Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ablak újrafestése?

Kiskecske kérdése:

Ablak újrafestése?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van két ablakom amin kívülről a festés elkezdett hólyagosan leválni egy két helyen. Mintha csak hámló bőr lenne úgy le lehet húzni a fáról, viszont az ablak tetején még nem ette meg annyira az UV, hogy így járjon, ott annyira kapaszkodik, hogy kb lehetetlen lecsiszolni.


Átlátszó (látszik az erezet) nagyon halvány sárgás barnás szinű. Esetleg nincs valakinek tippje, hogy hogy lehet értelmesen lekaparni? Mert ahol nem kezdte ki a nap ott nagyon ragaszkodik a helyéhez, én pedig vízbázisú festékkel festeném át a fáig csiszolás után.



júl. 10. 19:07
 1/7 anonim válasza:
Először is, fa ablakról van szó?
júl. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ne haragudj, fa ablakról van szó. Említettem is a kérdésben, hogy "le lehet húzni a fáról", illetve írtam, hogy átlátszik az erezete. Plusz még ott, hogy vízbázisú festékkel festeném át a fáig csiszolás után.
júl. 10. 22:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak lecsiszolni lehet géppel, pl. szalagcsiszoló. Újrafestés zománcfestékkel történik 2 rétegben. Az ilyen-olyan vizbázisú semmit nem ér.
júl. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

1-.es vagyok, elnézést, azt nem figyeltem hogy írtad.


Egyébként egy alapos csiszolás, és jó minőségű festék. Ha lehet ne érje közvetlen nap amíg fested mert hamar szárad és csíkos, réteges lesz. Por nem maradt a festék alatt? Attól is leválhat. Bár nem ilyen mértékben szerintem. Lehet a festék minősége a ludas.

júl. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem szükséges a fáig lecsiszolni a régi festéket, ha erősen tapad az alapfához, elegendő a felszínét megcsiszolni, érdessé tenni, hogy tapadjon hozzá az új festék.
júl. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A vízbázisú festékek nagyon jók kültérre már sok éve semmi gond nincs vele, pedig süti a nap. Én Obissal festettem
júl. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Festőként javaslom, vegyél csiszoló stekkert ha gépet nem akarsz. 80 szemcsenagysággal jól csiszold meg, utánna 100sal. A krétás felületről valószínű le is fog jönni. Akaszd le őket a helyükről, ha van valami bakod fektesd rá. Utánna festékboltban kapható papírragasztószalaggal ragaszd le az üveget, és vizes bázisú lazúr alapozóval kend át, persze csiszolás után alaposan porold le. Alapozó után egy órával a jól felkevert vizes lazúroddal higítatlanul kend le, én sötét tölgyet választanék. Ezt 2 rétegben rárakod, rétegek közt száradási-kötési időt hagyva. A tok külső felével ugyan ez. Jó a vizes kültérbe mert rugalmas gumiszerűre köt, de ne sajnáld az ablak lap részéről, jól dörzsöld bele az esetleges repedésekbe is, utánna pakold meg kicsit és oszlasd el egyenletesen, fojásokat miután az edénybe visszahúzod az ecsetből a fölös lazúrt, üres ecsettel húzd el.

Szép lesz!

Jó hosszúra sikerült😄

júl. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!