Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 250 000 Ft-os elszámolószámla...

Picihasim kérdése:

250 000 Ft-os elszámolószámla a Hőszolgáltatónál 49 négyzetméteres panelnál! Ez normális? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

49 négyzetméteres lakásban lakunk ketten, panelprogramos és hőmennyiségmérős. Mindig 3-4-esre volt csavarva a fűtés és egyszerűen nem értem, hogy jöhetett ki ennyi összeg. 20-26 000 Ft szokott lenni havonta a számlánk, amit nagyon sokallok amúgy is és mi be is fizettük. Erre kijön még annyi, amennyit kb. egy év alatt fizettünk be. Bementem a Hőszolgáltatóba, ott elzavartak, hogy ennyi és menjek haza, de megadtak egy számot ami az a cég aki kijött leolvasni az állást a radiátorról. Felhívom és elküld a közös képviselőhöz, hogy vele beszéljem meg, mert amikor leolvasta és elszámolták a dolgokat Ő hagyta jóvá. Szóval gazdája nincs a dolognak. Akkor várandós voltam és van róla papírom is, hogy leolvasta, tehát ajtót nyitottam. Egyszerűen egész éjjel nem aludtam, mert azért ez rengeteg pénz, lehetetlen ennyit elhasználni. Beszéltem a szomszédokkal és Ők meg visszakaptak összegeket, csak szinte nekünk van ráfizetésünk. Több mint 500 000Ft lenne így, ha ezt befizetném és nem érzem reálisnak.

Aki ért ehhez kérem segítsen, mert akár jogi útra is terelném ezt az ügyet, mert azért ne nézzen senki bolondnak, hogy kifizetem, persze a felszólítás lassan majd jönni fog!Teljesen becsapva érzem magam és mindenki küldözget össze vissza, hogy nem az Ő hibája ........és nem is hozzá tartozik az ügy.

Mit tehetnék vajon?????????


2010. aug. 12. 06:16
 1/9 anonim ***** válasza:

digitális mérő? amikor leolvasták adtak papírt róla, hogy mennyi a mérő állása, igaz? nincs rajta a számlán a kezdő és a végállás? melegvíz nincs benne?


valami biztos nem stimmel, mert képtelenség ennyit fűteni

2010. aug. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ja és ne hagyd magad lerázni, menj be a leolvasós céghez és közöld, hogy addig nem mész sehová, míg meg nem magyarázza valaki, hogy lehet ennyi a számla...legyél határozott és ne hagyd magad elküldeni
2010. aug. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szia


Ez egy éves fogyasztás az elszámolószámla. Igen van hőmennyiségmérő az összes szobában 0-ról indult és 2500 a mérő vége. Ezért vagyok kiakadva.

A felettünk lévő meg 800-akat fogyasztott, mármint egy év alatt 800 a kijelzője. Érdekes amikor a férfi felírta, akkor nem vette észre, hogy húúú ez valahogy sok? Nincs benne a melegvíz, ez csak a hő. De azt nem értem, hogy lehet ugyan annyi az állás a szobákban, amikor a konyha kicsi :S akkor meghülyültem volna főzés mellett a melegtől nem?! És 3-on is volt a mérő a kicsi szobába meg a konyhába!

2010. aug. 12. 08:50
 4/9 A kérdező kommentje:
és azt még elfelejtettem írni, hogy a 30 lakóból mindenki 80 000Ft-okat kapott vissza, vagyis jóváírásra került annyi,csak nekünk kell fizetnünk!
2010. aug. 12. 08:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Itt valami nem stimmel,hogy panelba 250000 Ft az éves fütés.Egy 100 m2-s gázfütéses háznak se nincs ennyi az éves fütése.Reklamálni kell,én már előtte mielőtt kijöttek leirtam a számokat a mérőről.Egyeztettük,igy nem érzem becsapottnak magam.Nálunk is kevesebb volt a felhsználás a tavalyihoz képest,de kevesebbet irtak jóvá,mint vártunk.Reklamálni kell,igaz nem szeretik,mert úgy képzelik,Ők jól dolgoznak hiba nélkül.
2010. aug. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is megnéztem és jól írta le a mérőről a számokat. Nem tudok mit tenni, ki kell fizetni. Egy ügyvédhez is fordultam, de sajnos nem tud mit tenni ellenük, mert úgyis kimagyarázzák valahogy!
2010. aug. 16. 15:43
 7/9 anonim ***** válasza:
vizsgáltassátok be a mérőket, sőt én a helyedben kérném a hitelesítés papírjait ellenőrzésre, mert mint mérőeszköz kellene legyen neki ;)
2010. aug. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja és főmérő állása mennyi volt? mert akkor azzal a ti mérőtöket lehetne ellenőrizni
2010. aug. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az óra 0-ról kezdődött és össze-vissza mér! Holnap megyek a hőszolt. és megkérdezem lehet-e részletet kérni. Sajnos be kell fizetni,már rengeteg helyen voltam ezzel kapcsolatban, de mindenki elküld, mondván ez a valós fogyasztás.
2010. aug. 17. 21:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!