Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Elegem van a házimunkából....

Elegem van a házimunkából. Hogyan lehetne "izgalmasabbá" tenni?

Figyelt kérdés

folyton rámsóznak minden házi munkát nehogy véletlenül pihenjek, csak mert nyáriszünet van és már tökre elegem van. most is el kell mosogatnoom + azt a k**va akváriumot is ki kell mosnom. elveszi az életemet a házimunka. örültem hogy itt a nyáriszünet, de mostmár lassan úgy érzem hogy nehezebb mint az iskola ELEGEM VAN!!!



[link] itt ami a képen látható MINDET EL KELL MOSOGATNOM MINDIG MINDEN NAP MINDEN HÉTEN MINDEN HONAPBAN EGÉSZ ÉLETEMBEN ÉS ELEGEM VAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! valaki mondja meg mia halált csináljak h ez ne legyen olyan szenvedés. még ha arra gondolok hogy milyen jó lesz ha kész lessz meg h hamar túl leszek rajta akkoris másnap ugyanaz jön! elegem van.


15/F


2010. júl. 13. 14:23
1 2 3
 1/27 anonim válasza:

Halgass zenét hangosan és táncikálj közben :D

Jó buli.

2010. júl. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
Miközben a házimunkát végzed,bömböltesd a zenét,és mond,hogy vagy így csinálod,vagy sehogy. Meglátod a szüleid,vagy a szomszédok hamar megunják,és ha nem is teljesen,de mérséklik a munka mennyiségét.
2010. júl. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Én egy gyermekotthonban élek, ahol 11 gyerek van, plusz mindig van velünk egy felnőtt. Reggel 12 tányérat, 12 kést és 12 poharat kell elmosnom. Délben 24 tányérat (mert ugye levest is eszünk, meg főfogást is), 12 poharat, 12 kanalat, 12 villát, néha 12 kést, és egy-két lábast, szerencsétlenebb napokon tepsit is. Este megint 12 tányér, 12 pohár, 12 villa, néha 12 kés. Ezt egy héten keresztül, és 6 hetente kerül rám a sor egy-egy hétre. Amikor épp nem a mosogatás a feladatom, akkor a nappalit, az emeletet, vagy a fürdőszobát kell kitakarítanom. Kéthetente a szobámat is (bár ennek magamtól szoktam nekiállni, mert nem szeretem, ha rendetlen a szobám), és mivel én vagyok a rangidős, a fűnyírás is az én feladatom. Boltba leggyakrabban engem küldenek, ha valahová futni kell, engem küldenek, mert pillanatok alatt ott vagyok biciklivel.

Mindezek fejébe te még a szüleiddel is élsz. Én meg nem.

Sovány vigasz, tudom, de bizony van, akinek rosszabb a sorsa, mint a tiéd.

16/F

2010. júl. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

azthiszem igazad van előttem szóló :(


elsőnek: jó ötlet :D erről jut eszembe egyszer volt mikor higítóval dolgoztam és olyan büdös lettem h anyám kiküldött XDD és kimentem biciklizni míg elmosogatott, egész jó :D

2010. júl. 13. 14:42
 5/27 A kérdező kommentje:
másodiknak és elsőnek: még annyi h egésznap nincsenek otthon a szüleim csak délután, és apám el is mosogatna mert ő szeret mosogatni (komolyan nemtudom hogy csinálja) de anyám megakadályozza, mert hogy nevelés céljábóól én mosogassak. -.-'
2010. júl. 13. 14:44
 6/27 A kérdező kommentje:
ja és még xD nem mondtam ha otthon vannak nemtom üvöltetni a zenét mert akkor is leüvöltenék a fejemet :D meg amúgy sincs mivel csak telefonnal -.-'
2010. júl. 13. 14:45
 7/27 anonim válasza:
Annyiban anyukádnak van igaza,hogy ha most megszokod a rendet és a tisztaságot,felnőtt korodban könnyebb lesz,főleg ha egy szép lányt hívsz fel magadhoz,mert nem lesz kupi és bűz,mint néhány fiúnál.
2010. júl. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
hát dolgozz meg egy mp3 lejátszóért és akkor már tudsz mit /min hallgatni.:). De amúgy megszoktak dícsérni vagy valami?
2010. júl. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
95%

Ja, és azt még hozzá szeretném tenni, hogy a szüleid nem azért mosogattatnak el veled, hogy kicsesszenek veled, vagy hogy ne nekik kelljen. Gondolj bele, ha majd 5-10 év múlva már nem lóghatsz a szüleid nyakán, és olyan szerencsés sem leszel, hogy esetleg barátnőd legyen, akivel összeköltözz - szerinted ki fog elmosogatni? Ha most megtanulod, akkor nem fog gondot okozni, hogy - más megoldás nem lévén - magad mosogass el. De ha a szüleid elkényeztetnek, és mindent megcsinálnak helyetted (mert igenis vannak ilyenek is), akkor mit fogsz kezdeni magaddal felnőttként? Akkor a te gyerekeidnek ki fogja megtanítani, hogy hogyan kell mosogatni? Tudom, hogy nehéz elfogadni, hogy érted teszik, de emlékszem, milyen nehéz volt alsóban megtanulni, hogy nem azért tanulunk, hogy a szüleinknek, vagy a tanító néninek jobb legyen, hanem azért, hogy felnőttként tudjunk magunkkal mit kezdeni. A 6-12 éves gyerekeknek ez a "küldetésük", hogy megtanulják, hogy magukért tanulnak. A 12-18 éveseknek pedig az, hogy amit a szüleik megkövetelnek tőlünk, azt csakis értünk teszik.

Elnézést kérek, ha megbántottalak. Nem azt akartam sugallni, hogy az a halom, amit te lefényképeztél, esetleg kevés. Csak megmutattam, hogy nekem még ennél is nehezebb dolgom van (bár nem tudom, akváriumot takarítani mennyire nagy kunszt, mert még sosem kellett akváriumot takarítanom :) ), mégsem panaszkodom. És talán, ha én, mint korodbeli mondom el azt, amit a felnőttek vagy nem mondanak, mert reménytelen, vagy mondanak, de reménytelen - akkor talán fogékonyabb leszel rá.

2010. júl. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Na akkor most összehasonlításképp: én koliban laktam, és minden hónapban egyszer vagy kétszer került rám a szolgálatosság, amikor is reggel-délben-este 250 mély tányért, ugyanennyi laposat, szintén ennyi poharat, villát, kanalat és tárcát kellett elmosogassunk ketten. kb másfél óra alatt végeztünk... Minél gyorsabban túlleszel rajta annál jobb...
2010. júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!