Központifűtés Rendszert vegyestüzelésű kazánnal hogy lenne célszerű kiépíteni?
Én az 5 rétegű cső helyett inkább fém, vagy réz csövezést használnék, legalábbis a radiátoroknál. Akváriumhoz csináltam vele vízcserélőt kazánszivattyúval, de a fitzigekben annyura kicsi a furat, hogy 40 perc mire 100 litert lecserélt a rendszer, miközben 3-ason ment a szivattyú.
Nálam radiátoros, rézcsöves fűtés van, 96m2-es a ház, és klíma+vegyestüzelésű kazánnal megy a fűtés.
1# nézz már utána egyszer a komfort szó jelentésének. Nem irkálnál ökörséget.
Teljesen jó a padlófűtés.
De először a ház hővesztesége kellene, hogy nagyságrendileg a fűtésrendszert méretezzed.
Ilyen kapcsolásokat a neten is találsz. A padlófűtéshez 3 utas keverőszelep,+ kellene a rendszer vezérlése is. Több szivattyú esetleg vezérelt szelep, osztó.
Ha rendes rendszer kell, gyűjts infót!; épületgépész szakemberrel konzultálj.
4 es,fűtészerelő mesterekkel dolgoztam együtt,nagyon jól kitárgyaltuk a témát .Ismerem a szó jelentését,és nem tőled várom ennek magyarázatát.A padozatban keringő 36 fokos víztől mit lehet várni.Ez a fűtés aztán egy pillanatra sem állhat le,mert itt idő kell az újra a felmelegedésre.Te ,magában a fűtési szakmában sem dolgoztál.Mindenki a saját kárán tanul,az okosok meg másén.
Köszi,de én a kioktatásodból sem kérek.
Köszönöm a válaszokat, nem szeretném ha egymást szidnátok. Amiről szó van, az egy régi vályogház 60centis falakkal, fa födémmel. Azaz “hosszúkás” Elrendezésű az egész.
Szigetelés egyelőre nem fog felkerülni a falakra, csak közetgyapot a padlásra. (Nem legyen a vályog téma miatt se vita.. nem fogom elbontani, de nem is istenítem, ez van)
Elég sok oldalt olvastam vályogház és annak fűtése kapcsán, De nem találtam kifejezetten ilyen jellegű irományt, hogy vegyestüzelésű kazános központifűtés vályogházba.
Kandallóval, kályhával, cserépkályhával ne, akarok már vacakolni.. tisztaságot akarok a házban.
Maga a rendszer felépítése érdekelne, tapasztalatok, képek, szerelési rajzok. Persze ésszerű keretek között (nem 2 fillérből, de nem is 2 millióból akarom megoldani)
#6 Radiátoroknál írtam, hogy oda én nem tennék 5 rétegű műanyag csövet mert a fitzingjeiknek elég kicsik a furatai, és ha nem elég gyorsan forog a víz, akkor csak a radiátor teteje lesz meleg. Nálam is nagyobb fordulatra kellett kapcsolni a szivattyút, rézcsöves rendszer, egyik haveromnál roppantóidomos fémcsövekkel csinálták a fűtést.
Padlófűtés természetesen más, ott alap a műanyag cső, de vízvezetéknél inkább csak a gyorsabb szerelés miatt használnak manapság műanyagot szerintem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!