Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Födémszigetelés purhabbal...

Födémszigetelés purhabbal vagy kőzetgyapottal?

Figyelt kérdés

Kőzetgyapottal, ha mink magunknak csináljuk kb 250-300 ezerből jönnénk ki, ezt már tudjuk. Ez a purhabos vagy milyen, mennyibe kerül kb.? Jobb, rosszabb, mint a kőzetgyapot?

Újítjuk a házunkat, teljesen régimódi, rossz a fűtés, szigeteletlen az egész ház, a födém, az ablakokon már az eső beesik. Most mindent csinálni akarunk szépen sorjában.

Az emelet penészedik a padlás szigetelés hiánya miatt.

Mit tanácsoltok, melyik a jobb födém szigetelés? Purhab, vagy kőzetgyapot? Melyik az olcsóbb?


2023. márc. 15. 12:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

5


Nahát ez az. A kőzetgyapot kivitelezésének szakmai oldala is már eleve hiányos.


Ahány "szakember" válaszát kaptam, ahány helyen utána olvastam, mindenhol mást mondtak.


Párazáró? Kötelező! Nélküle penészesedsz.

Párazáró Kizárt! Azzal penészesedsz.


Na most akkor kell, vagy nem kell?

2023. márc. 26. 15:20
 12/13 anonim ***** válasza:

A hőszigetelés belső oldalán párazáró kell, a külsőn paraáteresztő.

Meg kell akadályozni, hogy a pára a hőszigetelésbe jusson. Ha bejutott akkor ahol a szerkezetben kialakul a harmatpont ott fog lecsapódni. Eláztatva, idővel tönkretève azt. Akár még vízesedèst, "beázást" produkálva.

2023. márc. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A szálas, tehát nem párazáró szigetelések "meleg" oldalán mindig biztosítani kell a párazárást.


Jelen esetben le kell terítened a fóliát a padlásra, majd arra tenni a kőzetgyapotot.


Ha nekem nem hiszel, nézd meg a gyártó leírását:

Csodaszép metszeten mutatja a 150. oldalon


3.1 Közbenső födém hő- és hangszigetelése

03 Felfelé hűlő födém hőszigetelése

4 Nem járható födém esetén, nem terhelhető hőszigeteléssel

[link]

2023. márc. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!