Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek is káros az...

Vadmeggy kérdése:

Szerintetek is káros az elektronikus zene? Kezdek félni

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm kijelentette, hogy káros:

"Ha azt hallagtod, hogy dobgép dobol az azért rossz, mert hajszálpontos az ütem, uganolyan időközönként szólal meg. Ha viszont ember dobol az nem lehet teljesen pontos. Ez a különbség és egyébként letesztelték, hogy ez mennyire káros, discóban a hangszóró mellé raktak egy tálca tojást, 15 perc múlva a fehárje kicsapódott és a tojás olyan volt, mintha meglett volna főzve. És mivel az agyadban is elég sok a fehérje ugyanez lejátszódik, azzal a különbséggel, hogy a fehérje kicsapódás nem fog ilyen hamar bekövetkezni, mert van immunrendszered, de egyszer mindennek eljön az ideje."


2012. febr. 9. 23:47
1 2
 1/13 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
Ez kérem tisztelettel baromság.
2012. febr. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Oltári nagy baromság!A fehérje kicsapódásnak semmi köze az immunrendszerhez. azt az immunrendszer nem tudja még csak késleltetni se.
2012. febr. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem van benne valami.

Bár az agyfolyadék tompít a dolgokon. Meg regenerálódik is.

Szóval lehet nem túl jó a hangszóró elé állni. Plusz ugye még rá is iszol és az alkoholnak szárító hatása van.

Hát engem meggyőzött. Én sem láttam még discós Einstein.. :)


Itt egy hangágyú ereje ha azt mondjátok nincs ereje a hangnyomásnak. A gépbe egy membrán van amit egy kis gázrobbanással hoznak rezgésbe. szóval ennyi..


http://www.youtube.com/watch?v=QrgTtZXuj4w&feature=related

2012. febr. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Ez a dobos példa téves. Valóban amikor az első szintetikus zenét előállító programokat megírták, hajszálpontos ütemet játszottak. De amikor hallgatta az ember, érezte, hogy nagyon nem stimmel valami. Úgyhogy lemérték, mekkora eltérések vannak kb. a ritmustól, amikor az ember zenél, és ezen az intervallumon belül egy randomgenerátor elcsúsztatja valamennyivel az ütéseket.


Másrészt ha ki is lehetne így csapni a fehérjét, az csak egy adott rezgésszámon működne. Kicsi az esély arra, hogy pont azt kapja az ember. Főleg ha abból indulok ki, hogy ilyen balesetről még soha nem hallottam.


A harmadik dolog meg az, hogy egy diszkóban mindig vannak egyéb zajok és rezgések is, kizárt, hogy 15 percig csak ugyanazt az ismétlődő dobot kapd, és senki ne beszélgessen, táncoljon melletted.

2012. febr. 10. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
És a kísérletet elvégezték klasszikus zenével is?! Vagy egyből megállapították hogy a gonosz diszkózene tehet róla?
2012. febr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nekem már szét ment az agyam?A 90'es évek óta monoton ugy nevezett "cuccos"zenét hallgatok.Persze cucc nélkül.

időnként egyéb műfajt is meghallgatok,lehet ez a szerencsém?

2012. febr. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Antimod ***** válasza:
100%
Tényleg nem természetes a gépzene, de azt azért kétlem, hogy kicsapja a fehérjét a sejtjeidből. Engem például elálmosít, elaltat az ilyen fajta zene. Az a fontos, hogy mit élvezel, mi lazít el.
2012. febr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
:D Mikor meghallottam majdnem meghaltam a nevetéstől. Van itt minden: rezonancia katasztrófa,fehérjekicsapódás, immunrendszer. Talán ha az alpha agyhullámokkal való interferenciát is belekeverte volna, még hitelesebb lenne.
2012. febr. 10. 10:09
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy az ütemek pontossága, illetve nem pontossága semmilyen befolyással nincs semmire sem. Egyedül a rezonancia jelensége valós, de az meg mechanikai hatás. Ha valami káros a zenében, az maga a hangerő, de onnantól fogva tök mindegy mi az a hang, elektromos zene avagy klasszikus zene.
2012. febr. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ne hallgass mosógépzúgást! egy dolog, hogy a discokban azt játszák, te ne legyél az a passzív agyú "GYÁÁÁÁ nyomjadaducducotÖCSÉÉÉÉÉÉM" tipikus tinédzser. Hallgass inkább zenét, mert ez a gépzúgás, ha másra nem is, de a szellemedre erős negatív hatással van. Erről pszichológusok hosszú órákig beszélhetnének neked.
2012. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!