Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha egy idős...

Mit tennétek, ha egy idős családtag folyamatosan a saját villájával turkálna (és konkrétan azzal enne) a közös salátás és egyéb tálakból az asztalon, ráadásul sértésnek venné ha szóltok érte?

Figyelt kérdés

2022. nov. 6. 09:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Még mielőtt bárki leülne az asztalhoz szednék magamnak a salátából.

Anyós a savanyúságot mindenkinek kistányérra kirakja, brutális mennyiségeket, majd evés után a maradék megy vissza ugyanabba az üvegbe, amiből kivette... Majdnem elhánytam magamat amikor megláttam.

2022. nov. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elvileg az lenne a természetes, hogy mindenkinek legyen egy külön savanyúságos tálkája.
2022. nov. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Fuj

Ez undi de amit az 1es irt is.

De az ilyen kajajabol nem is ennek!!! Mert fozes kozben is belekostolgat!🤮

Ha a páromnak főzök oké de ha több emberre nem eszek bele.

A kedvencem aki pl torta vágás közben nyalja az ujját aztán nyugisan fogja meg és vágja a kövi szeletet fujjj

2022. nov. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"De az ilyen kajakjából nem is ennek!!! Mert főzés közben is belekóstolgat!🤮


Ha a páromnak főzök oké de ha több emberre nem eszek bele."


Mondjuk ez csak akkor kivitelezhető, ha eléggé rutinos vagy. De amúgy illik erre is külön kanalat használni.

2022. nov. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
A nyálas ujjával vágja a tortát?🤣 Fujj
2022. nov. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondoltam hogy kóstoláskor másik kanalat kivenni mindig.. azért 20x csak nem kóstol :D
2022. nov. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Főzéskor én is ügyelek arra, hogy ha meg kell valamit kóstolni, akkor csakis tiszta kanállal nyúlhatok bele, főleg ha olyan étel ami nem lesz hőkezelve (sütve, főzve) utána.


Sajnos nekem is van idős rokonom aki biztosan szarik az ilyesmibe főzéskor, és pazarlásnak tartaná a "plusz mosatlant", de nekem tisztább a lelkiismeretem ha nem disznólkodom bele mindenki ételeibe, és kicsit elkeserít hogy ők viszont nem foglalkoznak semmivel, és így esznek

2022. nov. 6. 10:22
 8/17 anonim ***** válasza:
27%
Megfejelném.
2022. nov. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem ennék olyan helyen.


Nekem egyik rokonom olyan, hogy közös ételkészítésekor minden! keverés után lenyalja a fakanalat.


Undorító. Nem is eszem nála. Én is lenyalom a kanalat, amikor kizárólag magamnak főzök, de amikor a párom és magamnak, ott már tiszta kanalat veszek elő kóstoláshoz.

Pedig mi együtt élünk, és egymás fenekén, és orrán kívül mindenhol járt a nyelvünk, de na.

Más a csókolózás, a szeretkezés és más a közös étel.

2022. nov. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Vagy létezik víz. Kóstolok, és gyors leöblítem, eltörölgetem a kanalat. Nem veszek mindig tisztát, de alap, hogy tisztával nyúlok az ételbe.


Más az, amikor a maradékot pl apám a szedőkanál segítségével még kinassolja :D, de senki nem szed már azzal, és nem is marad, amit el kéne tenni későbbre.

2022. nov. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!