Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szomszédom bővíteni szeretné...

Szomszédom bővíteni szeretné a házát, viszont ezzel teljesen elzárja a délről jövő napsütést a kertembe. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Építésügyileg elméletileg nem vétene szabályt, viszont kb sohasem sütne be ősztől-tavaszig a kertembe a nap. Bővíthetné a házát más irányba is, amivel nem okozna kárt nekem, de nem így cselekszik, mert ez az olcsóbb megoldás. Mit tehetek?

2018. febr. 7. 22:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
39%
Benapozási jogod van mind a telekre, mind az épületedre. Az építési hatóságnál kell jelezned, hogy élni kívánsz vele.
2018. febr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos a telekre nincs, csak az épületre benapozási jog (azon belül is csak lakószobára). Ha a szomszéd szabályosan építkezik, semmit nem tehetsz. Mi is így jártunk, egy kis parasztház helyére nagy új épületet építettek, át kellett rendeznünk a kertet.
2018. febr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
73%

Ez egy vihar a biliben kérdés.

"sohasem sütne be ősztől-tavaszig a kertembe a nap"

És mit szeretnél a tél kellős közepén termeszteni az adott területen, amihez aztán feltétlenül szükséges az ősztől tavaszig tartó benapozottság? Antarktiszi kankalint? Vagy mi a túrót? Mi az a különlegesen fontos érdek, hogy oda bizony süssön télen is a nap?

Mi az az érdek, ami annyira rettentően fontos, hogy nem csak a saját telked felett szeretnél rendelkezni, de még ahhoz is vindikálod magadnak a jogot, hogy a szomszéd telken is te szeretnél rendelkezni arról, hogy mi hogyan és mi módon lehet.

Gyanítom, ez egy egyszerű személyes önzés a részedről. Megszoktad, és szeretnéd, ha így maradna. Ha a jogszabályokat betartja, engedtessék már meg a szomszédnak, hogy ő saját maga rendelkezzék a saját területével.

Ha ez neked nem tetszik, tessék megvenni a szomszédos telkeket is. És majd ha tulajdonjogot szerzel azokra is, akkor már nyugodtan rendelkezhetsz te a sorsuk felől.


Amúgy is majd nyáron, amikor magasan jár a nap, olyan napsütés és meleg lesz ott, hogy ihaj...

2018. febr. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
#13 csak annyit szeretnék, h mikor én építkeztem, akkor figyelembe vettem a szomszédok kéréseit, s ugyanezt várom el. eltudná kerülni a házam/telkem értékének csorbítását, de nem akarja. másrészt nem 1 sötét lyukat akarok a kertem helyén. Ha értékcsökkenéssel tudom eladni majd a házat, amit ő okoz, azt nem én fogom benyelni, másrészt pedig én sem tartok ganét az udvarban, amivel neki kárt okozok, vagy fentebb leírtam már...
2018. febr. 8. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!