Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mahagóni színre átfesthető...

Mahagóni színre átfesthető csiszolás nélkül a barna festékkel festett fa a teraszon?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A teraszunk új, szép világosabb barna festék van rajta.

A kerítésünk viszont mahagóni színre lett festve. Tulipán kerítésünk van, ez is új, friss festés.

Azonban engem nagyon zavar, hogy a kerítés így piros, a terasz tartó oszlopai meg ugye a lecek barnák.

Szeretnénk majd kiülőt meg fa játszóteret, hintaágyat majd később. Így már teljesen összezavarodtam, hogy akkor azok milyen színűek legyenek. Az én szívem a mahagónia színhez húz már gyerekkorom óta.. párom is szereti, csak mostanság olyan nagy divat a barna, hogy arra festettük a teraszt és én bánom, mert az én szememet zavarja.

A párom mondta, hogy biztos, hogy nem csiszolja le, amit megértek és majd 5 év múlva, ha időszerű lesz újra festeni, majd megpróbáljuk a mahagónit, csak félek, hogy ocsmány lesz rá kenve. Szerintetek?:SSS

Köszönöm előre is a válaszotokat!



júl. 18. 23:20
 1/8 A kérdező kommentje:

Mennyi idő után kell egyébként a teraszokat újra festeni?

Kellene csiszolni vagy lehet befogná szerintetek?

júl. 18. 23:20
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kap árnyékot? Esetleg reggeltől estig tűzi a nap? Obi ban kaptok vagy lidl ben exenteres csiszológépet, pikk-pakk letisztítja. Elősször 80-as papír a gépre, utánna 100-120 szemcsenagyság. Macerás helyeken kézzel ugyan ilyen szemcsemérettel. Lidl gép körülbelül 8000 ft.
júl. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha ez teraszlazúr, nem fogja be, le kell csiszolni, annak bele kell ivódnia a fába és lényege, hogy a fa erezete átlátszik. Te is lecsiszolhatod, ha a te szemedet bántja :P Én is nem túl izmos nő létemre vagy három hónapig csiszoltam költözéskor bútorokat, falakat, ajtókat. Lidl olcsó kis gépei tényleg nagyon jók és nem egy atomfizika, csak idő és kosz...
júl. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nemrég festettem pont mahagónira egy régi barna konyhabútort. Egy pár ezer forintos vibrációs csiszolóval átmentem rajta, lekentem és kész. Szép lett. Ha nem érdekel, hogy látszódjék a fa erezete akkor nem nagy munka.
júl. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gndolom lazúrfestékkel van felületkezelve, sötétebb színre át lehet lazúrozni, egy kis felületi csiszolás után.

Ha éri eső, nap, akkor 2 évente érdemes átkenni a fát.

júl. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon éri sajnos a nap, mert utolsó ház rét mellett.

De elég kézzel csiszolni vagy rendes gépi csiszolót érdemes venni? Egészen a csupasz fáig kellene csiszolni, vagy elég egy kicsit meg csiszolni, hogy tapadjon a festék? Gondolom így a szép erezet nem fog látszani..

júl. 19. 16:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Elég kézzel átcsiszolni, a fáig szinte lehetetlen lenne. A nehezen hozzáférhető helyeken biztos, hogy nem jön le rendesen, akkor meg foltos lesz. Rajt kell hagyni a mostani színt, kicsit átcsiszolni. Ugyanolyan típusú lazúrral kell átfesteni, mint amilyennel most van. Tehát ha pl vízbázisú, akkor olyannal. Az erezet át fog ütni, a lazúrnak az a jellemzője.
júl. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Majd egy kisfelületen kipróbáljuk
júl. 19. 17:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!