Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül egy vegyes...

Mennyibe kerül egy vegyes tüzelésű rendszer komplett kiépítése?

Figyelt kérdés
Jelenleg gázkonvektoros fűtés van. 3szoba, 1 folyosó, 1 fürdő, 1 konyha 1 nappali amiről szó lenne. Mennyibe kerülnek kb. a csövek, a radiátorok, kazán, munkadíj? Vagy olcsóbb a csak fa tüzelés? De akkor mi lesz a már meglévő gázkonvektorokkal? Segítenétek? köszönöm
2014. nov. 21. 22:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
kazán és rá kell kötni a radiátorra. Ennyi. Kell venni egy kazánt + csövezés. 100ból szerintem kijön
2014. nov. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
de most nincsenek radiátorok. Gázkonvektor mindenhol. Így azért szerintem több.
2014. nov. 21. 22:59
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Barátom ha 100-ból kihozod akkor veled csináltatom!

Milyen csővel akarod réz, henkó, vagy milyen?

A radiátorok olyan 25-30~35 ezer. A kazán olyan 15-től indul. Nekem német Buderus van 360 ezer. Ekkora lakásra kell egy 5 tagos. A lemez kazánok olcsóbbak de abba csak fával(!) szabad tüzelni. De akkor is 10, max 15 év az élettartamuk.

Olyan 500 és 1 milla között gondolkodj! Csak az anyag árban!

2014. nov. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem 15! 150, le maradt egy "0"!
2014. nov. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
Egy jó minőségű lemezkazán 150 000ft-tól indul attól függően hány centis a lemezborítás,energia takarékos(a meleg füstöt visszaáramoltatja fűtésre)és aminek az ajtajában pakolni is lehet nagyobb fákat. A kazánhoz szükséges a szivattyú felszereltetése és a hőfok szabályzó felszereltetése ami leállítja a szivattyút ha nincs meg az a meleg víz amivel fűteni lehet illetve a hőfokszabályzó önállóan elindítja a fűtővizet ha eléri a megfelelő hőmérsékletet(22-27000 ft a szivattyú és a hőfokszabályzó ára+szerelés) A hőfokszabályzót azért is érdemes beszereltetni,hogy ne kelljen fennmaradnod akkor ha aludni szeretnél.Csak csöveken jön a gáz vagy van gázkazánod?A radiátor árakat már írta valaki,de ha megvárod a tavaszt akkor le szokott menni az ára nagyon sok helyen.Mielőtt a cső mennyiségében gondolkoznánk (szerelők megmondják)látni kellene,külön-külön minden helyiségben lenne-e radiátor vagy ahol közös fal van milyen megoldás legyen? A csövön nem csak elindul a meleg víz,hanem visszatér a kazánba és el kell gondolkozni azon nyitott vagy zárt rendszerű fűtést akarsz? A nyitottra szavazok.Valahogyan fel kellene tölteni a kazánt vízzel,ezt hogyan oldod meg? Ahol megveszed a vegyes tüzelésű kazánt csak attól vásárolj aki vállalja annak összeszerelését! Tőle pontosabb képet kapsz az árakkal kapcsolatban Pl:a radiátoroknál a légtelenítéshez használatos csapok,szelepek nincsenek benne a radiátor eladási árában.Nálunk van vegyes tüzelésű kazán amit gyakran használunk de van gázkazánunk is (ugyanazzal a csőrendszerrel megy mindkettő) és a gázt csak akkor használjuk ha nincs tűzifánk. A fatüzelésnél látod,hány vödör fát vittél a kazánba.Igen keményen becsapnak a tűzifa árusok! A gáz még drágább: a hidegben a gáz is megdermed és hígítják rendesen.Nekünk két hetes gázfűtés árából másfél hónapig fűthetünk fával.Lesz tárolód a fának,hogy kiszáradjon?
2014. nov. 22. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Az árak jók, de nekem az arányokkal mások a tapasztalataim.

Nekem is van fatüzelés és cirkó egy rendszerben, és az a tapasztalatom hasonló időjárású időszakok megfigyelése alapján (a csak gázfűtéshez viszonyítottam azt, mikor főleg fával fűtöttünk), hogy a gáz alig került többe, és azóta a rezsicsökkentés miatt még olcsóbb a gáz.

(A rendszerem elég régi cuccokból áll, a cirkó a rosszabb állapotú, a fát hasogatva veszem.)

Ha magad vágod erdőn a fát, akkor a fa persze sokkal olcsóbb. Ha rönkben veszed, még akkor is megéri.

A vegyes tüzeléssel kapcsolatban el kell gondolkodnod azon, hogy ha nappal nincs otthon senki (vagy 10 év múlva alakul úgy, hogy nem lesz otthon senki), akkor mehetsz haza délután a hideg lakásba, de már reggelre is hűlik a ház, és munkába menet előtt még be kell gyújtani, hogy nap közben se legyen 12 fok bent.

Szóval, fafűtéshez vagy egy gázkazánt érdemes berakni (beszereléssel talán 0,5-1 M), ami bekapcsol, mikor a fa leégett vagy nem érsz rá tüzelni, vagy puffertartályt, ami eltárolja akár 2 napig is a meleg vizet, és automatikusan adagolja (1-2 M mindenestől). Ilyen puffert én is szeretnék, ha nem lenne ennyire drága.

A költséget csökkenti, hogy eladhatod (fillérekért) a konvektorokat.

Összességében ráköltesz mondjuk 2 M-t vagy többet, és évente megspórolsz max. 100 E-t.

Valamint nem marad meg az egyedi szobafűtés luxusa. Igaz, a radiátor elé is lehet beépíteni szelepet, hogy egy bizonyos léghőfoknál lezárjon, de ha a termosztátnál meleg van, pl. a konyhából kiáramló hő miatt, akkor a konyhától távolabbi szobában vacog a fogad. Én visszasírom a konvektoros lakást...


Azt is meg kell gondolni, hogy a tüzelőanyagok "megérősége" kb. 20 évenként radikálisan megváltozik. A régi széntüzelést felváltotta az olaj (HTO), azt a gáz, azt a fa, most megint javul a gáz helyzete.

Nyugat-Európában egyes országokban nagyobb településeken új lakásoknál már kizárólag villanyfűtést engedélyeznek. Tegyük fel, 10-20 év múlva nálunk is bevezetik ezt, aztán 10 évvel később már büntetőadót fizettetnek a fafűtésre, ki tudja.

2014. nov. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
54%
egy fűtés rendszer 1 milla alsóhangon, függ milyen kazánt veszel milyen radiátort és persze a mester díjától, egy leállás általában 10-20 ezer ft között van, mestere válogatja. (1 leállás = pl 1 radiátor, vagy 1 csaptelep stb. kazán akkor már minimum turbós 200tól és így tovább, a cső ára a legkevesebb
2014. nov. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

1 millió alatt nem nagyon hinném hogy megúszható lenne.


A többiek előttem írtak okosságokat, meg kevésbé azokat, amiket azért ne vegyél készpénznek. Pl megdermed a gáz, 2 millió egy puffertartály stb...

2014. nov. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2014. nov. 22. 18:05
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy 2 M egy puffertartály magában, hanem hogy mindenestől. Azaz szigeteléssel, hőcserélőkkel, szelepekkel, csövekkel, elektronikával, beszereléssel, kakukkos órával, stb-vel 2 M a felső határ. Most nem találom, de nemrég láttam valahol majdnem 1,5 M-sat egy hirdetésben, és ezt még be is kell szerelni. Persze, ez nyilván már extrém dolog, de egy sima 1 m3-es is közel lesz az 1 M-hoz, mire működni kezd.
2014. nov. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!