Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Festők hibáztak?

Festők hibáztak?

Figyelt kérdés
Nemrég lett kész a lakásunk festése (kb 2 hete), és a panel elemek illesztésénél reped szét az egész fal függőlegesen. Fűrészporos tapéta volt, azon átrepedt. A festők leszedték a tapétát 2* gletteltek elvileg és 2* festettek. Volt ahol felpuposodott a festék, azt javították. A nagyobb gond, hogy az épület elemeinek illesztésénél (kohósalak beton) már most szétrepedt az egész. Előző festő hálózta, ezrk is, de a régi hálót nem szedték ki, hanem rá dolgoztak. Én úgy gondolom itt hibáztak. 500 ezret fizettek és esik szét az egész már most. Mit hibázhattak? Egy részen csemperagasztóval javították a visszarepedést, kikapták a hálót. Ezután a csemperagasztós rész mellett jött egy részen szét. Most az ok, de 3 helyen a lakásban teljesen szétrepedt a fal függőlegesen. Szerintem ez nem normális. Szerintük jól dolgoztak, a fal szar..

2016. okt. 7. 22:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
A fal szar. Ha mozog egy kicsit is, mindíg repedni fog. Bekell gipszkartonozni , akkor talán jó lesz.
2016. okt. 8. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De ilyen rövid idő alatt? Tapétát akartunk, de a festő eröltette a festést. Azt is mondta, hogy vakoljon ki kőműves. De ha látta, hogy gond lesz miért nem szólt az elején? Én ilyennel még nem találkoztam. Szomszédnak a fia fest, és az különb mumka. Az nem reped..
2016. okt. 8. 06:00
 3/21 A kérdező kommentje:
Illetve az eredeti repedéseknen hagyták a régi anyagot. Holott én úgy tudom, hogy azt ki kellett volna szedni, a repedést tágítani ( ami lejön azt leverni) és úgy hálózni és glettelni. Nem a régire..
2016. okt. 8. 06:08
 4/21 anonim ***** válasza:

Igen, az lett volna az igazán precíz munka, amit írsz. De a fal mozgását az sem fogta volna meg.

Tehát amikor a gondosan megcsinált festés után megint megjelenik a repedés, akkor festhető sziloplaszttal kell telenyomni a repedést, és újrafesteni ezt a csíkot. (Bár túl nagy falmozgás esetén ez mellett is újrareped, de azt már te is meg tudod csinálni, hogy szilóval lehúzod a repedést, és a maradékból eltett javítófestéket kensz rá egy kis ecsetkével.)

2016. okt. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Értem, csak ijesztő, hogy plafonig függőlegesen végig van repedve. Gyakorlatilag a beton v akármilyen anyagok találkozásánál. 65-ben épült 4 emeletes társasház. Kohósalak beton meg van ahol tégla. A kisszobánál a repedés átér teljesen a falon, ott az erkélyen van a repedés másik oldala. Nálam nem tudom, mert a másik oldal az szomszéd. A házon kívülről annyit látok, hogy az elemek találkozásánál rozsdás (??) az egész. Nagy esőzéskor meg állandóan elázik a pince, most nyáron is. Nagy 4 emelet magas fa is van erkélytől kb 1 méterre. Szerintem valahol sülkyedhet. Régebben olyan ropogáskkat hallottam, hogy azt hittem összedől a ház. De ezt akkor sem tartom normálisnak, még 1 hónap sem igazán telt el. Bár kb 5-6 hétig festegettek alapból.. Kiborító, hogy egy vagyon lett ráköltve és esik szét:( a plafon és az oldalfal találkozásánál is körbe volt repedve, de az nem jött vissza. Lapostető van. Ja és ezek nem hajszálrepedésrk, hanem igen durva széles repedések.
2016. okt. 8. 06:57
 6/21 A kérdező kommentje:
Sarkok szilózva lettek, és mellette újra repedt, azt javították még felújításkor.
2016. okt. 8. 06:58
 7/21 anonim ***** válasza:
53%
Itt NEM a FESTÉSSEL, hanem a LAKÁSSAL van komoly baj. A legokosabb lenne elköltözni onnan, mert idövel a fejetekre omlik az egész.
2016. okt. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Érdemes a közösképviselőt felkeresni, hogy hívjon statikust? IX. Kerület József Attila lakótelep, első kisérleti lakótelep volt állítólag.
2016. okt. 8. 09:56
 9/21 anonim ***** válasza:

Valószínű csak a hőtágulástól mozog az amugyis kalap szr épület. Húzd ki sziloplasztal ahogy írták. Ennyi.

Kár ebből nagyobb programot csinálni, bár nekem 8.

2016. okt. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szilos ötletet, majd mondom a festőnek. Én hozzá nem nyúlok, mert nem értek hozzá.
2016. okt. 8. 12:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!