Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti ennyiböl egyedül élnétek,...

Ti ennyiböl egyedül élnétek, vagy inkább társbérletben?

Figyelt kérdés

Havi netto 180-200 ezres fizura szamitok. Kezdo mernok vagyok.

Most BP mellett élek egy kisvarosban, egyedül. Mindent osszevetve teli honapban kb 80 bol tudnek kijonni. Plusz 30 elmegy kajara es akkor meg nem is szorakoztam.

Azt tervezem, hogy egy ev mulva bekoltozom pestre vkihez tàrsbérletbe. Ennek az lesz a hatranya, hogy naponta kb 5 kor Kell majd kelnem, es delutan 6 ra erek haza. Viszont kb 50 ezerbol kijonnek egy honapban. Ti mit tennetek a helyemben?


2014. nov. 22. 10:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Én megkérdeznélek téged, hogy neked melyik tetszik jobban.

Te tudod, mennyire van szükséged a pénzre és azt is, hogy elviseled-e a társat a bérletben. Az 5-kor kelésbe még senki sem halt bele, az tuti.

2014. nov. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Ó szegény az emberek nagy része örülne ha csak ötkor kellene kelnie. Én pl 03:40 kor kelek.
2014. nov. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
Miből gondolod, hogy Pesten ötvenezer forintból kijössz? És azért kell 5-kor kelned, mert utazni fogsz a munkahelyedre? Az is pénzbe kerül, az ötvenezren felül. Én még egyszer átnézném a költségeket meg az előnyöket, mielőtt döntenék.
2014. nov. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Ha jól értem, még nincs is meg az állásod. Innentől nem értem a kérdést.

Egyébként ilyen fizuból én nem mennék társbérletbe. Évekig éltem különféle lakótársakkal, idegesítő és fárasztó. Most a párommal élek együtt, kettőnkre 80-90 ezerből jön ki egy egyszobás lakás. Nyilván ha egyedül élsz, valamivel olcsóbb. De senki nem traktál a baromságaival, nem kell elviselni az idióta vendégeit, netán ahogy kétnaponta az éjszaka közepén arra ébredsz, hogy csapkodják az ágy végét a falhoz és roppantul élvezik. Olyan lakótársam is volt, aki dj akart lenni, és ha hajnali ötkor jött rá az "ihlet", akkor akkor állt neki dübörgetni a hangfalait - és nem értette, mi ezzel a gond.

Igazából egy normális "lakótársam" volt, amikor egy öreg néninél vettem ki egy szobát. Ő reggel elment, mire én felébredtem, és aludt, mire hazaértem.

2014. nov. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem mennék társbérletbe, hacsak nem az lenne az egyetlen (de tényleg az egyetlen) megoldás.
2014. nov. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Legalább ismered azt, akivel összeköltöznél?
2014. nov. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Facebook csoportba làtom h hirdetnek szobakat 50ert. Meg olcsobban is. Az alapveto cel az lenne h minel nyugodtabb élet mellett minel tobbet tudjak sporolni. Jelenleg kb 70 et tudnek felre tenni, ami sztem keves
2014. nov. 22. 14:14
 8/15 A kérdező kommentje:
A beutazasom a ceg fizetne. Es nem nem ismerek szinte senkit. 1 lany ismerosom van aki miskolcon dolgozik es o is vagyik pestre. Jelenleg itt élek ahol a meelohelyem van.1 en kezdek. Tokre El vagyok keseredve mikor lesz ebbol sajat lakas?? Sztem soha :/
2014. nov. 22. 14:28
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Az ötvenezerért hirdetett szoba a rezsivel nő még. Meg enni is kell, néha szórakozni, művelődni. Tehát az 50-ből kijönnék már megingott. De Te tudod, valóban érdemes-e Pestre költözni. Én nem költöznék egyelőre, amíg biztosan nem tudom az anyagiakat.
2014. nov. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ezek elvileg mindennel egyutt kerulnek 50 be. Hat sajnos nem tudom mi lenne a legjobb :/ ahol most élek nagyon jo kis lakas. Kb 35 m2 szoba konyha furdo. 46+ rezsi+net. Azert valasztottam ezt mert nagyon gyorsan kellett keco, nem volt ido levadaszni a leheto legeslegjobbat. Pesten talan a szorakozasi lehetosegek miatt kicsit jobban ereznem magam. Vàc tul nyugis. Vagy nem tudom... :/
2014. nov. 22. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!