Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az mennyire normális, hogy 4...

Az mennyire normális, hogy 4 emeletes háznál 12 lakásra, egy kb. 15 négyzetméteres helyiségben van négy átlagos kuka?

Figyelt kérdés

Hetente egyszer jön csak a kukás autó...


Némelyik lakásban hárman, négyen is laknak, esetleg kis gyerekkel és/vagy állatokkal.


Annyira tele szokott lenni az egész helyiség szeméttel, hogy már nem nagyon fér be oda a szállítás előtti napokban.

És egy csomószor a kukások hátra is hagynak dolgokat.


Ez így normális?


Máshol is ez van?



2020. okt. 20. 12:10
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
46%

20: Kaszinótojás, saláták mind műanyag dobozban vannak egy adag egy doboz, napi többet is elfogyasztok, camembert sajt fóliában, szalámik is heggesztett műanyag tálcában, cappuccinoport is napi 1-et fogyasztok, az is fém tasakban van. Csontok...

Vegyszeres flakonok, mint pl. Domestos, szivecsaok, gumikesztyűk.

Én a mensivel rengeteg vért vesztek, abból 30-50 liternyi használt holmi is van, betétek, vatták.

2020. okt. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
46%

+ minden héten új fésűt használok, szöszhengert is sokat használok, most más nem jut eszembe.

Elhasznált ruha is kerül a szemétbe, bugyi, zokni, köntös, kontaktlencse és tartója.

Papírzsepi az napi fél-1 százas csomag, az is megvan napi 1-2 liter.

2020. okt. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
46%

+ csokipapír, most pl. sült gesztenyét eszem, az is 10 dkg-onként fém zacskóban van.

Banánhéj, krumplihéj, hagymahéj, répahéj, gombahéj...

Kefiresdoboz, joghurtosdoboz, tonhalkrém doboza, konzervdobozok, és néha romlott étel, penészes kenyér.

Valamint én nem mosogatok, eldobhatós edényeket használok.

Kifőzdéből is dobozban is kapom az ételt.

2020. okt. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
46%
+ savanyús üvegek (csemegeuborka, gyöngyhagyma), torma üvege, majonézes, mustáros, ketchupos flakon. Gyógyszerek üvegei, tabletták tartói, tégelyei, eltört, elhasználódott kisebb dolgok, tárgyak, lábtörlő pl.
2020. okt. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
46%
+ takarításból származó dolgok, porszívó tartalma, összesöpört dolgok, portörléshez használt tárgyak, cipőpucoláshoz használt tárgyak ...
2020. okt. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
60%

Huszon-valahányas

Nem egyszerű eldönteni, hogy ezeket komolyan írod-e, vagy valami vicc akar lenni. Igyekszem reagálni...

- kaszinótojás, csomagolt sajtok, szalámik: nem veszünk ilyesmit

- kávé: nem veszünk, én teázok, szálas teát veszek papírcsomagolásban

- csontok nincsenek nálunk, de megpróbálnám pl. odaadni ismerős kutyájának, ha lenne

- szelektíven gyűjthető csomagolású tisztítószereket használunk 99%-ban, domestos szokott lenni itthon, de kb. évente ürül ki egy flakon... gumikesztyűt nem használok (de amúgy se egy nagy térfogatú szemét), szivacsból van kmposztálható

- a 22-es válaszod gondolom a poén része... mi simán normálisan használjuk az ott felsorolt dolgokat :)))) ruha ritkán használódik el, előbb adományozzuk el még hordható állapotban, vagy ha menthetetlen akkor jó takarítós rongynak, nagyon ritkán kerül 1-1 pár zokni a kukába, mikor már végképp menthetetlen

- banánhéj, hagymahéj megy a komposztra

- konzervdobozok, alucsomagolások mennek a szelektívbe

- én étteremből hordom az ebédem legtöbbször, viszek magamnak edényt amibe becsomagolják... párom futártól rendeli, szelektíven gyűjthető műanyagdobozban küldik

- üveget is a szelektívbe dobjuk

- ketchupos flakon szelektív

- gyógyszercsomagolás nálunk havi 1 kis bliszter, nem foglal sok helyet

- tönkrement tárgyak: azért nem megy tönkre heti rendszerességgel olyan sok dolog :)

- összesöpört dolgok nem foglalnak nagy helyet, portörléshez meg pucoláshoz nem tudom milyen "tárgyak" használatosak, főleg elhasznált ruhából készült rongyokat használunk, és nem dobunk ki belőle heti nagy mennyiséget


Tényleg nem tudom eldönteni, hogy komolyan írtad ezeket, vagy valami vicc lenne. :)))

2020. okt. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek egyet a #13 és #14 válaszolókkal, szerintem nem normális. A kérdező belinkelte, hogy mekkora kukáról van szó. Ebből a fajta kukából egy darab szokott lenni családi házaknál (de ott is van, ahol a valamivel nagyobb fajta van, mint a #8 első linkjén látható). Ehhez képest meg itt 12 lakásra jut 4 ekkora kuka, azaz 3 lakásra jut 1 darab. Tehát 3 lakás lakói használnak egy akkora kukát, mint amit máshol egyetlen családi ház lakói, ezt vegyétek észre! Ráadásul társasházban még valamivel több is lehet a hulladék, mint egy családi házban, mivel például nem lehet komposztálni az erre alkalmas konyhai zöldhulladékot, vagy nem/nehezebben lehet valamilyen tárolóban elhelyezni például kartondobozokat.
2020. dec. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!