Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Beázás régi kúpcserepek...

Beázás régi kúpcserepek miatt. Hogy javítható?

Figyelt kérdés

Régi betoncserép van a házamon (hegyére állított négyzet alakú).

A tetőgerincen sok kúpcserép törött, vagy a kétoldali kikenés mállott már le, több lyukon keresztül ázok be.


Milyen megoldási lehetőségek vannak?


Olyan jutott eszembe hogy esetleg hosszában ilyen kátrányos zsindellyel le kéne fedni a gerincet.

Vagy visszaszedni az egészet és új cseréppel helyettesíteni.

Felmerült még hogy lemez kúpcseréppel is lehetne javítani ha azzal könnyebb, olcsóbb.


Van olyan megoldás szerintetek amit belülről is meglehetne csinálni?

Félek hogy ha végig mászkálunk a tetőn közben összetörünk még csomó cserepet.


Előre is köszönöm a tanácsokat!


ma 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell végigmászkálnod a tetőn. Tetőlétrát kell használni. Két gerenda között kb. 60cm távolság van, ez kézzel befogható. Ahol a gerenda van, oda állítod a tetőlétrát, érdemes ketten-hárman csinálni. Hogy cseréled-e a cserepeket vagy lekátrányozod (azt ragasztani kell okvetlen) vagy akár ráteszel végig egy 33-as ereszcsatornát és rögzíted az már rajtad áll, hogy melyik megoldással békélsz meg esztétikai szempontból. Belülről víznek gátat szabni nem lehet.
ma 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Törött kúpcserepeket ki kell cserélni, hézagokat újra malterozni. Mi lesz a tető sorsa? Ha néhány éven belül cserélve lesz az egész, akkor a toldozásra-foltozásra nem költenék sokat.
ma 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es:

Hát nekem is ez a problémám hogy nincs sok pénzem rá.

De én nem tudom megcsinálni, nincs létrám, tapasztalatom, + tériszonyom van.


De ha szaki csinálja meg az nyilván nem két fillér lesz...


Amúgy a kelleténél jobban ázok pár ponton, hosszútávon biztos nem tesz jót a fának.


Maga a tető jó állapotú amúgy szerintem, nyíl egyenes. Pár ázott, korhadtabb szarufát kéne megerősíteni csak szerintem.


Egy biztos, pár éven belül nem lesz fölös 5 millióm lecserélni rajta a cserepeket...

ma 11:59
 4/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Hát de most mi a kérdés? Ha te nem tudod megcsinálni, hívni kell valakit, aki megcsinálja. De neki fizetned kell. Ha nincs pénzed, elő kell teremteni azt. Vissza kell fogni a költségvetést, spórolni kell.
ma 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mindentudó99 ***** válasza:
Ha a tetö jó miért kellene 5 milla rá? Csak a kúpokat kell cserélni. Veszel használtan amennyi kell. 1000 ft per darab. Keresel valami ezermestert aki megcsinálja. Szüleim is igy csináltatták meg. Átfúrták a kúpokat és fel lettek drótozva.
ma 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!