Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » WC tisztításával kapcsolatban?

WC tisztításával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Néztem ilyen videókat:

https://www.youtube.com/watch?v=VfDoGQ6urE0

https://www.youtube.com/watch?v=lQgedTJDjnY


A WC-kagylón kívüli részek tisztításával kapcsolatban kérdeznék. A videókban látom, hogy lefújják a külső részeket valamilyen spray-vel, és utána szárazra törlik papírtörlővel. Ez milyen fajta spray tulajdonképpen? Utána nem is öblítik le a felületet. De ha én pl. CIF-et, Domestost vagy Flóraszeptet használok, utána ugye át kell törölni egy nedves ronggyal, ahogy pl. a mosdónál is kell öblíteni a Domestost? És ha nem szeretnék papírtörlőt pazarolni a végén, akkor lehet úgy, hogy egy nedves szivacsra öntök Domestost, azzal letörlöm a felületeket, utána egy másik, kissé vizes ronggyal áttörlöm, de nem törlöm szárazra semmivel, hanem hagyom magától megszáradni? Max. a WC-ülökét törlöm meg.

(most nem a WC-kagylóra gondolok, mert annak a tisztításánál persze lehúzom a WC-t)


2020. dec. 1. 23:23
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Pl. Sanytol, azt nem kell leöblíteni. Én a hűtőt is azzal szoktam takarítani. Használj pamutrongyot, pl. elhasznált lepedőt, és akkor azokat mosás után újra tudod használni.


A Domestos azért nem olyan jó, mert habzik, csúszik. Nekem mindig nagy sikálás van belőle, el kell árasztanom az egész fürdőt vízzel, ha normálisan le akarom mosni, közben meg szívom a klórt a gyerekkel együtt, ami nem szerencsés.


Viszont az jó lehet, ha veszel Domestos fertőtlenítő kendőt, és akkor azzal szimplán csak áttörlöd kívülről a vécét. Nagytakarítások között is könnyen felfrissítheted vele az ülőkét akár, vagy annak csatlakozását (ott gyűlik össze a legtöbb kosz szerintem).

2020. dec. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
100 Forintosban lehet kapni natúr citromsavas wc tisztitót. Öntesz egy kicsit a rongyra és áttörlöd, nem is feltétlen muszáj utána nedvessel letörölni.
2020. dec. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
A nedves rongy/szivacs már egy baciforrás. Száraz kéztörlő papírra fújt Dettollal szoktam a deszkát és a wc csészét kívül letakarítani. Nem a pár kocka kéztörlő fog csődbe vinni, és így biztosan higiénikus a wc.
2020. dec. 2. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Lehet, valóban nem a legjobb Domestos vagy CIF, de ha adott esetben ez van kéznél, akkor ugyanúgy kell a WC-t is tisztítani, mint a mosdót, azaz kell a nedves rongyos áttörlés is, ugye?


Illetve a csempékre mit használjak? Olyan spray, mint Sanytol vagy Dettol mehet, és a csempéken sem kell leöblíteni?

2020. dec. 2. 09:12
 5/40 anonim ***** válasza:
58%

Nem, a domestos és a Cif a legjobb. Akkor mégegyszer leírom, hogy a wc deszkát, illetve magát a wc-t kívülről dettollal és papírtörlővel szoktam, a belsejét pedig a wc-be való tisztítóval (abban van vízkőoldó is). Csempére, szaniterekre pedig szintén vízkőoldó, mert a domestos csak fertőtlenit.

Vigyázni kell a túlzott fertőtlenítéssel is, ezzel nem arra gondolok, hogy ne takaríts, vagy ilyesmi, csak könnyen át lehet esni a ló túloldalára és az is okozhat megbetegedést, allergiát.

2020. dec. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Akkor most nem teljesen értem: Domestost lehet használni a WC esetében kívül vagy belül? És ha igen, akkor a nedves rongyos áttörlős módszerrel?
2020. dec. 2. 11:25
 7/40 A kérdező kommentje:

Ja, bocs, szerintem a vessző miatt rosszul olvastam, amit írtál :)

Nem, a Domestos és a Cif a legjobb. - itt pont úgy érted, hogy nem ezek a legjobbak ilyen célra, ugye?

2020. dec. 2. 11:28
 8/40 anonim ***** válasza:
Figyi, nekem mindegy hogy csinálod, feladtam:D
2020. dec. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Csak a vessző miatt pont az ellenkezőjét olvastam, mint amit szerettél volna írni. De akkor nem használok inkább Domestost, mert tényleg jobb a Dettol, de ha nincs más, arra az esetre kérdeztem.
2020. dec. 2. 12:28
 10/40 A kérdező kommentje:
Vízkőoldót tartalmazó terméket tudnál ajánlani? Kezdő vagyok, még nem vettem ilyesmiket. WC kagylóba van a Duck, azt ismerem, de a csempére melyiket?
2020. dec. 2. 12:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!