Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit tennétek, ha valaki saját...

Mit tennétek, ha valaki saját kezűleg újítaná fel a lakást, ami kb 1 éve tart már?

Figyelt kérdés
1 éve minden szombaton zörgés.
jan. 10. 10:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
32%
#5, Ha valoban szakemberek lettek volna, keszen lett volna max 2 honap alatt.
jan. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
69%
11# Te már csak tudod,hogy milyen könnyű időponthoz jutni egy szakinál
jan. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
41%

Tudom, nekem a fél házat 10 nap alatt felujitottak.

Sőt egyik ismerosnek 1 het alatt megcsinaltuk pirosban az egesz tetőteret.

3 honap alatt felhuztunk egy teljes konnyuszerkezetes házat. Mások meg dicsekednek hogy nekik bezzeg egy év alatt kesz lett.

jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
69%
13,akkor az csak mókolás volt, egy teljes felújítás több hónap akkor is ha van brigádra pénzed. Beton se köt meg 10nap alatt...
jan. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
51%

Es megis mit csinalsz több honapig?

Egy nap bontás, masodik nap beton, ötödik napon eléggé szilard hogy dolgozz rajta. Könnyű valaszfalat siman megbir. Villany, viz egynap, vakolás egy nap, a furdo meg konyha csempe 2 nap. Gletteles es festes legyen 2 nap.

Mondjuk en személyesen ismertem a munkasokat, nem google értékelés alapjan választottam.

Es az a mokolas van olyan minőségű mint sok helyen a honapokig tarto idohuzas.

Azt mar aprobetuvel emlitem meg hogy apam a kornyeken ismert szakember, es csoport vezető aki emlekmuveket, templomot, kulturális otthonakat ujjitott fel. Biztos pocsek munkat vegzett ha egyik megbízás utan jott a masik...

jan. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Ne érts félre, ez lesz az első lakásom, szeretném felújítani, de mivel ezzel kinulláztam magam, így szépen lassan újítom majd, mert megélni is akarok majd, élni is, tartalékot képezni és újítani is. Szó sincs bosszúról.
jan. 10. 15:24
 17/22 anonim ***** válasza:

Hát akkor mit szóljak én...:


Szomszédom eladta a lakást.

Előtte egy hónapig "felújítás".

Új lakó kezdte előlről, mert: "minden sz@r volt, amit csináltak". Három hónap.

Ráadásul a zasszony hajnali kettőkor klopfolta a húst -ez legalább abbamaradt, amikor szóltam.


Ahogy kész lett, ő is eladta.

Az új lakó be sem költözött fél évig, amíg tartott az újabb felújítás. Ez már komolyabb volt. Falak áthelyezése, járólapozás, stb.


Végre vége.

Erre a másik szomszédra jött rá a felújítás. Újabb három hónap.


Még van egy pár szomszédom...

jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Én is fel tudnék újítani 10 nap alatt, ha lenne 10 millióm. De lehet akkor se. :)

Munkámból adódóan napi 3 órát tudnék zörögni, meg esetleg szombaton amíg engedik.

jan. 10. 15:28
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem penz kérdése.

Egy négyzetméter csempe ugyanannyiba kerül ha egy ora alatt rakjak le es akkor is ha 2 nap alatt. Sőt, inkabb az kerül többe ha minel jobban elnyujtod.

Hozzáállas az egész.

jan. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
70%

"Es megis mit csinalsz több honapig?"

Egy háznál csak a kirakodás, szemétkiürítés, padlásürítés egy hónap...

De lehet hogy a szemétszállító be se tud menni az udvarba, mert méteres gaz van, berohadt a kapu. Szóval előszőr tereprendezés, kapujavítás, ami több nap flexelés meg hegesztés...

Az én házamnál 20-25 köbméter szemetet kellett elvitetni, mert dugig volt tömve a padlás.

Van fogalmad róla hogy mennyi meló ezt mind lehordani meg levödrözni a padlásról? Több tonna szemetet, amit évtizedekig gyüjtögettek. Mindenféle lim-lom, törött bögrék, macskahugyos rongyok, rozsdás edények, műanyaghulladék, szétrohadt festékes fadarabok, nádmaradvány... meg amit el lehet képzelni.

A bontás több hónapig, de több hétig biztosan tartó művelet. Mert nem lehet ész nélkül, mindent át kell gondolni. De ha az öregjét számítjuk, több köbméter sitt falbontásból, aljzatbontásból, ezt mind ki kell talicskázni az épületből.

Na meg 50-60köbméter föld/homok ami van az aljzat alatt, mert új rétegrendet akarsz.

Ez nincs meg egy nap alatt! Ez több hét kemény munka!

Kavicsbetermelés 10köbméter. Szerinted 10köb betont leönt a billencs az udvarba, az majd magától csak úgy bent terem az épületbe, egyenletesen elosztva és letömörítve? Hát egy frászt, napokig tartó kemény lapátolás, talicskázás...

Betonozásról, meg a lesimításról ne is beszéljünk.

Aztán jöhet a vizszigetelés, de nem csak az aljzatra, hanem a falak alatt. 60-70méter hosszan ki kell bontani minden fal alját, berakni az új vizszigetelést, és visszafalazni.

Új vizcső, tehát fel kell ásnod a vizóraaknától 1 méter mélyen és 10-15méter hosszan a földet. Villanyszerelésnél, fűtésszerelésnél is rengeteg bontási, vésési munka van. Kémények újraépítése/átépítése, felújítása.

Nem is folytatom, rengeteg meló, pedig még csak a ház alapja körüli munkákat írtam.

Ablakos munkák, faláttörések, vakolás, födém megerősítés, stukatúr födém bontás, tetőmunkák, ezekről még szó sem esett.

Ha ezt apád egy brigáddal egy hét alatt megcsinálja, akkor megeszem a fejemet.

jan. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!