Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az mennyire normális, hogy 4...

Az mennyire normális, hogy 4 emeletes háznál 12 lakásra, egy kb. 15 négyzetméteres helyiségben van négy átlagos kuka?

Figyelt kérdés

Hetente egyszer jön csak a kukás autó...


Némelyik lakásban hárman, négyen is laknak, esetleg kis gyerekkel és/vagy állatokkal.


Annyira tele szokott lenni az egész helyiség szeméttel, hogy már nem nagyon fér be oda a szállítás előtti napokban.

És egy csomószor a kukások hátra is hagynak dolgokat.


Ez így normális?


Máshol is ez van?



2020. okt. 20. 12:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk 25 lakás van, két kommunális kuka és két szelektív. Mondjuk heti háromszor elviszik, az igaz, de a hétvégi napokon nem, akkor full tele van és néha mellé is pakolnak. Azokat nem hordja ki a takarító, de meg is értem, én sem nyúlkálnék a mocsokhoz. Viszont van aki a lakása előtt a folyosón tárolja napokon keresztül, amikor már tele van, és hát higiéniailag az sem túl szerencsés. Tényleg rohadt sok szemetet termelünk mindannyian.
2020. okt. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Mi nem a folyósón gyűjtjük, pár szomszéd igen... De van, hogy mi sem tudunk vele mit kezdeni. Olyankor betesszük a gardróbba, miután 2-3 + zsákba bele tettük, a szag miatt. Csak ez meg elég nagy pazarlás.
2020. okt. 20. 13:17
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

"Az mennyire normális, hogy 4 emeletes háznál 12 lakásra, egy kb. 15 négyzetméteres helyiségben van négy átlagos kuka?"

- Teljesen normális.


"Hetente egyszer jön csak a kukás autó..."

- Mert így van a túra útvonala. Vagy nagy a terület, ez a szerződésetekben írásban van rögzítve.


"Némelyik lakásban hárman, négyen is laknak, esetleg kis gyerekkel és/vagy állatokkal."

- Ez is természetes, máshol is laknak 4-en 1 lakásban.


"Annyira tele szokott lenni az egész helyiség szeméttel, hogy már nem nagyon fér be oda a szállítás előtti napokban.

- Ez viszont közegészségügyi probléma. Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálatnál bejelentheted. Szerintem majd bírságolják a lakóközösséget... És képviselő kénytelen vásárolni kuká(ka)t, vagy szerződést módosítani.


És egy csomószor a kukások hátra is hagynak dolgokat."

- A szemét szállítók NEM hagynak ott olyan dolgokat, ami a lezárt kukában van. (Lezárt kukára vonatkozik a szerződés.) Viszont NEM köteles a kuka mellé tett zsákokat berakni az autóba.



Van egy szerződés a lépcsőház és a szállító vállalat között. Ez literre vagy m3-re van megadva. És ez alapján kell befizetni a díjakat.


Vagy a műanyagot, papírt, üveget a szelektívbe kell a lakóknak elvinni!

Vagy gyakoribb szállítást kell kérni. Persze így a költség is több!

2020. okt. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez teljesen normális.

Őszintén szólva számomra az a döbbenetes hogy pár helyen mekkora kukapark van 1-1 társasház mellett. El nem tudom képzelni hogy hogy lehet annyi szemetet termelni.

Mi olyan kb. 15 liter kommunális szemetet szoktunk termelni hetente, két fős háztartás. Ha feltételezzük hogy mi élnénk az összes lakásban a társasházatokban, akkor még mindig nem telne meg egyetlen kuka se a négyből. Számoljunk a gyerekesekkel, kisállatosokkal, az akkor max 2-3 kuka összesen. Még mindig egynek üresen kéne állnia....?? (És mi pl. még mindig rengeteg mindent tehetünk hogy a példaként használt 15 litert még lejjebb faragjuk, ez még mindig nem az alsó határ.)

2020. okt. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nagyobb kéne, de hát szerződjetek át a szemétszállító céggel, amit megrendelsz, azt teljesítik. Nem nagy rejtély.
2020. okt. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
64%

"mi élnénk az összes lakásban a társasházatokban, akkor még mindig nem telne meg egyetlen kuka se a négyből"

7 nap alatt?

Szerintem megtelne.

2020. okt. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
23%

#16

Leírtam, mi alapján számoltam. Nem telne meg. :)

2020. okt. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

De hogy lehet csupán 15 liter szemetet termelni hetente?


Nálunk ez sokkal több. Persze egy kicsit csalóka is, mert valami sok helyet foglal a zsákban.

De nálunk hetente majdnem ennyi, csak a macska alom, majdnem...

2020. okt. 20. 16:28
 19/27 anonim ***** válasza:
69%
Lényegtelen. Amennyi szemeted van, annyihoz veszel szemétszállítási szolgáltatást és kész.
2020. okt. 21. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
52%

#18

Fura kérdés, mert nekem meg az a hihetetlen hogy hogy lehet ennél jelentősen többet termelni. :D

Nálunk a szemét főleg használt zsepiből, blokkokból és sajnos némi fólia-jellegű csomagolóanyagból áll, meg havonta 1 héten pár becsomagolt használt betétekből. Néha belekerül egy hét alatt 1-2 maréknyi kajamaradék, ha a párom meghagy pár falatot az ebédeiből.

Igazából én még ezt is soknak érzem, szeretnék lefaragni belőle.

2020. okt. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!