Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az mennyire normális, hogy 4...

Az mennyire normális, hogy 4 emeletes háznál 12 lakásra, egy kb. 15 négyzetméteres helyiségben van négy átlagos kuka?

Figyelt kérdés

Hetente egyszer jön csak a kukás autó...


Némelyik lakásban hárman, négyen is laknak, esetleg kis gyerekkel és/vagy állatokkal.


Annyira tele szokott lenni az egész helyiség szeméttel, hogy már nem nagyon fér be oda a szállítás előtti napokban.

És egy csomószor a kukások hátra is hagynak dolgokat.


Ez így normális?


Máshol is ez van?



2020. okt. 20. 12:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is 12 lakás van és egy akkora helységben van 3 kommunális + 1 papíros + 1 műanyagos ahova épphogy be lehet lépni, igaz itt az utcáról nyílik ez a kis ficak és nem bentről. Itt is mindig dugig vannak a kukák viszont itt heti 2x viszik el.
2020. okt. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%

Neked mi számít átlagos kukának?

Nálunk kettő van, kb. 1000 literes, az a nagy billenő tetős. 10 emeletes, szóval 2x többen vagyunk, mint ti.

Egy héten kétszer ürítik.

Ha nálatok is ilyen nagy van kettő, akkor annak elégnek kell lennie.

2020. okt. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%
Ja, nálunk is van már egy ideje pluszban egy szelektív. De nem nyitható a teteje, rá van csavarozva. A kis lukon egy szétszedett, lapra hajtogatott kartondoboz már nem fér be.
2020. okt. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell akkor beszélni a többiekkel,hogy legyen plusz kuka. Persze ez akkor pénz kiaddással jár.

[link]

2020. okt. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Nálunk is utcáról nyílik.


A kuka az olyan, hogyha egy 200 literes zsákot pakolsz meg szeméttel, akkor már széltében nem fér bele. És egy picivel magasabb a kuka mint egy ilyen zsák...

Nekem rossz a szemmértékem és nincs rájuk írva, hogy hány literes, de minimum 150 nagyon maximum 300 lehet. És ebből van 4 darab.

És heti egyszer viszik el a szemetet.


Az a baj, hogy nagyobb zsák volt hogy nem fért be a kukába, mellé tettem, de a szállítás után láttam hogy a kukás nem vitte el.

Pedig csak háztartásiszemét volt benne.

2020. okt. 20. 12:24
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez csak ilyen kis hengeres? Nem az a nagyobb konténer formájú?

Nem lehet gyakoribb ürítést kérni? Nyilván többe kerül. De ha szükség van rá, akkor kell kérni, szerződést módosítani.

2020. okt. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk 22 lakás van + 2 kocsma és 1 fodrászat a ház aljában. 3 db 240 literes kommunális, 1 műanyag/fém és 1 papír kuka van és hetente egyszer viszik.

Még olyan nem volt, hogy vissza kellett vinnem a szemetet. Mindig befért.

2020. okt. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok: szerintem átlagos kuka alatt ilyet ért: [link]

Nálunk ebből van három és a 2 szelektív is ekkora. Anyuék 10 emeletesben laknak és 63 lakásra van 3 bazi nagy ilyen: [link]

Náluk heti 1x viszik el de már körülötte is szemétdomb van addigra és undormány ami ott van.

2020. okt. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk két tízemeletes lépcsőház tartozik egybe. 4 db kukánk van. A 8-as által belinkelt második link, a bazi nagy :D Plusz szelektív.

Hetente kétszer viszik el. De így is sokszor tele van. Belefér, nem kell mellétenni, de dugig van.

Szóval egy lépcsőházra 2 db.

Szüleim 4 emeletesben laknak. Nálunk 1 db van. De náluk is heti kétszer ürítik. Meg ott is több ház kapcsolódik egybe. Szóval ha az egyik kukájába nem fér, akkor lehet a másikba tenni.

2020. okt. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Külsőre ilyen: [link]


Tehát fekete és kerek...


Amúgy a többi panelháznál is pont így van a környéken. Onnan is ugyanakkor viszi el a kukás.

Látszólag másokat annyira nem zavar...


Ahol ledobós a szemét, ott azért más a helyzet, mivel senki nem tudja hogy kié a szemét, az ilyen helyeken általában a konténerek túlcsordulnak és a gondnok szedi össze a mellé esetteket...


Nálunk viszont már volt hogy beszólt nekem a gondnok amikor nagyon sok szemetet vittem le egyszerre (mi is négyen lakunk + 2 macska, így sok a szemét), mert előtte látta egyszer hogy amiket levittem nem vitte el a kukás, hanem oda tette a panel elé(!) a lépcsőhöz, a kapunál, mivel neki nincs ugye bejárására abba helyiségbe (onnan a gondnok teszi ki az utcára pár órával az elszállítás előtt)... És 1 hétig ott rohadtak a zsákjaim a kapu/lépcsőtől egy méterre.


A gondnok emiatt rám lett mérges és akkor kérdezgette, hogy miért termelünk (én és a családom) ennyi szemetet, amikor más lakos is hallotta.

2020. okt. 20. 12:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!