Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Melyik fűtésfajtát válasszam?...

Sancer kérdése:

Melyik fűtésfajtát válasszam? Vegyes tüzelésű kazán vagy gázkazán rendszer? Kicsi családi házról révén szó későbbi bővítéssel! Melyik költséghatékonyabb? mekkora a különbség a kiépítési árban a két kategória között?

Figyelt kérdés

2017. jan. 15. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Családi háznál óriási előny lehet, ha a kerti hulladék fát is hasznosan lehet felhasználni.
2017. jan. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Gázkazánt. Egy picit drágább ugyan, de milliószor kényelmesebb.

Vegyes tüzelésűnél reggelre nagyon kihűl a lakás, du. amikor hazaérsz be kell gyújtani és csak 1-2 óra múlva lesz meleg.

Hulladékot pedig nem illik elégetni, pl. színes újság.

Faleveleket pedig az udvaron szokás elégetni "máglyán".

Az a legjobb egyébként ha váltogathatod és mindkettőt tudod használni.

2017. jan. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Kiépítés árában semmi különbség . A kazán annyiba lesz amennyit szánsz rá. Vegyesben is van olcsó drága . Gáz kazán kondenzációs 220 -ról indul felfele
2017. jan. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kényelmesebb a gáz. A kiépítés költségében sok különbség nincs. A havi fűtés díjban sokak szerint van, sokak szerint nincs. Ha olcsón tudsz szerezni fát, akkor nagyságrendekkel olcsóbb, de van vele munka.

De egy modern háznál modern rendszernél azért az már nem igaz, hogy reggelre kihűl a lakás és órákat kell várni a melegre.

2017. jan. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Vegyes tüzelésnél, pufferrel tudod elkerülni az reggelre való lehűlést.

Bármelyik megfelel neked, de ha bővítesz, akkor valószínűleg (bővítési méretéktől függően) a kazánt is cserélheted.

2017. jan. 16. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
52%

Egy modern házban szerintem is csak a gáz lehet az alternatíva.

Ha kicsi a ház, és rendesen be is van szigetelve, új ablakokkal, nem lesz vészes a számla.

2017. jan. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Ha jól le van szigetelve a ház, akkor gyakorlatilag tökmindegy melyik fűtési rendszert használod, max 1-2 ezres különbség van a kettő üzemeltetési költsége között. Ha nincs leszigetelve, akkor meg inkább azt érdemes megcsináltatni, semmint az udvart fűteni, mert az meg fával és gázzal is drága mulatság.


Mivel jól szigetelt háznál nincs számottevő különbség a fűtési költségekben, ezért kényelmesebb a gázfűtés. De vannak sokan, akik ennek ellenére is szívesen bíbelődnek a fafűtéssel (pl. én is). Reggelre sem hűl ki a ház (mivel jól szigetelt), és nem sok fát használok el még ebben a hidegben sem (kb. 25-30 kiló a napi adag az utóbbi 1-2 hétben).


Este 10-11 között szoktam rakni rá éjszakára három nagyobb keményfa-kuglit, az reggel még parázslani szokott. Reggel 8-ra még ebben a hidegben sem hűl 3 foknál többet a benti hűmérséklet az estihez képest (este 21-22, reggel 8 körül 18-20 között szokott lenni). Pedig még puffertartályom sincs, bár tervben (és folyamatban) van az elkészítése. Reményeim szerint jövő télen már üzemelni is fog, a háztetőre szerelt napkollektorokkal kiegészítve, amitől kb. 5-10 kilóval kevesebb fára lesz számításaim (és reményeim) szerint szükség a kevésbé borús napokon. Ha pedig sütni fog a nap, és a kinti hőmérséklet nincs 0 alatt, akkor elméletileg a kollektor+puffer magában is kábé elég lesz a napi fűtés fedezésére.


Az meg hogy fafűtésnél 1-2 órát kéne várni mire meleg lesz, az sem igaz, még a régi gravitációs rendszernél is 30-40 perc után már kezdtek langyosodni a radiátorok. Szivattyús rendszerrel pedig a begyújtást követő 3-5 perc után már pattognak a radiátorok, 10-15 perc múlva pedig már érezhetően melegszik a levegő is.


Árban a vegyes valamivel olcsóbb, 150-180K körül már jó kazánt vagy kandallót lehet venni újonnan. Gáznál pedig ma már csak kondenzációsat engedélyeznek ha újonnan veszed, és az 200-nál nincs olcsóbban. Nézd meg, hogy kémény milyen fűtési rendszerhez van kiépítve a házban, mert azt egyik fűtési rendszerhez sem olcsó mulatság kiépíteni. A kiegészítő dolgok pedig hasonló árban vannak mindkettőhöz (radiátorok, csövezés, szivattyú, stb.)


Szóval összességében a gáz biztos, hogy kényelmesebb, egyszerűbb a használata. Üzemeltetésben nincs számottevő különbség közöttük, ha a fát venned kell. Kiépítésben talán a vegyes kicsivel olcsóbb, de nem túl jelentős a különbség. Szóval ha van időd naponta átlagban 10-15 percet a fűtéssel törődni (két hetente egy tejesládányi gyújtóst aprítani, napi egyszer begyújtani, heti kb. kétszer hamuzni), akkor megint csak mindegy melyiket választod. Ha nincs rá időd, vagy nem akarsz pepecselni vele, akkor a gáz jobb választás lehet. (A fahamut egyébként fel tudod használni csúszásmentesítésre télen, környezetkímélőbb mint a sózás).

2017. jan. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bereczk Jénos ***** válasza:

Én azt az elvet vallom, egy fűtést kell csinálni, ami minden körülmények között jó!! Az ilyen is, meg az olyan is, eleve dupla költség, ugyanis a gáznál, ha nem használod, akkor is fizetsz fenntartási költséget és onnan

már eben-guba, hogy milyen másik fűtést csinálsz, az drága lesz!!!!

Vegyes tüzelésű kazán csak a mesében van, minden energiahordozót másképp kell kezelni, a tüzelés meg nem fűtés!!!

Keringető szivattyú sem termel meleget, ha nyugodtan akarsz élni a villanyt nyugodtan kihagyhatod!! Ha puffert is akarsz, mert a fűtésed rossz, nem fog segíteni, bár még kaphatsz ötleteket, mindent megvehetsz, de ezek a rossz rendszert nem fogják javítani!!!!

Sajnos a kazánok sem a legjobbak, jobb, ha csinálsz, vagy csináltatsz egyet ami szénnel fűt, mert a fa elég körülményes, beszerzése, szárítása, tárolása és felhasználása is kicsit bonyolult, de ha kedveled a kormolást

és a szobában a kátrányszagot, ám legyen!!!!!! 06-30-711-8164ha még

valamire kíváncsi vagy beszéljük meg, ha nem késő!!!

szept. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!