Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szigetelte már itt valaki a...

Szigetelte már itt valaki a saját házát saját lezüleg?

Figyelt kérdés
Külső nikecell szigetelésre gondolok. Nehéz munka?
2017. máj. 11. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:

én megcsináltam egymagam, csúcsfalas családi ház, kb 120 négyzetméter homlokzati szigetelés.

igen, nehéz munka, ha nincs senki aki szabja az anyagot, keveri a ragasztót és adogat, akkor neked kell az állásról le fel ugrálnod.

fárasztó és szellemileg is kimerítő odafigyelni mindenre, hogy jól is csináld az egészet.

nekem annyi tapasztalatom volt, amit gépészként az építkezéseken ellestem mikor szigetelték a házakat, és meg kell mondjam hogy kőművesek dicsértek, hogy elsőre nagyon szépen megcsináltam :)

nyilván kell valamennyi kézügyesség is a gletteléshez.

2017. máj. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van....de én nem nikecellt hanem kőzetgyapotot használtam.

Kicsit macerásabb vele dolgozni, de nem annyival mint sokan állítják. Miközben dolgozol rendesen fel kell öltözni, kültéren nem kell feltétlenül maszkot viselni.

Több ragasztó kell hozzá mint a nikecellhez és jobb 3-szor vakolni ha szép eradményt akarsz. Nálunk 130m2 felület volt, kb 1 hónapom ráment mire megcsináltam.

A nikecellhez képest kb 200000ft felára volt a kőzetgyapotnak( 10 cm vastag), de szerintem megéri. Nem éghető, nem penészedik, légáteresztő és csendesebb lett tőle a ház, tehát a zajszigetelés is működik.

2017. máj. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Aki már látta többször hogyan készül, esetleg segédként dolgozott is vele, az magának is meg tudja csinálni. Szabadidő kérdése csupán.

Nyilván aki életében először fog glett vasat, meg kever ragasztót, az egy fék nélküli análvonatra vált jegyet.

2017. máj. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ok köszönöm.
2017. máj. 12. 18:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!