Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Festők hibáztak?

Festők hibáztak?

Figyelt kérdés
Nemrég lett kész a lakásunk festése (kb 2 hete), és a panel elemek illesztésénél reped szét az egész fal függőlegesen. Fűrészporos tapéta volt, azon átrepedt. A festők leszedték a tapétát 2* gletteltek elvileg és 2* festettek. Volt ahol felpuposodott a festék, azt javították. A nagyobb gond, hogy az épület elemeinek illesztésénél (kohósalak beton) már most szétrepedt az egész. Előző festő hálózta, ezrk is, de a régi hálót nem szedték ki, hanem rá dolgoztak. Én úgy gondolom itt hibáztak. 500 ezret fizettek és esik szét az egész már most. Mit hibázhattak? Egy részen csemperagasztóval javították a visszarepedést, kikapták a hálót. Ezután a csemperagasztós rész mellett jött egy részen szét. Most az ok, de 3 helyen a lakásban teljesen szétrepedt a fal függőlegesen. Szerintem ez nem normális. Szerintük jól dolgoztak, a fal szar..

2016. okt. 7. 22:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
47%

Fél millió olyanra, amit nem is akartatok, és nem is való oda... csak gratulálni tudok!

Ne haragudj, de én nem lennék ilyen hülye, hogy tapétát akarok (amúgy én is azt szeretem), és a festő majd megmondja, hogy a festék jobb.

Persze, mert neki az egyszerűbb.

De ha nekem a tapéta tetszik, és én vagyok az ügyfél, aki fizet, akkor ott tapéta lesz, nem festés.

Persze, lehet hívni statikust, vagyis lehet jelezni, csak a ház költségvetésébe nem fér bele, és ha a többi lakónak nincs baja, nem félnek, akkor nem fogják megszavazni a plusz költséget.

Saját költségedre persze hívhatsz egy szakembert, de utána mi lesz?

Eladod, elköltözöl? Akkor miért költöttél rá ennyit?

Vagy miért nem nézetted meg szakemberrel a felújítás előtt?

Azt em mondhatod, hogy előtte nem gondoltad, hiszen írod, hogy előtte is voltak repedések, amik most javítva lettek.

Nem hibáztak a festők, csak ha úgy csinálják, ahogy utólag írod, akkor egyrészt miért nem szóltál előre, hogy te úgy akarod, másrészt meg ha plusz munka meg kőműves munka is van, akkor még ennek a duplája lehetett volna a végösszeg.


Végeredményben szerintem te (ti) voltál muja, csak utólag már utánanéztél vagy utánaérdeklődtél, azért értesz hozzá egy kicsit.

Szóval a lényeg, hogy ne a felfogadott vállalkozó mondja meg, hogy milyen legyen, hiszen a te lakásod.

Ha meg tudod, hogy amit akarsz, azt hOGYAN akarod, akkor tessék neki előre megmondani, hogy bontson falat, vagy akármi. Nem utólag pampogni. Ők nem tehetnek róla, hogy egy 50 éves ház így viselkedik.

2016. okt. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Utolsó részben igazad van. Utólag olvastam utána. Másik festő is festést ajánlott. Én is azért döntőttem mellette mert a tapétát is cserélni kell mindig mert azon is átreped, az meg költségesebb. :(
2016. okt. 8. 15:20
 13/21 anonim ***** válasza:

Mégis mekkora repedések vannak, ahol a tapéta is átreped???

Nem hiszem, hogy ez így normális.

Nekem is egy 50-es években épült házam van, ez egy Kádár-kocka. Ennek is van ezer baja, pl nálam is repedezik a fal.

De ahol a szobákban tapéta van, ott nem reped át!

Az már nagyon durva lenne.

Engem nem érdekelne, ki mit ajánl. Tudom, hogy 10-ből 9 ember festés-párti, nekem akkor is a tapéta tetszik.

Én nem akarnék 10-20 éven át festett falat nézni.

A konyhában persze festés van a csempe feltt, ahogy a fürdőben is. Ott látszanak a repedések.

Szóval ha ott van, akkor a szobában is van repedés.

De a tapéta nem repedt szét sehol sem.

2016. okt. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Több helyen teljesen át van repedve a fal, édesanyámnál huzatos a fal..
2016. okt. 8. 16:43
 15/21 A kérdező kommentje:
Ház külső felén is látszik a fürdőből az egyik repedés, az édesanyám szoba falán van a másik oldala (huzat van konkrétan), a másik az erkély felől is teljesen át van repedve szintén édesanyám fala. Legalább fél centi széles repedés. Szomszédnál is van ilyen repedés.
2016. okt. 8. 17:32
 16/21 anonim ***** válasza:
Akkor ezek centis mozgások. Baromi gyorsan add el azt a lakást, amíg még olyan felkapott hely az az omladozó József Attila telep
2016. okt. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Szerdán jön a közösképviselő megnézni vmi szakival. Nálunk függőleges repedések vannak, de a szomszédban kb 45 fokos. A földszinti egyik lakó viszont azt mondta, hogy nem lát semmit (új lakó, tapétázva van). Lehet, hogy csaka felső lakásoknál jeletnkezik a probléma?
2016. okt. 10. 14:33
 18/21 anonim ***** válasza:

17

Általában alapsüllyedés miatt keletkeznek a repedések, így az lenne életszerű, hogy az alsó szintek is repednek.

De úgyis megnézi hozzáértő.

Akkor így már a festékréteg repedése a legkisebb gond.

2016. okt. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Volt kint a közösképviselő szakival megnézni, és nem sok mindent tudnak tenni. A ház küls falán levő repedést, azt betömik, de szigetelés nm lesz mert nagyon drága. Azt javasolta a szaki, hogy a repedező főfalakhoz legyen gipszkarton előtétfal építve. Ne ragasztva legyen, hanem vázas. Ezt érdemes megcsinálni? Édesanyám szobája nagyon hidem, mert sarok szoba illetve a 4-ből 3 fal utcai. A kérdésem, hogy belsőleg lehet ezzel szigetelni? [link] Vagy van valami megoldás, ha külső szigetelés nem lesz (mert ugye drága, de a techemes költségmegosztó meg kellett valakinek..) , és a repedéssel sem tudnak mit tenni.. A másik kérdésem, hogy az erkélyt külsőleg le lehet szigetelni? Mert nekem csak az az utcai falam, így arra gondoltam, hogy azt kellene szigetelni. Mondjuk lapostető és zárószint, és az sincs szigetelve, szóval lehet, hogy semmit sem érne.
2016. okt. 13. 13:13
 20/21 anonim ***** válasza:
Gipszkarton előtétfal és a fal közé berakott 10cm gyapotszigetelés nagyon jól szigetel.
2016. okt. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!