Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Reggelre vizes ablakok?

Reggelre vizes ablakok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Reggelre nagyon bevizesedik az egyik szobánkban az ablak. Belülről. Igyekszem mindig letörölni, de rengeteg víz kicsapódik, nem győzöm minden reggel ezt csinálni, sokáig tart, meg az összes rongyom teljesen átázik, már nem tudom mit csináljak, meg miért is van ez?

A páramentesítő készüléket néztem, egyáltalán erre a problémára megoldás lehet? Kitől tudnám megkérdezni, hogy a vízesedés mitől van, az kéne megszűntetni. Fűtés van ebben a szobában.


2020. dec. 2. 10:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
16-18 fok nem túl jó. Bár nálam csak a falak, mennyezet, padló szigetelt, sajnos a régi faablakokon kicsapódott a pára reggelre, rendesen. Én erre a problémára barkácsboltban kapható Tesa névre hallgató hőszigetelő fóliát raktam az ablakkeretre, nem a legszebb, de az ablak se rohad szét a víztől, igaz, a fólia felülete picit így is kicsapódik, de nem jelentős. Próbáld ki te is. Ha a fal, mennyezet nem penészes, felesleges a páramentesítő, inkább szellőztess először.
2020. dec. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat, most nézem, 16-18 éves ház, nem a hőfok. Ok. XD Akkor viszont a falak biztosan szigetelnek, az ablak régi, gumiszigetelésű hőszigetelt fa. Gondolom.
2020. dec. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
A lakásban 20 fokra van állítva a termosztát. Tehát éjszaka van azért fűtés. A fűtőtest a kérdéses ablak alatt van. Egyszerűen nem értem miért lehet az üvegen víz reggelre, azért is írtam ki kérdést, mert sem teregetni nem szoktam, nem hideg a szoba, fűtés van, kb 12 m2, egy franciaágy, egy gardróbszekrény, egy komód, plusz tv van benne.
2020. dec. 7. 22:59
 14/16 A kérdező kommentje:
Szoba ajtó félig nyitva, és egész nap nincs gond az ablakkal, reggelre lesz csurom vizes.
2020. dec. 7. 23:00
 15/16 anonim ***** válasza:
53%
A leghidegebb felületen kicsapódik a pára, ez természetes jelenség, harmatpontnak hívják, valószínű az ablakokban sincs argongáz, sajnos. Nyilván 2 ember nem kis párát bocsát ki. Szellőztesd ki 5 percre az egész lakást reggel, este, lehetőleg kereszthuzattal, s nem lesz gond. Vagy ott van még a hőszigetelő fólia, amit írtam.
2020. dec. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

És hol van az a termosztát? Más ablakokon sehol? Ugyan olyan ablakok?


Vegyél már egy páratartalom-mérőt és egy hőmérőt!

Tedd az ablak elé, egy felfordított befőttesüveg aljára, hogy ne hőszigetelő felületen legyen, de magasabban. Mérd meg este 8-kor mennyi ott a hőmérséklet és a páratartalom. Majd éjfélkor, hajnal 3-kor és reggel 8-kor is. De ugyanígy mérd meg a szobában máshol is, mondjuk a fejed mellett az éjjeliszekrényen, ahol nem csapódik ki.


Nincs olyan digitális infrás hőmérőd amivel mostanában a homlokhőmérőzést szerencsétlenkedik a covidhisztivel?

2020. dec. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!