Konyhába laminált fali panelről vélemények? Esetünkben egyáltalán szóba jöhet? (Részletek lent)
Konyhafelújítaat tervezünk a közeljövőben. Viszont hosszútávra szeretnénk ezért mindent jól körbe szeretnék járni.
A konyhabútorra már van elképzelés (igazából kb évek óta ugyanaz). De a fali részre több dolog is felmerült, gondolkodóba ejtett, hogy hogy is legyen majd.
Első és talán legfontosabb információ, hogy sajnos speciális fal van nálunk, és nem szeretnénk a csempét leveretni, arra szeretnenk az új burkolatot rátetetni. Akármi is lesz. A fürdőnket is így csináltattuk meg, és már idén 5-6 éves, semmi bajunk vele, maradnánk ennél a megoldásnál a konyhában is.
Néztem ezeket a fali paneleket, és hogy “csak” egy sínbe kell belehúzni. Ez szerintetek csempére téve működhet? Másik.. van egy ablak kb a könyha közepén. Az körbe van rakva nyilván csempével, a pàrkány is. Oda ez vajon megvalósítható, vagy túl bonyolult és tegyek le róla?
Árban láttam, hogy nem olcsó dolog, de közben meg tetszik, hogy viszonylag egyszerű, persze csak ha működik, meg ha amúgy itt meg is valósítható normálisan. Ami a férjemet aggasztja hogy vajon a főzőlap mögött ez mennyire tartós megoldás, mennyire lehet tisztítani majd, stb.
Köszönöm előre is!
2es, valszeg farostból préselt cucc lelaminálva műanyaggal. (ikea nem írja, hogy miből van a belseje)
Speciális ház, most pontosan nem tudom a nevét, de egyszer statikus mondta már. Lenyeg, hogy a falak kivül, belül hungarocellel vannak szigetelve. És nem szeretnénk csempét veretni, mert akkor kb újra lehet a falat is építeni. De azért nem részleteztem, mert a füdőben már kipróbált, bevált megoldás a burkolatra, burkolás.
Én inkább tapasztalatokra lettem
Volna kiváncsi, akár felrakással, akár használattal kapcsolatban. Voltunj már itthon és külföldön is olyan konyhában ahol ezt a megoldást láttuk. Nagyon izléses csak nem tudom mennyire strapabíro es hogy mennyire lehet ilyet alkalmazni, olyan esetben ha a konyha nem egy egybefüggő falon van.
Amúgy az ikea fröccsenés gátló fali panelnek írja. De van még néhán leírás, más oldalakon is, nem csak ikeában lehet kapni. Ez a csempe helyett tulajdonképpen egy másik megoldás lehet.
De a mi esetünkben is érdekelt volna vélemény, meg úgy általánosságban is. Ha van bárkinek :)
Egy biztos, hogy ennél tutira többet ér egy bútorlapból készült hátfal és nem gondolnám, hogy nagy az árkülönbség. Ha gyártva lesz a bútor, akkor lehet gyártani hátfalat is bútorlapból, az IKEA-s konyhabútorokat egyáltalán nem ajánlom. Ha találsz olyan konyhabútorost, aki kész a legolcsóbb anyagokból dolgozni, az is (tapasztalatból mondhatom), hogy jobb, strapabíróbb, időtállóbb konyhabútort gyárt le neked, mint amit az ikea kisz-r magából és nem feltétlen lesz drágább. Ha meg eleve az volt a terv, hogy maga a bútor gyártva lesz, akkor megmondod a konyhabútorosnak, hogy csináljon hátfalat is, és legyártja azt is.
Ezen felül, ha meg igazán spórolni szeretnél, mert muszáj, akkor pedig ez a fali panel, amit linkeltek (ha erről van szó) minden, csak nem olcsó, én pl. a tanyán Vinyl falburkolatot tettem fel, ugyanúgy csíkokban kapod, mint a lamináltpadlót, csak nem click-es és nem vastag, 2mm. 6000Ft/m2. Mosható, nekem nem olvadt meg a gáz főzőlap mögött sem, 4.5 méter a konyhabútor, felszórtam talán 2-3 óra alatt egymagam. Semmi nem kell hozzá csak szilikon meg egy szilikon nyomó pisztoly és egy szike, ha vágni kell. Ezen felbuzdulva szüleimnél is az öreg, ronda csempére is ez került fel, fent van talán 3 éve, azóta nem kopott meg, nem égett/olvadt meg náluk sem a gáz mögött, csempét nyilván zsírtalanítani kellett a ragasztás előtt, az kicsit tovább tartott, mert náluk 8 méter a konyhabútor, de azzal is megvoltam egy délután alatt.
Nehezn hiszem, hogy újra kellene falazni a csempeverés után.
Eléggé érdekes lenne ha belül is polisztirollal lenne szigetelve. Mondjuk belegondolva, itt épült olyan ház aminél polisztirollal lett feltéglázva és abba lett a beton kiöntve. Belül nem tudom, hogy mi a helyzet, én gyanítom, hogy kell legyen valami belső falazás is mert nem lenne vicces, ha nem lehetne egy kicsit nehezebb polcot felfúrni mert 10cm polisztirol van belülről.
Mi is gondolkodtunk fali panelen, de úgy döntöttünk, hogy a csempe időtállóbb.
Nálunk speciel IKEA-s konyhabútor van, Metod. Előző hozzászülóval szemben, szerintem igenis nagyon jó. Én tudom ajánlani.
A gyárottal szemben mérföldekkel nagyobb előny, hogy bármelyik elemet ki tudom cserélni, ha sérül, ha át akarom variálni vagy bármi. Bemegyek a boltba és elhozom amit kell.
Gyártott bútor esetében szívod a fogadat ha valami tönkremegy rajta vagy változtatni kell, mert zsíros pénzekért fogsz rá szakit találni. Ha pedig javítani vagy pótolni kell rajta valamit, kiegészíteni, akkor egyáltalán nem biztos, hogy illeszkedni fog az új a régihez.
Köszönöm szépen a tanácsokat! Mindet, ugyanis mindben találtam hasznos infókat.
Igazából nem feltétlen ikea konyhában gondolkoztunk, de nem is vetettük el. Nekem van ami nagyon tetszik onnan, de fogunk kérni egyedu bútorasztalostól is árajánlatot. Köszönöm a vinyl javaslatot is, ezt is fontolóra vesszük. Sajnos hasonló a ház, mint amit utolsó írtál; nagyon meg kell gondolni mit hova fúrunk fel, de ez nem minden helység minden falára igaz. Amúgy szetetjük és pl olyan strapabíro az alap meg a szerkezet, hogy a vasveton fődén 20 év alatt szinte 0%-ot süllyedt. Be is építettük pár éve a tetőteret. Igaz ott már gipszkartont használtunk. De az alsó szint “sajnos” adott. De nem gond, mert amit akartunk eddig is meg tudtunk csináltatni :) remélem a konyhával is így lesz!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!