Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy erkélykorlátot kellene...

Egy erkélykorlátot kellene átfestenem. Jól csinálom így? Csiszolás. Mivel kör keresztmetszetű részekből áll, a gépi csiszolás nem igazán hatékony, korábban a festő is csiszolóvászonnal csinálta. Pormentesítés Hammerite-tal festés.

Figyelt kérdés

Ez drága, de még nem csináltam ilyet, ügyetlen is vagyok, és ez talán tartósabb lesz.


A régi festék leszedéséhez van valami szer a csiszolás mellett/helyett?

Hányas csiszolóvásznat használjak?

A pormentesítésre száraz rongy vagy enyhén vizes rongy megfelel?

A Hammerite előtt tényleg nem kell rozsdaoldó?

Egy réteg elég belőle?

Zsírmentesítés kell-e és mivel?

Hogyan lehet megoldani, hogy minél kevésbé zavarja az alattam lakókat? A por egy dolog, de ne folyjon le semmi.

Egyéb tanácsok?



#festék #festés #kültéri festés #fém festés #festék fémre
aug. 15. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Hello.


Ha nem pereg le a korábbi festék, felesleges telibe csiszolni, elég érdesíteni a felületet egy 80-as csiszolópapírral.


Por és zsírmentesítésre elég egy sima alkoholos ablaktisztító folyadék és egy rongy.


Hammeritehoz tényleg nem kell alapozó, de ha használsz, nem lesz rosszabb.


Réteget illetően minimum 2, de inkább 3.


Ahol épp dolgozol (gyanítom terasz/erkély korlát), fektess le egy kartont, picit lógasd túl, az felfogja ami hullik vagy folyik.


Tanács: ne tűző napon, mert túl gyorsan szárd, ég, stb. Inkább hajnalban vagy este és ne legyen forró a felület.

aug. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha hammerite-tal veszed fölösleges a meló vele

Közvetlen festheted nem kell csiszolni.

aug. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért a vastag rozsdára Hammerite-tal sem érdemes ráfesteni.
aug. 16. 10:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, a vastag rozsdát le kell tolni, meg főleg a feltáskásodott festéket.

Én egyszer használtam, tetőablakra, nálam nagyon szépen befedte 1 kenéssel. Kb. 10 éve, még most is jól néz ki. Már egyenletesen rozsdás volt előtte, festék nélkül, csak ledrótkeféztem, és ronggyal letöröltem.

Gázcsőre is ezt akartam, de a festékboltban azt mondták, hogy az problémás lehet. Egyes meglévő festékek is felpuklisodhatnak tőle, meg ha a későbbiekben át akarom festeni mással, azzal is lehet gond. (A használati utasításban is benne van, hogy ha más festékre akarjuk, próbafestést kell csinálni, és ha még száradás után is sima a felület, csak akkor essünk neki nagyban.)

Ha nálad összeveszik esetleg a régi festékkel, akkor azt kromofággal lehet leszedni (ha jól tudom, van még valami lebutított változata manapság is).

aug. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!