Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül egy vegyes...

Mennyibe kerül egy vegyes tüzelésű rendszer komplett kiépítése?

Figyelt kérdés
Jelenleg gázkonvektoros fűtés van. 3szoba, 1 folyosó, 1 fürdő, 1 konyha 1 nappali amiről szó lenne. Mennyibe kerülnek kb. a csövek, a radiátorok, kazán, munkadíj? Vagy olcsóbb a csak fa tüzelés? De akkor mi lesz a már meglévő gázkonvektorokkal? Segítenétek? köszönöm
2014. nov. 21. 22:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

T.8-as! Előtted van egy internetes oldal és mégsem vagy képes tájékozódni!!!

Legalább néznél körül mielőtt ökörségeket állítasz!!!

Átmásoltam neked egy-két leírást a gáz dermedésével kapcsolatban!!!

Airsoft

darklord.atw.hu/air-hos.htm

Hátrányuk a gázos pisztolyoknak hogy télen nem valami jó társnak mutatkoznak mivel a gáz a hidegben megdermed és nem lehet vele energiát elérni nagyon.


Olcsó autózás:gáz, földgáz,biodíz - Index Fórum

forum.index.hu › ... › TotalCar - autó › Olcsó autózás:gáz, földgáz,biodíz

2000. júl. 20. - 30 hozzászólás - ‎15 szerző

... benzinnel.Másfél óra múlva azonnal indul gázzal is. ... Gyerekek, ki tud Pesten megbízható gázműhelyt? ... A bután megdermed a hidegben.



Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság - Tanácsok a ...

fejer.katasztrofavedelem.hu/tanacsok-a-futesi-idoszakra

A gázzal üzemelő tűzhelyet tilos fűtés céljára használni A tüzelő- ... Gondoljunk csak arra, ha kizárjuk a hideget, ezzel együtt kinnreked az éltető oxigén is. ... Megdermedt gázpalackot csak meleg vízzel szabad melegíteni, nyílt lángot, sugárzó ...


Az Algyő-168. számú kút kitörése - Lovászi

www.lovaszi.hu/index.php?option=com_k2&view=item...

2014. máj. 25. - A kiáramló gáz, az összeverõdõ acélcsövek keltette szikráktól ... ami a fagyos hidegben megdermedt, a szivattyúk nem tudták felszívni. Állandó ...


Ne beszélj,ne írj akkor ha nem tudsz semmit!!!!

2014. nov. 23. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%

Nyugi 11-es, ennyire azért ne húzd fel magad, mert még gutaütést kapsz! Nem kell ennyire fröcsögni.


A részedről erőteljes információhiányt vélek felfedezni:

A vezetékes földgáz főleg metánt tartalmaz. A nyomás alatt lévő PB-t ne keverd ide, mert az teljesen más. (Nem értem mért fárasztottad magad azzal, hogy ezeket másolgattad be.)

A metán forráspontja -162°C körül van. (Légköri nyomáson és ez kb igaz a gázhálózatban lévő minimális túlnyomáson is.) Efelett gáz halmazállapotú, nem történik vele semmilyen halmazállapot változás. Az olvadáspontja/fagyáspontja még ennél is alacsonyabb.

A mi éghajlatunkon, sőt úgy általában a bolygónkon nem szokott ennyire hideg lenni.


De oké, mondjuk hogy "megdermed" és legyen neked igazad! Akinek vannak némi fizikai-kémiai ismeretei, vagy csak kicsit utánaolvas, az tudja kritikával kezelni az ilyen állításokat.

Én még nem láttam dermedt gázt előbukkanni a gáztűzhely vagy a gázkazán égőjéből. De ez biztos csak az én "hiányosságom"... Ha ettől jobban érzed magad, holnap felmondok a munkahelyemen és visszaadom a vegyész diplomámat.

2014. nov. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó bemásolt szövegre rákerestem. Mert fura volt nekem hogy 2014. május 25-én fagyos hidegről írnak, meg hogy a kiáramló földgázt szivattyúzni kéne.

[link]


Érdekes módon a mondat elejét "elfelejtetted" bemásolni, ami teljes terjedelmében így szól:


"A kiáramlott olajt el kellett szállítani, ami a fagyos hidegben megdermedt, a szivattyúk nem tudták felszívni."


OLAJAT, szó nincs földgázról. Úgyhogy inkább hagyjuk...

2014. nov. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem 95 nm a családi ház. Egy éve cseréltem KOMBI kazánt. Akkor nettó bolti ára 85.000 ft. Beszereléssel 125.000 ft. Azok tévednek akik azt állítják 150 nél kezdődik az ára. Érdemes utána nézni.
2015. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Aki még nem volt jelen disznóvágásnál az nem tudja,hogy a gázpalackokat meleg vízbe teszik, pontosan amiatt mert a gáz megdermed! Úgy látom itt is meg lett véve a diploma ám az alapdolgok ismerete hiányzik!
2015. jan. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A PB a palackban folyékony, a vezetékes gáz meg légnemű. Ez a különbség.
2015. jan. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!