Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Födémszigetelés purhabbal...

Födémszigetelés purhabbal vagy kőzetgyapottal?

Figyelt kérdés

Kőzetgyapottal, ha mink magunknak csináljuk kb 250-300 ezerből jönnénk ki, ezt már tudjuk. Ez a purhabos vagy milyen, mennyibe kerül kb.? Jobb, rosszabb, mint a kőzetgyapot?

Újítjuk a házunkat, teljesen régimódi, rossz a fűtés, szigeteletlen az egész ház, a födém, az ablakokon már az eső beesik. Most mindent csinálni akarunk szépen sorjában.

Az emelet penészedik a padlás szigetelés hiánya miatt.

Mit tanácsoltok, melyik a jobb födém szigetelés? Purhab, vagy kőzetgyapot? Melyik az olcsóbb?


2023. márc. 15. 12:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Ahh, az kizárt.

Ezen az oldalon 200 ezer/M2 mindkét megoldás.

Szal alsó hangon olyan 10-12 millió forinttal számolj.

2023. márc. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Tudjuk mennyi a kőzetgyapot, ahogy azt is, mennyire vastagon szeretnénk, és hogy mekkora a födémünk. :) Nincs ismeretlen tényező. Purhabnál van, de ahogy utána olvasgattam, ekkora födémre az kb 450 lenne...

Nem tudom érdemes e töbebt kifizetni érte...

2023. márc. 15. 13:11
 3/13 anonim ***** válasza:
NAgyban befolyásplja a választást az épület meglévő szerkezeti kialakítása.
2023. márc. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3

Mire gondolsz? Nem tudok én sem sok mindent róla, nem vagyok se kőműves se építész, ezzel pont nem foglalkoztunk mikor megvettük.


Mit kellene kideríteni?

2023. márc. 15. 14:29
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Legalább 2x drágább purhabbal. A habot eredetileg olyan helyekre szánták, ahova nehézkes rögzíteni a kőzetgyapotot. Egy hétköznapi padláson nincs ilyen gond.


/párazárót tegyél alá/

2023. márc. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Itt vannak árak:

[link]

2023. márc. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Purhab szigetelésnél azzal is számolj, hogy kb fele olyan vastagság kell, mint a gyapotnál, mert jobb a szigetelő képessége, de mindenképpen drágább lesz, mint a saját kézzel lerakott gyapot.
2023. márc. 16. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6%
Nekem kőzetgyapot volt a födémen, amikor megvettem a házat. De nagyon silány minőségben volt megcsinálva, a fóliák nem passzoltak, arasznyi hézagok voltak métereken át. Kitakarítottam az egészet, és zárt cellást fújt hab került a födémre. Lépésálló, párazáró. Résmentes. Szuper lett. Drasztikusan esett a fűtésköltségünk. Én a födémre átszellőző szálas anyagot biztos hogy nem tennék soha többé, még szuper megbízhatóan fóliázó csapattal sem...
2023. márc. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó, most kb. leírtad azt, hogy vettél egy biciklit, de lapos volt a kereke. Ebből levontad a következtetést, sokkal jobb gyalogolni, mert a gumipapucs nem ereszt le.
2023. márc. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Nálam kőzetgyapot van.

Szanaszét szedték a nyestek az évek alatt. Valamiért imádják.

2023. márc. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!