Szárítógépbe mindent betesztek?
Tudom, van kismillió ilyen kérdés, de mind régebbi. Arra lennék kíváncsi, hogy az újabb gépekbe, akinek van, mindent betesztek, amit mosógépben is moshattok, vagy csak a cimke alapján száríthatóakat? Vettem egy idei AEG hőszivattyús szárítógépet, ami azt ígéri, hogy a legkényesebb ruhaneműket is biztonsággal száríthatom benne, de azért amire az van írva, hogy ne, azt ne tegyem be.. A legtöbb ruhám H&M, bershka, reserved, stradivarius, sinsay stb ezeknél a H&M kivételével az összesre azt írja, hogy nem lehet. Pedig összetételre ugyanaz mint a másik márka darabja, amit viszont lehet. Így kissé feleslegesnek érzem a vásárlást, mert akkor ezek szerint, ugyanúgy teregetnem kell... A gyerek/baba ruhákkal szintén ez a helyzet, 10ből 2t lehet szárítani.
Nagyon párás, és penészes az új lakásunk, emiatt kellett a gép.
Nekem is Aeg hőszivattyús gépem van. Törölközőket, àgyneműket a pamut programra rakok. Itthoni ruhákat, zoknik, alsónadrágok a szintetikus programra, de ezzel már játszani kell mert nem szárít meg tökéletesen. Amikor lejárt a program kézi beállíttással még egy 20-30 percet rá szoktam tenni, attól függ mennyi ruha van benne.
Minden más “utcai ruhát” nem teszek be a gépbe. A sötéteket nagyon fakítja, illetve többszöri szárítás után fakulnak is és vékonyodnak is a ruhák.
Köszi a válszokat.
Olyan kicsi a fürdőnk, hogy csak egy zuhanyzó és egy mosdókagylós szekrény fér be. Az ebédlő-nappaliban tudok csak, ott van hely, de penészes a plafon. Bukón az ablak olyankor, de kihűl a lakás miatta, az sem segít ha óránként 10percre szellőztetek, úgy lett a penész..
Én a melltartók kivételével mindent berakok, semminek nem lett baja.
Hozzáteszem, nincsenek egzotikus, kényes anyagú textilek nálunk, nem hordunk olyan ruhákat.
Ha párás és penészes a lakás, akkor azt kellene szerintem megoldani, mert az nem csak a tergetésre van hatással. Én nagyon szárítógép ellenes vagyok és az én olvasatomban volt egy probléma, de nem megoldottad, hanem csináltál mellé egy másikat :)
Az a bajom a szárítógéppel, hogy az a folyamat, amig a szekrénybe kerülnek a ruhák, sokkal hosszabb, sokkal több energiát és időt kell beletenni, mintha teregetnék. Ki kell válogatni a ruhákat aszerint, mi mehet bele, mi nem. Esetleg több lépcsőben kell szárítani ruhatípustól függően. Ha lejár, ki kell szedni. Ha nem száradt meg esetleg, újra elindítani. Szárítógépezés után muszáj vasalni és még energiát is fogyaszt. Arról nem is beszélve, hogy mindig a természetes folyamatok a legkímélőbbek. Én úgy teregetek, hogy ne kelljen vasalni. Még az ingeket sem.
A saját tapasztalatom a szárítógépekkel nyilvános mosodából ered. Lehet, hogy ott nem a legprofibb gépek voltak. Egy időben ott mostam és már az első szárítás után megváltozott a ruhák tapintása, tartása, állaga.
Én is azt javaslom, hogy párátlanítót vegyél, vagy meg kell oldani a vizesedést, mert az egészségetek is rámegy, ha ilyen lakásban éltek.
"Az a bajom a szárítógéppel, hogy az a folyamat, amig a szekrénybe kerülnek a ruhák, sokkal hosszabb, sokkal több energiát és időt kell beletenni, mintha teregetnék."
Ezt nem igazán értem, gépben 1 óra alatt megszárad minden (de oké, vegyük 2 órának ha sok ruháról van szó), ha kiakasztom akkor sok óra, akár 1-2 nap mire szárazak....
Délben raktam be az ágyneműhuzatot, most megyek felhúzni. Régen kellett 2 szett legalább, mert esélytelen volt 1 nappal alatt megmosni és szárítani gép nélkül.
"Szárítógépezés után muszáj vasalni"
Szerintem pont, hogy nem... ebből végre simán veszem ki a ruhákat, előtte mikor csak mostam és teregettem, akkor sokszor ráncosak maradtak.
Abban teljesen egyetértek veled, hogy a penész-pára problémáját kellene kezelni máshogy (is)...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!