Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Klímához kismagszakítót hogyan?

Klímához kismagszakítót hogyan?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek hozzá de megpróbálom leírni!

Tehát: adott egy családi ház egy darab 16 amperes kismegszakítóval! Erről megy minden a házban!

Szeretnénk klímát telepíteni. A klímás azt mondta a klímához kell egy külön kismegszakító, arra kötik rá a kültéri részt, a beltéri pedig a kültéritől kap áramot!

Kérdésem az lenne, hogy így a klíma ármafelvétele nem terheli a lakást?

A lakásban lévő nagyobb fogysztókat (sütő, mosógép stb.) ugyanúgy használhatjuk mint eddig, vagy bele kell kalkulálni a klíma áramfelvételét is!

Illetve mennyibe kerülne egy ilyen művelet villanyszerelői része?

A válaszokat előre is köszönöm!



júl. 8. 20:18
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
LEHET FONTOS EZ IS: Az egész házban aluvezetékek vannak, 1982-ben épült a ház
júl. 8. 20:21
 2/16 anonim ***** válasza:

Nyilván bele kell kalkulálnotok. A 16A nagyon szűkös lesz szerintem. Tervezni kell, pl egyszerre nem hiszem, hogy mehet a sütő + mosógép + klíma. Előfordulhatnak olyan pillanatok amikor mindenki túl sokat fogyaszt, pl a sütő melegít ezerrel, a mosógép is épp melegít és mellé a klíma is erősen próbál hűteni.

Sütő elvihet 2kW-ot egy erősebb pillanatban, a mosógép is. A klíma állítólag olyan 1kW körül fogyaszt.

Az már több mint 16A, plusz még mellé bekapcsolsz egy mikrót, egy hajszárítót, stb. Szerintem kevés lesz.


A legegyszerűbb ha kültéren a házon végigvezetnek csöveket, lehet egyenes cső kanyarokkal, vagy gégecső is és abba húzzák be a több eres kábelt a kültériig a kismegszakító szekrénytől. Én így csináltattam, úgyis be lesz egyszer szigetelve a ház.

A klímások csinálták, nem kell hozzá semmi extra tudás. Ha a kismegszakítószekrényed nem 50 éves ótvar, akkor oda is be tudják kötni könnyedén a plusz kismegszakítót.


Egyébként simán átfúrják egy konnektorba is és oda bekötik. Nekem ezt is felajánlották, de erősen elutasítottam, én kifejezetten úgy kértem, hogy minden klíma külön megszakítón legyen,

júl. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ezt próbálom elmonadni én is! A klímás a villanyórától vesz áramot a klíma kültéri egységéhez, ami így bekapcsolja a beltéri részt! Nem lesz konnektor a klímának! Gondolom ezért kell külön megszakító a klímához...hogy az külön kötörön legyen? És ne terhelje a lakást?
júl. 8. 20:31
 4/16 anonim ***** válasza:

Kevés lesz klíma mellett a 16A, kapásból ott kellene kezdeni, hogy kérni a bővítést 32A-re. 3.5kW-os klímám, csúcson 1800 Wattot, vagyis majdnem 8 Ampert vesz fel.

Nem is értem, hogy honnan veszel, olyant, hogy "nem terheli a lakást"? Dehogynem, és nem is kicsit. A 32Amperes után meg berakhatsz egy 10A-es kismegszakítót, bár sok helyen csak simán bedugják a legközelebbi konnektorba.

júl. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A villanyóróából a villszer kiáll kismegszakítóval meg biztosítékkal. Erre fogják kötni a klímát, nincs konektor! akkor ez hogyan tudja terhelni a lakást? nem kölön áramkör??? Nem akarok kötekedni, csak nem értem!
júl. 8. 20:37
 6/16 anonim ***** válasza:
#5 Azt írod, hogy van egy szem 16A-es főbiztosítékod, és a szerelő nem eléje fogja kötni a klímát,mert ahhoz nem nyúlhat, ugyanis te az áramszolgáltató felé 16Amperre vagy szerződve. Tehát ő a 16-amperest után még betesz egy 10-est, ami mindenképpen kevés lesz így neked, tehát be kell menned az áramszolgáltatóhoz, és ők jogosultak lecserélni a 16-os kismegszakítódat nagyobbra, szerencsére 32 amperig nem kell , vagy csak minimálisat fizetni.
júl. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Azt mondták olyan villanyszerelőnek szóljak aki rendelkezik plombabontási engedéllyel, így minden intéz!

Tehát: van a villanyóra ebből jön egy szem bizti 16 amperes! A villszer nem tudja olyan külön ágra kötni a klímát amit csak a klíma használ???

Hisz betesz még egy kismegszakítót a klímának!

júl. 8. 20:59
 8/16 anonim ***** válasza:

De még mindig nem érted! Nem lehet olyant csinálni a mostani állapotban, hogy a villanyóra után, a meglévő 16A-es mellé feltesz egy 10A-es a klímának.

Első körben amperbővitést kell intézni, ekkor a 16-os kismegszakítódat lecserélik mondjuk egy 32-esre, és bekötés szempontjából is ez után fogja kötni a klímáét, amin csak az lesz, mellette megy tovább a lakásba. Tehát a klímád külön ágon lesz, de lecserélt 32A-es után kötve..

júl. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Na! Már kezdem érteni4 Köszönöm!!!
júl. 8. 21:17
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Van egy villanyórád szerződés szerint, pl 16A-al. Ennyit vételezhetsz maximum az áramszolgáltatótól. Utána még lehet 1-2-10-20 darab kismegszakítód, az már a te dolgod, senki engedélye nem kell.

Képzeld el, hogy van egy ELMŰ-s kismegszakító ami lekorlátoz téged 16A-ra. Onnan ágaztathatsz el magadnak több kismegszakítót. Betehetsz 3db 10A-est egymás mellé, ők mind a 16A-esből ágaznak le. Nem lesz belőle 30A-d, csak a 16.


A plombabontást meg egyebeket felejtse del, hacsak nincs pár100ezred még, mivel nem fognak neked teljesítményt novelni, csak akkor ha szabványos a mérőhelyed. Én 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nem szabványos. Nah az minimum annyi lenne még mint a klíma vagy több is.

júl. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!