Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hol kezdődjön az alsó csempe...

Hol kezdődjön az alsó csempe a konyhaszekrény beépítés előkészítéséhez?

Figyelt kérdés
Ikeás konyha lesz, 91,8cm lesz a pult teteje. 6x24 cm-es csempét szeretnék felrakatani és szépen ki is jönne a felső polc is így, a burkoló viszont variál, hogy kezdjük 88 centinél. Na ez pont félbevágná az alsó sort, valóban nem érdemes a pult magasságában kezdeni az első sort? Vagy legalább nem lenne értelmesebb a felső szekrény aljától megkezdeni?

júl. 31. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Akkor lesz szép, ha a bútor beépítése után van felrakva a csempe. Már nem szokás előre csempézni.
júl. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Lehet az lenne a legjobb megoldás, mint most idegeskedni miatta, mert én se látom értelmét most ennek. Egyedül attól félek, hogy sérül a pult vagy a fözőlap.
júl. 31. 22:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én bútorokat készítek, sok éve így készülnek, nyilván a burkolónak vigyázni kell, le kell takarni. Főzőlapot nem muszáj addig beletenni. Néhány elmaradott burkoló morog érte, de így lesz szép. Mondjuk esetleges munkalap cserét nehezebb lesz megoldani, de azt is meg lehet.
júl. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Holnap megbeszélem a kivitelezővel. Annyira nem bízok meg a burkolóban épp, hogy ez tűnik a legjobb megoldásnak.
júl. 31. 22:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyi, hogy a burkoló munkájának megkönnyítése miatt, amennyiben van rá lehetőség, a két bútor között annyi helyet szoktunk hagyni, hogy ne kelljen csempét vágni. Kb 60cm a távolság, a választott csempe, plusz a fugák.
júl. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Még az egy ötlet, hogy mivel az fix, hogy 91.8 cm lesz a pult magassága, 92-től indul az első sor, megy rá x db sor, hogy meglegyen az 550-560 cm körüli köztes hely. Max pár centit eltér az eredeti tervtől, úgyse plafonig érni a felsőszekrény, abban van némi mozgástér.
júl. 31. 22:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Az is jó, főleg ha nem lesz mondjuk elszívó, vagy valami miatt ugrás a felső szekrény magasságában.
júl. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok burkoló, de én előre burkoltam a konyhánk falát, mert nem akartam a drága bútor fölött dolgozni. Fix magasságról indítva, 55 cm-t ment fel. Alul-felül lézerhez raktam, a tetejére tettem élvédőt és arra ültette rá az asztalos a felsőszekrényt. Nem olyan nagy tudomány ez.
aug. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Á.Zoli ***** válasza:
100%
Burkolóként így is és úgy is szoktam. Ha előre kell csinálni, akkor kell egy pontosan felrajzolt fal a bútor meghatározása miatt, de szebb megoldás ha a beépítés már megtörtént és ahhoz osztom ki a fugákat. A második általában többletköltséggel jár, mert le kell védeni mindent, ami érinti a munkát és általában később történik, amikor már mindent vissza kell hozni egy másik munkahelyről. Ha az utólagos megoldást választod, még egy nagyon fontos dolog van, hogy a fal remélhetőleg sík és függő legyen, hogy a kőművesmunkát a kész bútor után már ne kelljen végezni
aug. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!