Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van okom félni az áramtól ott?

Van okom félni az áramtól ott?

Figyelt kérdés

Van egy régi panel lakás, ami újra lett vezetékelve. Új biztosíték van (2db is), illetve új konnektorok, az összes új vezeték a falon, sínben vezetve.


A lakás nem a sajátom, nem én szerveztem a villanyszerelést sem, így nem tudok jelenleg több információval szolgálni.


A társam, aki felkérte a villanyszerelőket, ő sem ért ezekhez.

Hamarosan beköltözünk, de én félek kicsit, pont emiatt, nem tudom mennyire megbízható szakember végezte az újítást stb.

Egyébként is, én már attól is félek, ha valamit bedugok a konnektorba, és esetleg villan egyet :D

Gyerekkoromban volt egy apró áramütésem, azóta alakult ki félelem.


Annyit konyítok csak az egészhez, hogy létezik olyasmi, hogy fi relé, ami remélem van a lakásba is szerelve már.


Tudom, nem sok információ ez, de nyugtalanít..



2018. aug. 17. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Rosszul nem nagyon lehet megcsinálni. Esetleg annyit tudsz tenni, hogy kiméred minden konnektornál a védőföldet. Az áramütések kb. 98%-a felhasználói bénaságból, 1,99%-a egy eszköz meghibásodásából, a maradék 0,01% meg egy egyéb hibából (pl. elcseszett valamit a villanyszerelő) fakad. Ezen felül az is nyugtasson, hogy kb. minden ezredik esetben szokott abból valamilyen probléma lenni ha valakit megráz az áram. (Engem egyszer 10 éves koromban bivalyokat bekerítő villanypásztor rázott meg, ami kb. 5kV-os feszültségen működött. Azóta még vagy 10-szer csapott meg a 230-as hálózati feszültség, meg egyszer egy 800 Voltra töltött kondi. Még mindig itt vagyok, egyszer sem lett semmi bajom.) Nincs értelme félned tőle. Hamarabb gázol el valaki az utcán kocsival, minthogy áramütésbe belehalj.
2018. aug. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez a kimérés mit jelent és hogyan tudom kimérni?

Köszi :)

2018. aug. 17. 19:43
 3/3 A kérdező kommentje:
Utánanéztem, háttttt... :DD
2018. aug. 17. 19:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!