Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Reggelre vizes ablakok?

Reggelre vizes ablakok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Reggelre nagyon bevizesedik az egyik szobánkban az ablak. Belülről. Igyekszem mindig letörölni, de rengeteg víz kicsapódik, nem győzöm minden reggel ezt csinálni, sokáig tart, meg az összes rongyom teljesen átázik, már nem tudom mit csináljak, meg miért is van ez?

A páramentesítő készüléket néztem, egyáltalán erre a problémára megoldás lehet? Kitől tudnám megkérdezni, hogy a vízesedés mitől van, az kéne megszűntetni. Fűtés van ebben a szobában.


2020. dec. 2. 10:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen ház, lakás? Milyen a szigetelés? Milyen a fűtés? Abba a szobába teregetsz?

Kérlek, egészítsd ki a kérdésed, mert így érdemben nem tudunk segíteni.

A páramentesítő jó igen, nekem szárító funkciós van. Ha mosok oda teszem elé, pikk-pakk megszáradnak a ruhák. De mondjuk egy vályog háznál ez nem szűnteti meg a problémat.

2020. dec. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Albérletben élünk, tégla ház, szigetelésről nem tudok semmit, kb 16-18 éves társasház. Egyedi központi fűtés van, jó meleget csinál. Ebben a szobában nem teregetek.
2020. dec. 2. 14:54
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Konyha le van zárva? Van páratartalom-mérőd? Ablaküveg új, hőszigetelt fajta, vagy valami sima régi? Ha megfogod kézzel, hideg?


Mosás mikor volt? Teregetés hogyan? Fürdőszobaajtó-szellőzés hogyan?


Merthogy az ablakra kicsapódó pára általános iskolai fizikai jelenség.

2020. dec. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Régi az ablak, hideg. Konyha fürdő másik oldalon van. A szoba keleti fekvésű. Mosni heti kétszer szoktam, ritkán háromszor. Csak ebben az egy szobában van ilyen általános iskolai fizikai jelenség... Teregetni a nappaliban szoktam, másik oldalán a lakásnak.
2020. dec. 2. 22:24
 5/16 anonim ***** válasza:
A fűtés pontosan hogy hol van abban a szobában?
2020. dec. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Pont az ablak alatt
2020. dec. 3. 21:20
 7/16 A kérdező kommentje:
Vettem Ceresit stop páraelszívót, de sajnos hatástalan.
2020. dec. 7. 11:44
 8/16 anonim ***** válasza:

Az szart se ér.

Olyan 50eFt-os páralecsapatót vegyél.


De napközben nem csapódik le estére?

Egész nap megy ott a fűtés?

Este hány fok van és reggel hány fokra hűl a szoba?

Ajtó nyitva van vagy zárva?

2020. dec. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hideg a szoba és mellette magas a páratartalom. Fűtsetek jobban, szellőztessetek gyakrabban.
2020. dec. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem eredetileg, este nem hideg a szoba, viszont reggelre lehűl és így eléri az ablaknál a kicsapódási hőfokot az adott páratartalomnál.
2020. dec. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!