Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gipszkartonozók! Hogy is van ez?

Gipszkartonozók! Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Adott egy meléképület egy volt nyárikonyhája. Meg szeretném csinálni legényszobának.

Az épület 50 éves,nagyméretű téglából épült Gipszkartonozni akarom úgy,hogy cseréplécből scinálnám a vázat.

Tennék a lécek közé üveggyapotot(rá párazáró),arra a gipszkarton.


A kérdésem: A 3 centis cserépléc közé "bemegy" az 5 centis,(tekercses) üveggyapot? Összenyomható annyira?

Valamint ha ez megoldható...hogyan szokás rögzíteni ezt a szigetelőt addig,amíg rá nem rakom a párazárót,és a gipszkartont?


2018. márc. 6. 14:34
 1/8 TappancsMancs ***** válasza:

A sok hasznos infó miatt ezt javasolom.

[link]

2018. márc. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha összenyomod, ezzel sűríted és veszít a szigetelőképességéből.

A szigetelőt ragasztani lehet, de cikkcakkban dróttal szokták megtartatni (ez a legegyszerűbb megoldás és nem kell átfúrni a szigetelőanyagot) de nem csak addig, míg rápakolod a többit, mert ha nem rögzíted jól, akkor lecsúszik.

Tehát a szigetelőanyag táblákat fixen kell rögzíteni!

Tetőlécből meg van 5 cm vastagságú, nem egy vagyon a különbség, tehát azt vedd!

[link]

2018. márc. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Rengeteg videót néztem már,sehol sincs olyan,(vagy nem találtam)ahol szigetelést tesznek alá. Ráadásul én tekercsesel,nem táblással csinálnám! Így ugye az oldalfalon a 60 centinként rakott lécek között(1,25 széles táblákhoz) a mennyezetig,esetemben 235 cm-s csíkoknak kel(lene)"megállni a falon".

Még januárban megvettem a lécet,szárad a padláson.

Olyan bramac lécet kaptam a normál léc áráért,ami nem 4sarkos,tehát másodosztályos.

Nem szeretném az 5 centis oldalával rakni,csak a 3-mal.

2018. márc. 6. 17:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Értelek, de akkor összenyomod az üveggyapotot és HATÁSFOK!

A rögzítése:

Amikor már behálóztad a tetőléccel a területet, akkor szögeket versz az oldalába, 30-40 cm-es távolságban.

Fentről kezdve rögzítesz az első szögre nem rozsdásodó drótot, felteszed a levágott gyapot csíkot, a drótot meg a szemben levő szögre tekered, hurkolod, rögzíted, hogy megfogja.

Szokták úgy csinálni, hogy nem vágják el a drótot, hanem oda-vissza vezetik a szögeken, de én szeretem soronként rögzíteni, mert így ha valami történik a dróttal, nem borul le az egész.

2018. márc. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem,köszi.

Ha hungarocellben gondolkodnék???(bár az 1/3-dal drágább lenne).

Mert az az igazság,hogy oldalfalon csak~csak,de a mennyezeten már nagyon nem tudom elképzelni,hogyan csináljam.

Nem csodát,passzív házat,csak egy kis hőszigetelést is szeretnék a csak nagyjából bevakolt helyiségbe--ezért a gipszkarton is. Igazából minimalista költségvetés van rá...amit diákmunkából finanszírozok.

2018. márc. 6. 18:06
 6/8 anonim ***** válasza:

A hungarocellt ragasztod és ilyennel rögzíted:

[link]


Ezt csak a kép miatt tettem fel, van műanyagból fillérekért.

2018. márc. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyáltalán kell rögzíteni egy 3 centis hungarocellt? Beszorítom a lécek közé,és megtartja a párazáró nejlon,míg rárakom a gipszkartont.
2018. márc. 6. 18:34
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elgondolásodban van ráció, de a távlati eredményről nem tudok neked nyilatkozni.:(

Viszont, lehet, hogy feltaláltad a legolcsóbb megoldást!:)

2018. márc. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!