Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit gondoltok az ingyenes...

Mit gondoltok az ingyenes födémszigetelésről? Érdemes megrendelni?

Figyelt kérdés
[link]

júl. 18. 09:15
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
17%
Jól látod Kérdező, jól levezetted. Pont ezért nem is bíznék bennük.
júl. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen pont benne.

"Ez egy támogatott energiahatékonysági projekt, ezáltal Önnek a kért feltételeket kell

hiánytalanul teljesítenie és így nem kerül anyagi költségébe. "

Azt miért nem írják oda hogy így nem kerül munkadíj költségbe a megrendelő.

júl. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Energiahatékonyság Kötelezettségi Rendszer (EKR)

"Az energiahatékonysági kötelezettségi rendszer egy olyan piaci alapú mechanizmus, amely az energiapiac kijelölt szereplőit kötelezi arra, hogy energia értékesítésük arányában meghatározott mértékű energiamegtakarítást érjenek el a végfelhasználók körében."


A cég valószínűleg ilyen kötelezett és az előírt energiamegtakarítást csak az ilyen beruházások finanszírozásával tudja elérni. Gyakorlatilag a beruházásokkal megvásárolja a te energiamegtakarításodat.

júl. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

#12 "Azt miért nem írják oda hogy így nem kerül munkadíj költségbe a megrendelő." - Mert valószínűleg, aki megfogalmazta nálad magasabb szinten beszéli a magyar nyelvet.


1. Ez egy teljesen értelmetlen mondat/kérdés

2. Egy felnőtt embernek tudnia kéne értelmezni a mondatot és fel sem kéne merülnie benne egy ilyen kérdésnek. Ebben a szövegkörnyezetben az "anyagi" kifejezés a pénzügyi költségekre vonatkozik nem az "anyagköltségre" (pl. szigetelőanyag stb...), azaz, hogy te is értsd, nem kerül a megrendelőnek semennyi pénzébe a projekt.

júl. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

#13

De ehhez nem kellene valamiféle papíranak lennie?

Hiszen semmit nem kérnek, csak egy szerződés van és kész.

Én nem értek ehhez az energiamegtakarítás számoláshoz, de szerintem azért több adat kell ehhez mint hogy kimennek és a szaki rácsap a hasára hogy NA ezzel elérnek évente 300 ezer Ft megtakarítást, amit én be is írtam magamnak!

Nem furcsa ez? Vagy ez tényleg így működik? Még egy energetikai tanúsítvány sem kell?

Ha csak elindítasz egy pályázatot annyi dokumentum, meg utánajárás, hogy kihullik a hajad a végére, itt meg csak úgy hasra beírt számokkal játsszanak?

Ki fizet ezek után nekik, egy megalapozatlan követelésre?

júl. 19. 10:31
 16/29 A kérdező kommentje:

Ezt a részt sem értem a szerződésben:


Felek rögzítik, hogy az előzetes kalkuláció alapján a garantált megtakarítás fedezi a beruházási költségeket.

Felek rögzítik, hogy a garantált megtakarítás előzetesen számított értéke 394 000 Ft.

A szolgáltató térítésmentesen végzi el a födém hőszigetelését az energiamegtakarítás átruházásának okán.


Milyen előzetes kalkuláció, hiszen csak azt nézték meg, hogy hány m2 a padlás?

Meg ki mondja meg hogy mennyi az energiamegtakarítás?

Nem értem...

júl. 19. 10:36
 17/29 anonim ***** válasza:

Ezért vagyok bizonytalan én is, mégis tele a net ezekkel.

Sőt a párom az önkormányzatnál dolgozik és a héten valami benzinkút hálózat kereste meg a polgár mestert, hogy van ez az ingyenes födém szigetelés, és reklámozzák a faluban...🤔

júl. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

A LED programnál is így ment, semmilyen módon nem kellett dokumentálni az "ilyen volt, ilyen lett" dolgokat. Bemondhattam volna dupla anyni világítótestet is.

Itt konkrétan nem energatikai tanúsítvány kell, hanem egy szakértői vélemény a megtakarításról (nem Ft/év, hanem MJ/év), a szakértő meg nyilván az alkalmazottja. Maga a számítás viszonylag egyszerű, az alapterület a munkalapról, anyagnormából adódik, a benti-kinti hőfok meg szabvány, a régi födém hőátbocsátását meg néhány lehetőségből kiválasztják. Szóval kb. negyedórás meló valakinek egy íróasztalnál a cég irodájában.


Hogy egyáltalán kerül üveggyapot a padlásra és nem csak papíron zajlik az egész, az azért van, mert kell a háztulajdonos aláírása, a lakás adatai. Illetve ha hosszú távon akarják csinálni az üzletet, akkor kell mögé a tényalap, mert annak előbb-utóbb híre megy, ha az aláírásért nem gyapotfedést adnak, hanem mondjuk pálinkát :)

júl. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűsítem amúgy, hogy csak az alacsonyan fekvő gyümölcsöket szedik le, azaz ahol kényelmesen fel lehet juttatni a padlásra a tekercseket és problémamentes a kigurítás is.
júl. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

De ha ez valóban így megy, akkor miért csak kimondotttan ez a cég aki elkezdte ezt?

A többiek miért nem?

Hírekbe miért nincs benne?

Az összes többi cég miért csinálja meg ingyenesen, ha nekik is elszámolható?

Direkt kerestem több céget, akiknél maximum az állapotfelmérés ingyenes, a többi fizetős! Senki más nem csinálja ingyen.

Vagy csak itt ennél a cégnél ennyire ügyesek, hogy el tudták számolni valamire?

júl. 19. 10:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!