Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek ennyiből ilyen...

Szerintetek ennyiből ilyen feltételekkel meg tudunk élni?

Figyelt kérdés

Most végeztem a főiskolán, augusztus közepétől dolgozom is. A próbaidős fizetésem 120 körül lesz nettó plusz utazási támogatás. (Sajnos kezdő ped. bér) A barátom is most diplomázott de úgy döntött megcsinálja a biomérnök mesterképzést, mert így később jobb lehetőségeink lesznek. ( Külföldre tervezünk hosszútávon) viszont ez egy elég nehéz képzés, mellette minimális diákmunkával úgy számolta kb. 30-40et tudna beleadni a közös kasszába, plusz amíg tanul a szülei is támogatják egy kevéssel. Most szeptembertől költöznénk össze ( a szüleinek van egy üres lakása) és a szülők azt mondták nem kérnek albérleti díjat, hiszen amíg a fiuk tanul úgy is én vállalom a nagyobb részt anyagilag, szerintem ez rendes tőlük. Tehát ha nincs albérleti díj, a rezsit+megélhetést ebből a 140-150ből ki lehet hozni?

(Budapesten) Nem akarom hogy esetleg a kapcsolatunkra menjen a pénztelenség, ugyanakkor nekem viszont muszáj költöznöm, mert egyrészt nem szeretnék már a szüleim nyakán élni, másrészt a munkahelyemtől is nagyon messze laknak.

Köszönöm a válaszokat!


2016. júl. 16. 20:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és L/22 F/23 ha ez számít:)
2016. júl. 16. 20:51
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Simán ki fogtok jönni.
2016. júl. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Szűkösen... Sok függ attól mennyi lesz a rezsi a lakásban. A körülbelüli rezsiről érdeklődhetnél előre a szülőktől.
2016. júl. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
kis másfél szobás lakás rezsi télen kb 40 nagyon max 50
2016. júl. 16. 21:29
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Télen tehát egy százas maradna kettőtőkre. Nem lehetetlen, ha nincsenek nagy igényeitek, s a párod szülei is segítenek valamennyivel.
2016. júl. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Igyekszünk meghúzni magunkat van egy kis félretett pénzünk (kb 200e) a kezdéshez plusz tartalékba ha felmerül valami váratlan költség, remélem elég lesz.
2016. júl. 16. 21:39
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell próbálni! Sok sikert az önálló élethez :)
2016. júl. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%
Ennyiből szerintem a rezsi, kaja jön ki. Öltözködés, szórakozás, stb. már nem nagyon. Kell keresnetek plusz bevételeket. A 200 EFT el fog menni a beköltözésre.
2016. júl. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kaja két főre szűkösen is 60.000 ft, kicsit is változatosan, egészségesen inkább a 70-80-at súrolja.

+40-50 rezsi, hááát.


Maradna havi max. 40.000 ft, de néha ha többet költötök, lehet ki sem jönnétek a pénzből. Olyanokra, mint szórakozás, ruházkodás biztosan nem telne.


Szerintem is muszáj lenne egyéb bevétel után nézni, pl.korrepetálást vagy különórákat adhatnátok mindketten.

2016. júl. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha masfel szobas a lakas,akkor fel szobaba kereshetnetek egy lakotarsat,ezt persze szuleivel is megkellene beszelni.Igy a rezsi 3felé menne.
2016. aug. 7. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!