Vegyestüzelésű kazán kiépítése?
Ki lehet hozni 1 millából is, de 5 milla is lehet rá kevés.
Egy full alap nyitott rendszer egy olcsó 2-300ezres kazánnal 22k radiátorokkal henkocsővel, vagy egy elgázosító puffer és hmv tartályokkal,többzónás felületfűtéssel bonyolítva a két véglet kb.
Ha nincs kéményed és akarsz hozzá puffert is hogy állandó hőmérsékletet tarts a házban, akkor kb 3,5 millió minden biztosági rendszerrel, automata vezérléssel. Ez az egyszerű szerkezet.
Puffer nélkül kb 2,5, kémény nélkül kb 2.
Kondenzációs gázkazán indirekt tárolóval kb 2,5, kombi kazánnal kb 2,1 m
(gázkazánnal nem kell fát vágni, és jelenleg olcsóbb mint fával fűteni, ha rezsikeretbe vagy. Ha teszel fel 30 cm üveggyapotot a padlásra, akkor bele is fértél)
"4-es: ahol nincs gáz, ott fűtőklímákkal kb. 1,5millióért meg lehet oldani egy ekkora ház fűtését"
Hát 1,5millióból szerintem akkor jön ki, hogyha alig van tagolva a tér és elég két berendezés. A kérdezőnek van 2,5 szobája + konyha, ez 4 különálló helyiség, tehát 4 klíma kéne legalább. Plusz ugye el kell gondolkodni hogy hova tegye a kültéri egységeket. Ha az ablak közelébe teszi, akkor az ott fog zúgni neki, ha távolabb teszi akkor majd a szomszédnak zúg és a csövezés hossza is jelentősen megnő, megdobja a költséget. Meg kéne H-tarifa is, mert anélkül túl fogja lépni az áramlimitet, mivel a fürdőszoba fűtését még nem oldottuk meg, ha nem lesz ott semmi, akkor meg fog fagyni. Kizárásos alapon fűtőkábeles padlófűtést vagy patronos elektromos törölközőszárító radiátort kell odatennie. A melegvíz meg gondolom villanybojlerről menne.
Szóval jó dolog a klíma, meg jól hangzik az SCOP (ami fűtésnél nem is igazán reális...) de inkább kiegészítő/alternatív fűtésre (és persze nyáron hűtésre, de akkor már nem H tarifadíjról...) mert a valóság annyira nem egyszerű és szép mint ahogy azt a reklámokban és a sablonizált adattáblázatok papírjain mutatják.
Persze ez az én meglátásom; ha érdekli a kérdezőt a klíma, akkor első körben készíttessen egy energetikai hőigény számítást, majd kérjen árajánlatot a klímára. Szerintem inkább a 3millióhoz lesz közelebb, mint a másfélhez.
Utolsó, én 4 Gree Amber fűtő klímával számoltam: [link]
Saccra ennyi kell, igen. Igen, túllépi az áramlimitet kizárólagos használat esetén, de mivel a fa is drága már, meg munka is van vele, ezért még lehet így sem éri meg. Igen a H tarifa plusz pénzbe kerül, de 1.5 misiből kijön 4 készülék. Tapasztalatom szerint hidegben fűtve sem hallatszik be zavaróan a kültéri zaja, pedig nekem az ablak mellett van. Igen kicsit alullőttem az 1.5 misivel, de a 3 is túlzás sztem.
Azért raffináltak ám. Odaírják hogy Br.480000,-Ft helyett 370000,-Ft+áfa, ami bizony Br.469900,-Ft.
Tehát a nagy akció az valójában csak -10ezer Ft. Jó mi?
Vagyis a 4 készülék nem jön ki 1,5millióból sajnos.
Erre rájön ugye még egy csomó alkatrész, szállítási költség, szerelési díj stb. Nem is szerelheti be akárki hivatalosan.
"Tapasztalatom szerint hidegben fűtve sem hallatszik be zavaróan a kültéri zaja, pedig nekem az ablak mellett van."
Akkor jó géped van, vagy nagyon jó ablakod! Amit linkeltél, arra 53 dBA-t írnak, az azért elég zajos. Az éjszakai csend háttérzaja kb.35dBA, ezt jól meg tudja törni egy ilyen gép.
De a beltéri zaj is aggasztó, a megadott legalacsonyabb zajszint 25dBA, tehát a valóságban ennél csak zajosabb lehet. 25dBA még épp nem zavaró, de a következő fokozat, a 32dBA már igen. Aki rosszalvó, annak ez kifejezetten hátrányos.
Léteznek persze csendesebb klímák is, van valami japán gyártmány, az 17dBA-val működik, árban is gondolom 2-3-szor annyi mint ez.
Mindenesetre jól ki kell silabizálni hogy mit válasszon az ember. Én mondjuk egyetlen energiafajtára nem mernék alapozni. Talán az a jó, ha van ilyen is, meg olyan is. Azt se felejtsük el, hogy a villanyon van állami támogatás, a tüzifán nincs. Ha egyszer majd a villanyon se lesz, akkor mi lesz? Márpedig a hazai villamos áram igénynek a harmada már jelenleg is importenergia külföldről. Ha most mindenki klímát vesz, meg egyre több elektromos berendezést amiknek csak a fantázia szab határt, akkor mi lesz hosszabb távon? Külföldön is növekszik az elektromos energiaigény (egyre több az elektromos autó is) ha a termelést nem növelik, akkor hazánknak sem biztos hogy jut annyi importáram mint amennyit szeretnénk. A hazai Paks fejlesztések szintén nem eredményeznek majd korlátlan mennyiségű villamos energiát. Egy idő után (teszem azt, 10év mulva?) szükségessé válhat az elektromos energiaigény szabályozása, ezt árváltoztatással lehet megtenni.
Nehéz dolgok ezek, sajnos nem igazán látunk előre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!