Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megéri habos szigetelést...

Megéri habos szigetelést választani a manzárd tetőtér felújításához?

Figyelt kérdés

Egy 90 nm alapterületű házat újítunk jelenleg. Az alsó rész tégla, míg a felső fából van, és manzárd kialakítású. Az emelet oldalfalai vakolva vannak, a plafon illetve a ferde részekre gipszkartont szeretnénk. A szigetelés jelenleg üveggyapot, de elég hanyagul oldották meg, és rengeteg hézag van. Először arra gondoltam, hogy az üveggyapotot úgy hagyom, és elé rakok még egy 5 cm vastag kőzetgyapot szigetelést is keresztbe, ami fedné a gerendákat is. Arra profiloznék, és jönne a gipszkarton. Viszont mivel nagyon alacsony az emeleti belmagasság, gondolkodom a habos szigetelésen is. Jó ötlet lenne? Mennyivel lenne hatásosabb? Árban gondolom a hab egy kicsit több lesz, viszont ha könnyebben tudunk dolgozni és jobb lesz a hatásfoka, akkor befektetnék rá.


Nem vagyok szakember, elnézést, ha butaságokat írtam.


Köszönöm a válaszokat!


tegnap 12:37
 1/1 A kérdező kommentje:
Van padlás is, a tető pedig fém lemezből van.
tegnap 12:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!