.


De az úszás ettől függetlenül is nagyon fárasztó, főleg sport múlt nélkül.

2020. jún. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Oktató nélkül ez nem fog menni. Ha nem akarsz rendes technikát tanulni egy oktatótól akkor inkább ereszd el az úszást...
2020. jún. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Itt 2 olyan oktató volt, akik felnőttet is oktattak. Már egyikük se dolgozik, így nincs kihez fordulnom.
2020. jún. 25. 22:58
 4/7 anonim ***** válasza:
A nincs elérhető közelségben oktató és a nem szeretnék keresni (mint ahogy te fogalmaztál) között azért van némi különbség.
2020. jún. 26. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon régen úsztál, akkor kell egy kis idő, mire belejössz. Az úszás fárasztó, a szervezetnek hozzá kell szoknia.
2020. jún. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Fokozatosan kéne úsznod. Első körben csekkolod mi az a táv amit kényelmesen bírsz. Csak ennyi távot úszol egészen addig míg erőt nem érzel magadban előrébb lépni.


1 vagy 2 hétig úszol így, aztán 50 cm-renként többet két három hetente, aztán ahogy erősödsz úgy hetente mindig többet.


Tudom hülyén hangzik, de első körben a kondíciód amit fejleszteni kéne, ezért írtam csak az 50 cm-ert, de ha viccesen hangzik, akkor úszhatsz 2 hetente mindig egy méterrel többet.

2020. jún. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

De amúgy ha szabályosan akarsz úszni a mellúszásnál minden kéz nyitásnál emeled a fejed, mielőtt zársz fejet le és kifúj, de a lábnak és a kéznek összhangban kell lennie, magyarán szólva egyszerre kell szinkronba mozognia és a törzs egyenes. Remélem jól magyaráztam,ha nem úgy is kijavítanak, nem szakszavakat használtam hogy jobban értsd, csinálni tudom, de magyarázást anno tanultuk, de már nagyon régen. A szabályos mellúszásnál nem a víz fölött van állandóan a feje az embernek, ettől is elfáradhatsz, ha nem egyszerre mozog a kezed és a lábad. Úsztam én is így már, de nem okozott problémát, valószínűleg nálad a kar és a láb munkája nem egyszerre dolgozik, nincs összhangban.


https://www.youtube.com/watch?v=ADkRSynh22o


Itt jól látható hibákat is látsz. Pl. a Miki nevű 8-os fiúnak a kar és láb munkája nincs összhangban, csak lábbal hajtja magát, de az is hibás, a kar munka nudli, fázis késéssel követi egyik a másikat, biztos mire a medence távot leúszta jól el is fáradt. De ki is elemzi utána, nála a levegő vétellel is probléma volt.


Tanulmányozd szerintem youtube-on a különböző úszókat, de a szabályosan úszókat, ennél a videónál is szépen látszik a kedvenc úszom milyen szépen szabályosan úszik, és milyen ereje van egy szabályos úszásnak, és az ilyen úszás nem fárasztja úgy az úszót mint a hibas úszás. Ha utána már érted a technikát a hibákat, akkor idővel alkalmazni is tudod.


Így látatlanba nem tudjuk milyen a testhelyzeted mennyire van összhangban a láb és karmunka, és hogy veszed a levegőt és mikor, szóval csak olyan tanácsot tudunk adni, hogy nézz oktató videókat youtube-on úszásról.


6-os vagyok.

2020. jún. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!