Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a rendrakásra?

Figyelt kérdés

Felnőtt családos nő létemre nagyon rendetlen vagyok, pedig nem ezt láttam otthon. Egyszerűen fizikai fájdalmat érzek, ha neki kell állnom. Nem a porszívózás, felmosás stb részével van bajom, hanem a pakolászással. Mindenhol gyerekjátékok, levetett ruhák, csoki papírok, székeken, földön, mindenütt van valami. Kindertojásból vackok, férjem dolgai, én pipere cuccaim, fülbevalóim, füzetkék, könyvek, kuponok. Gyerekszobába nem lehet belépni. A kicsi még nem tud elpakolni, sőt hord szét mindent, férjem szintén kupis, így magamnak kell megoldanom.

Egyszrűen sírva tudnék fakadni, azt sem tudom hol kezdjem. Valakinek valami ötlete? Legszívesebben kivágnék mindent a kukába.


2020. jan. 19. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Ötlet a rendrakáshoz? WTF?

Csak kezd el és rakj vissza mindent a helyére... o.O

2020. jan. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ez az. Nincs nagyon helye. Pakolászom egyik helyről a másikra. Kidobni nincs szívem, meg jó lesz még valamire, régi cipők, kabátok, amik nem férnek sehol el, de nincs bajuk, csak keveset hordjuk, vagy jó lesz még itthonra stb. Azt hiszem ez a baj, azt se tudom a legtöbb dologról hova tegyem a szoba közepéről vagy a kanapéról.
2020. jan. 19. 18:09
 3/10 anonim válasza:
84%

Nálam senki sem kupisabb!

Olvasd el Marie Kondo könyvét a rendrakásról. Nagyon jó ötleteket ad benne! Megkönnyíti a dolgodat!

Nálam, ami bevált, a dobozok! Azokba ömlesztve is lehet pakolni, és pikk-pakk rend lesz. Főleg a gyerekeknél lehet ez hasznos a sok szétszórt vacakkal!

És amivel motiválni tudod magad: nézz meg egy részt a Youtube-on a Tiszta a lakásod?-ból. Én ilyenkor azonnal nekiállok takarítani! :D

2020. jan. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Én általában szobáról szobára, és azon belül sarokról sarokra haladok az ilyen nagyobb mérvű selejtezéssel, hullámokban, ahogy épp ihletem van :) Egyébként valami alap napi összepakolós rendszert muszáj beiktatni, pl. reggel-este körbeszaladni, vagy a gyerek csak akkor vegyen elő új játékot, ha az előzőt elrakta (ezt két-három éves kor körül már szokták tudni)... különben nagyon hamar a fejedre nő és ami akkor 3-5 perc lenne, egész hetes vagy havi melóvá duzzad. De tény, hogy gyerek mellett rendet tartani olyan, mint hóesésben havat lapátolni. Férjedet nyugodtan fogd be egy hétvégén, azt pakoljatok együtt (ha nem hajlandó minimum rakd az ágyára vagy a kanapéra, ahová leülne, amit neki kéne eldönteni, hova kerüljön, és akkor muszáj lesz vele foglalkoznia vagy adj valami moratóriumot, hogy mikor fogja az ajtó előtt látni). Együtt még jó buli is lehet pakolni gyerek meg biztos élvezni fogja, hogy közben ellendolgozik :) Kinőtt ruhákat, játékokat meg lehet méret, életkor szerint dobozolni, aztán elajándékozni ismerősnek, intézménynek, vagy megpróbálni eladni. Saját cuccok selejtezése jó alkalom lehet, hogy áthívj egy barátnőt, akinek szerinted stílusa lenne vagy már-még belefér :) Ha meg végképp nem fér semmi és nem akarsz tőle megválni se, muszáj újabb tárolókat, szekrényeket, polcokat beiktatni.
2020. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, kipróbálom. Közben megembereltem magam és a konyhán, étkezőn túl vagyok. Gyűjtögetem az erőm a gyerekszobára.

Nagyon fura, hogy normális emberi időben nem bírok nekiállni. Mindig tolom magam előtt és este hulla fáradtan állok neki mikor már nincs hova halogatni. Aztán morgok, hogy este 11kor jutok el a felmosásig. Grrrr

2020. jan. 19. 19:00
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Kibasni ami nem kell. A kicsinek nem hiányzik semmi, csak a nyuszija meg a kisautója, a többit kidobhatod és csak annyi cucc maradhat otthon amit fel lehet rakni a polcra. Ha új kell, akkor egy régit ki kell basni.
2020. jan. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne gyűjtögess! A sok felesleges kacat leszívja az energiát.

Amit ritkán vesztek fel, az mehet a háztól valamilyen formában. Ne foglalja a helyet.

Lomtalaníts ezerrel, csak nekikezdeni nehéz és a mozdulat, amivel kidobod.

Hidd el nem fognak hiányozni, egy óra múlva már nem is emlékszel majd rájuk!

Közben neveld meg a férjed, később a gyereket, egyidejűleg magadat, hogy mindenkinek mindent egyszerűbb azonnal a helyére tenni, mint az értékes hétvégét lélekölő pakolással töltenie Egy valakinek.

Főzésnél is lehet menet közben elmosni a cuccot, nem utána állni neki a konyhát ganajozni.

Én pont azért vagyok baromi rendes és pedáns, mert lusta vagyok és tudom magamról, hogy nagyobb mennyiségben és sok időt kellene rászánni, akkor hagynám inkább a francba, mert megunnám.

Viszont a rendet és a tisztaságot nagyon szeretem, de takarítónőre nincs pénzem. Meg csengőfrászban sem szeretnék élni, hogy ne jöhessen be hozzánk bármikor akárki.

Ezért rövidítettem le a pakolást 2 mp/tárgyra azzal, hogy rögtön minden megy a helyére. Család esetén illik összedolgozni, senki nem a cselédje a másiknak és nem rabszolgája a lakásnak.

2020. jan. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb hogy a “majd jo lesz meg valamire” dolgokat dobald ki a francba, soha a büdös életben nem lesz jo semmire 😃 tapasztalat, koltozeskor zsák szamra mentek dolgok a kukába es jótékonykodásra ... azóta mar ugy pakolok, hogy ha felesleges dolog kerül a kezembe, az megy a háztól.
2020. jan. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ami 1-1.5 évig nem kellett azt DOBD KI!
2020. jan. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Üdv, ilyen vagyok én is! Beszélgesssüüüünk!

Újabban éjjel takarítok. Olyat, ami nem hangos.

Amúgy megemberelem magam. De tényleg ilyen vagyok.

2020. jan. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!