Ennyiből lehet?
Most jelenleg párom dolgozik. Havi 300.000 körül keres. Én gyes-en vagyok most jelenleg a 1.5 éves kislányunkkal. Tervben van, hogy 2 évesen bölcsibe megy, én meg dolgozni.
Szóval, most veszünk egy házat. Nemsokára költözünk. Eddig azért sikerült beosztani a pénzt, félretenni sajnos még nem nagyon tudtunk. (Volt egy nagyobb összeg autobiztosításra és kicsúsztunk az időből h módosítsuk. De már kezdünk helyrejönni). Na mindegy. A kérdés az lenne, hogy ennyiből sikerülno fog mindent fizetni? Meg az alap dolgokon kívül apránkent a "felújításokat"?
Persze tudom. Most aztán tényleg okosan kell gazdálkodni a pénzzel. De azért pár jó tanácsot szívesen fogadok. :)
nálunk sose volt sok pénz, a mindennapi élet, a rezsi mindig felemésztette a kevés megtakarítást előbb-utóbb.
ennek ellenére a látogatók reakciója általában az, hogy olyan tökéletes a lakás, mintha egy film díszletébe csöppentek volna
hogy mi a titok? - egyrészt az, hogy a legtöbb munkát mi magunk csináltuk meg, munkadíj nélkül, olcsó, de szép alapanyagokból, figyelve az akciókat. És hidd el, hogy egy mesterember sem csinálta volna sokkal szebbre, mert bár a szaktudása vagy a rutinja talán nagyobb, de nincs olyan személyes motiváltsága benne, mint ha magadnak csinálsz valamit.
Másrészt: kreativitás. rengeted dolgot "szemétből" hoztam létre. lomtalanításból elhozott bútorokat felújítva, átalakítva, vagy pl többféle színű régi maradék csempét felragasztás után egyneműre lefestve, és aztán speciális festőtechnikával márványozva. Első ránézésre nem mondod meg, hogy nem eredeti...
a kevés pénz sok fantáziával, sok munkával, kitartással, szeretettel kompenzálható...
ráadásul személyessé, egyedivé, igazi otthonná teszi a lakásodat, amire a standard ikea szekrénysor nem képes, akármilyen dizájnos is...
Köszönöm a bíztatást és a tanácsot. :)
Igen azt elfelejtettem, hogy a párom az egy kis ezer mester. Mindent ő maga csinál meg. Így csak az alapanyogat kell venni. Jó mondjuk abbol se mindent, mert sokminden van itthon is. Mi is kis gyűjtögetők vagyunk. Persze csak azt aminek tudjuk h lesz helye. De azért van amit meg kell venni.
A vizet-villanyt ki tudod előre kalkulálni a mostani fogyasztásotokból, a fűtés pedig annyi dologtól függ, hogy azt látatlanban nehéz tippelni (alapterület, belmagasság, falak, födém, szigetelés, ablakok, fűtés módja stb).
A felújításokon csak úgy lehet spórolni, hogy amihez nem feltétlenül szükséges, ahhoz nem hívtok fizetős szakit, hanem az ismerősi körben körülnéztek, kinek van hozzáértése és szerszáma hozzá. Mi a haveri körben azért egy halom dolgot megoldottunk, igaz egyikünknek sincs semilyen építőipari végzettsége, de egy csaptelep kicseréléséhez, egy szoba gletteléséhez-festéséhez vagy a kert kézi erővel rendezéséhez nem is kell.
Másrészt előre kell tervezni-gondolkodni, amit nem muszáj kétszer "megfogni", azt ne kelljen kétszer, ilyenek.
Én is ebben vagyok most, szintén nemrég vásárolt kertes ház, 5 évig lakatlan volt... ...de már alakul, a következő hónapban én is költözök. :)
Ja igen.
Azt még elfelejtettem, hogy ilyesmiket is be kell majd szereznünk, hogy bútorok stb. :)
Nem akarlak elkeseríteni, de ha eddig havi 300-at feléltetek, és egy kanyit sem tudtatok félretenni belőle, akkor aligha hiszem, hogy változna ez a helyzet attól, hogy te is keresni fogsz. Gyanítom, inkább az fog történni (mint a háztartások többségénél ilyenkor szokott), hogy a te kereseteddel bővülő családi büdzséhez fogjátok igazítani az igényeiteket - egy kicsit még jobban éltek majd mint most, de megtakarításotok ugyanúgy nem lesz.
Tanácsként annyit tudok javasolni, hogy vagy ne rágd magad azon, hogy nincs megtakarításotok, vagy változtassatok a pénzhez való hozzáállásotokon (utóbbi javasolandóbb). Minden hónapban tegyetek félre valamennyi pénzt - mondjuk a te jövőbeni kereseted felét. Még ez sem túl nagy összeg (saccra úgy havi 60-80 ezer Ft), de azért jól jöhet, ha bármi olyan történik, ami nincs bekalkulálva az éves programba (akár baleset, akár betegség, hogy csak a két legfontosabbat említsem). Ezt viszont kőkeményen betartani, és akkor sem hozzányúlni a félretett pénzhez, ha a fene fenét eszik is.
Máshogy nem megy, mert ha nem teszel félre pénzt, és közben azon morfondírozol állandóan, hogy miért nincs megtakarításotok, az egy folyamatos stresszhelyzetet teremt az életedben, amire előbb-utóbb az egészséged fog rámenni valamilyen formában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!