Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Én mosok rosszul?

Én mosok rosszul?

Figyelt kérdés

Mindenkinél inkább azt látom, hogy 2 részre osztja a ruhákat, vilagosakra és sotetekre. Mikor elkezdek valakivel erről beszélgetni és elmondom, hogy én hogy mosok, csak néznek rám bamban, meredt szemekkel.

Én külön szedem azt amit magas hőfokon mosok, pl fehérneműk, törölközőt, konyharuhat, majd együtt mosom a zoknikat a nadragokkal, és vannak a felsők.

Már a férjem is rászólt az anyjára amikor látta, hogy ő úgy mos, hogy mikor osszegyulik egy adag akkor beledobja a gépbe, hogy ne mossa már a konyharuhat össze a zoknikat a konyharuhaval.

Velem van a baj?


2020. aug. 2. 17:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%
Nem veled van baj. 😁
2020. aug. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a fekete felsőket együttcmosod a fehérekkel?
2020. aug. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Elvileg mindkét módszerben van jó dolog is.

A világos-sötét szétválasztása azért értelmes dolog, mert a sötétek idövel elszürkítik a fehér/világos ruhákat.

De ezen belül még szét kellene válogatni a magas és alacsony höfokon mosandó ruhanemüket is.


Viszont az lényegtelen, hogy a zokni meg konyharuha kerül egy mosásban, mert a mosás végére teljesen tiszta lesz, függetlenül attól, hogy elötte milyen volt, vagy mire használták. Az, hoyg sokakat zavar, csak érzelmi dolog, de logikailag semmi jelentösége.

2020. aug. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%
Én egybemosok mindent és semmi bajuk
2020. aug. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én meg szín és anyagfajta, nem pedig funkció szerint mosok.

Ágyneműt, törölközőket, világos bugyikat és zoknikat, fehéreket egyben. Konyharuhát nem használok, csak papírtörlőt, de ha használnék, akkor itt mosnám.

Zöldeket-kékeket-szürkéket egyben, pirosakat-lilákat-rózsaszíneket egyben, feketéket-sötétkéket egyben.

A finomabb cuccokat vagy ha egy színből csak 1-1 db van, azokat kézzel.

2020. aug. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Nincs rosszul mosás szerintem, ameddig a ruhák tiszták és vállalható állapotúak. Én a négyes kommentelő technikáját követem, nem válogatok semmit, bár fehérből csak bugyi vagy melltartó van, más nem. Egyedül a nagyon kényes anyagokat (pl. függöny) és a háztartásban használt törölgető rongyokat mosom külön, minden más mehet egybe.


Konyharuhát simán mosok zoknival, szerintem egy alaposabb húsfeldolgozás és -fagyasztás után inkább a zoknikat félteném :D

2020. aug. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%
Teljesen jól mosol. Nekem az a gáz, aki mindent mindennel összemos, és olyanok a ruháik mintha a kutya szájából szedték volna ki
2020. aug. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Csak azért, mert sosem értettem, hogy hogyan lehet anyósomeknal labszagu mosás után a konyharuha. Hát így...

Egyébként meg mindent 30°-on mos, tehát nem is mos tisztán. Csak spórol

2020. aug. 2. 19:24
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha "lábszagú" mosás után bármi is, akkor NEM az a baj, hogy összemos több mindent, hanem hoyg nem mos rendesen.

A 30 fokos mosás nem ér sokat, ezzel nem spórol, csak kevesebbet költ, a ruha viszont nem lesz tiszta.

2020. aug. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

#8

Milyen ordenáré lábszagú az a család, ahol akár egy 30 fokos, mosószeres, öblítős mosás után minden más lábszagú lesz?

Szerintem ez nem mosási probléma, hanem inkább orvosi!

2020. aug. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!