Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Repedezett falú ház. Megvegyük...

Repedezett falú ház. Megvegyük vagy sem?

Figyelt kérdés
Szisztok. Több kérdésem.ia lenne. Adott egy ház 10 plusz éve nem lakják. Szeretnénk megvenni. Aggodalomra ad okot, hogy tele van hajszálrepedésekkel. Ez okból statikust hívtunk. Azt mondta, koránaj megfelelő állapotú. Akad a hajszárpedése mellett egy nagyobb is, az utcafronti részen. Erre azt mondta, hogy a esővíz elvezetést kellene megoldani úgy, hogy az elvezetők a járdán túl, a háztól minél messzebb legyenek. Ahogy én ezt elképzelem, nem is vagyok benne biztos h ezt meg lehet tenni. A járda a ház előtt vezet, tehát az eresz erre lenne helyezve és kivezetve. Szabályos ez ha közterület? És adott a kérdés, vennétek e ilyen repedt falazatú házat?
2017. jún. 9. 13:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%

Egy építész nekem azt mondta, hogy akkor van gond, ha a repedések vízszintesek. A házon milyen irányúak?

Nagyon gondold meg, érdemes-e megvenni, esetleg egy másik statikussal vagy építésszel is nézesd meg. Tudom, hogy sok pénz, de a biztonság előbbre való.

2017. jún. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Mikor és miből épült a ház? De mi van megrepedve, mennyire és miért repedt meg?

Mert nem mindegy hogy mekkora az, és az alap is megrepedt , megsüllyedt vagy csak a vakolat.

Az ereszt is meglehet oldani hogy ne a fal mellé menjen a viz.

Itt megannyi kérdés van , ezekre kell a választ megadni egy jó szakembernek.

Ha az alap jó és a beton koszorú is , akkor olyan nagy probléma nem lehet.

2017. jún. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors váaszokat. Függőleges repedések vannak. Azok is a falak találkozásánál. Csak tégla falazatú. És nincs betonkoszorú. Gobdolom hogy fagerendás(nem tudom így nevezik e) és a mennyezet stukatúr. A statikus azt mondta hogy a nagyobb repedés amiatt keletkezett mert az elvezetés hiánya miatt az esővíz közvetlenül az alapot áztatta! Ez alapján mit gondoltok?:)
2017. jún. 9. 14:00
 4/19 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy kb 60as években épült. Az alap terméskő. Az honnan mérhető hogy az alap jó e?
2017. jún. 9. 14:02
 5/19 A kérdező kommentje:

[link]

Remélem.sikerült feltölteni. Ez a legvastagabb repedés. Megnéznétek?

2017. jún. 9. 14:17
 6/19 anonim ***** válasza:
38%

Olyan statikust keressetek, akitől írásbeli szakvéleményt lehet kérni... és kapni!

Tudod, a szó elszáll, az írás megmarad!

2017. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Itt választ kapsz a kérdésedre:


[link]


[link]


[link]

2017. jún. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

2. vagyok. Én várnék még vele.

Olyan hogy "gondolod" ilyen nincs . !!! Ez rosszabb mint a totózás.

Itt mindent tudni kell.

Ha terméskő az alap, nem vasbeton, nincs beton koszorú, ez nem jó. Akkor mi tartja a falakat össze.

Ha megindulna a tető a falak szét mennének , szét szakadnának. De lehet ez a repedés is már attól van.

Nekem mikor épitettük a házat , beton alap, vasbeton lábazat. A födémnél vasbeton koszorú és arra három sor tégla, majd megint vasbeton koszorú és arra ment a tető szerkezet. Ezek nem véletlenül kellenek . De hátha ezt majd jobban , szakszerűbben leirják itt neked.

A vizre pedig azt mondom, az a viz mindegy hogy hová folyik nem szabad hogy kárt tegyen az alapban. Mert nagyon sok helyen már 30-50 cm-re van a talajviz, és ennek se szabad ártani. Én a helyedben nem venném meg, sajnálom.

2017. jún. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
A becsatolt fotón levő repedés szakszerűtlen kőműves munkára mutat.
2017. jún. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%

Statikus, jegyzőköny, alkudj rá a házra.

Ez a repedés nem tűnik annyira katasztrofálisnak, de nagyon sok minden befolyásolja, szóval tényleg kérj jegyzőkönyvet az állapotról.

Az esővíz elvezetés nem para, ereszcsatornát levezetni a fal mellett, a járda betonba meg tenni egy folyókát és ahogy javasolták, 1,5 méter messzire elvezetni a ház falától.

Az alap felé elszivárgó csapadékvíz képes járatokat mosni, nem tesz jót a falak állékonyságának.

2017. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!