Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az én favágási technikám ezek...

Az én favágási technikám ezek szerint rossz?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy én benzines láncfűrésszel szoktam a fát darabokra vágni, amik nem tudom hány méter hosszúak, de semmi egyéb mással: Ahogy lerakták, úgy vágom. Nem teszem fel a rönköket bakra, hanem ahogy egymásra pakolták, úgy állok neki. Állítólagosan nem jó a technika, mert a láncfűrésszel egyszerre csak egy rönköt kéne vágnom, hiába olyan hosszú a láncfűrész lapja, hogy akár 3-at is egyszerre vágna, de nem szabadna. Igaz ez? Ti hogyan szoktatok otthon fát vágni? Aprítani?

2021. márc. 27. 20:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Jártam már úgy, hogy a rakatból a bentebb lévő fönt vágás közben megmozdult és befeszült a lánc.
2021. márc. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, veszélyes üzem, bár kérdésemet kiegészíteném, mert rosszul sikerült megfogalmaznom: azt mondta nekem egy ismerősöm, hogy a láncfűrész nem arra való, hogy a rakatba belenyomjam teljes laphosszal, és úgy, egyszerre vágjak vele több fát, mert az tönkre teszi és feleslegesen megerőlteti a láncfűrészt. Szerintetek így van? Szerinted is 1-es?
2021. márc. 27. 21:08
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Attól nem lesz baja (ha ésszel használod), hogy a teljes laphosszon vág.
2021. márc. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%
Ha kicsik a rönkök akkor befeszül a láncvezető lap és ki kell szerelned. Ritkán a befeszült lánc kiugrik a helyéről ha laza és jobb esetben csak egy ujjadat tépi le. 3 kollégámnak is hiányoznak az ujjai.
2021. márc. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 mindentudó99 ***** válasza:
69%
Én is így vágtam míg fatüzelés volt. Ki fene pakolja egyesével át az egészet bakra? Két méteres 30 centi átmérőjű fákat. Simán gond nélkül összevágtam mindíg.
2021. márc. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi 3.

4: Szoktam ügyelni a lánc feszességére, bár előfordul hogy hiába van a lánc feszesség beállítva és a csavarok meghúzva. Sajnos beszokott ragadni így is a rönkök közé, de ésszel kitudom szedni. Ügyelek továbbá arra, hogy a lánc ne lazuljon ennyire ki, hogy balesetet okozzon.

5: Így is lehet vágni, csak megvannak a veszélyei. Én pl. nem feltétlen szeretem így csinálni, de ha nincs más, akkor marad ez.

2021. márc. 28. 09:58
 7/19 anonim ***** válasza:
69%

Egy veszélye van, ahogy közben a rönkök feszülnek, elmozdulnak egymáshoz képest és beszorul/elgörbül a láncvezető és hasonlók.

Na meg ha a földön vágod és belehúzod a talajba az eszi a láncot rendesen

2021. márc. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 mindentudó99 ***** válasza:
69%
Úgy kell hogy a legalsó sort már nem vágja az ember. Mert belevág a földbe az ember. Ha mér csak az alsó sor van egymásra kell összepakolni
2021. márc. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
40%
A saját tudásával és a saját gépével igaza lehet annak is, aki azt mondja, hogy nem szabad. Rendes gép és rendes lánc kell perfektre élezve, meg szorosabb rakás, rönktámasz használata azon a fűrészen, és tudni kell leállni. Erdészetnél így kugliztunk, nem volt semmi veszélyes benne. Kell egy másik ember, aki ráigazít a rönkökre, és szükség esetén rá is akaszt arra, amelyik mindig menni akar. Azért az úgy halad is.
2021. márc. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%
Rakásban is el lehet vágni egyesével a rönköket,nem látom értelmét bele ereszteni a teljes lap hosszban,főleg ha nem is szép rendben állnak a fák hiszen a méretre darabolás is lényeges nem csak az -legyen apró.Nagyon vékony 15-20 cm rönkök esetén én is elvágok 2-3 db egyszerre de sok értelme nincs vastagabb fánál.
2021. márc. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!